.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 34.229.119.176
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

Домену .UA виповнилося двадцять п'ять років

/ Першого грудня 1992 року один із засновників інтернету Джон Постел делегував домен .UA, шляхом внесення відповідної інформації на кореневі сервери. Цей момент і став днем народження домену, який став символом України в глобальній мережі.

Переговори про делегування домену .UA розпочалися ще у 1991 році, коли Україна здобула незалежність. Ентузіасти, фахівці в області комп'ютерних технологій з різних регіонів України, об'єднавшись, звернулися до Джона Постела, який на той момент виконував функції адміністратора адресного простору. Пізніше ці функції перейшли до організації IANA, засновником якої виступив Постел.

Від самого початку в домені .UA були створені географічні публічні домени для регіонів України, такі як kiev.ua, lviv.ua або crimea.ua. У 1995 році були делеговані перші негеографічні домени другого рівня (GOV.UA і NET.UA), а також найпопулярніший на сьогоднішній день публічний домен COM.UA, в якому зараз налічується вже майже 300 тис. зареєстрованих імен. Загальна кількість імен, зареєстрованих в українському домені, складає понад 550 тис.

У цей особливий для Інтернет-спільноти України день, реєстр домену .UA компанія "Хостмайстер", вітає усіх учасників доменного ринку, партнерів і колег, інтернет-спільноту і усіх українських інтернет-користувачів з цією подією.

Реєстр домену .UA компанія "Хостмайстер" висловлює щиру подяку всім, чий ентузіазм, наполегливість, самовіддана праця і віра в майбутнє дозволили відбутися українському домену, чиїми щоденними стараннями він живе і міцніє. Дякуємо нашим партнерам, реєстраторам, представникам державних структур та навчальних закладів, усьому українському інтернет-співтовариству.

На честь ювілею компанія "Хостмайстер" 1 грудня проводить конференцію UADOM, в якій беруть участь понад двісті інтернет-фахівців. Форум проходить за підтримки учасників доменного ринку: його платиновим спонсором став реєстратор доменних імен imena.ua, золотим спонсором - ще один реєстратор, "Хостинг Украина" (ukraine.com.ua). Також золотими спонсорами є реєстри публічних доменів ORG.UA і SUNIC. Генеральним партнером з проведення конференції виступила міжнародна корпорація ICANN.

Відеотрансляція заходу доступна по посиланню https://uadom.cctld.ua/?webcast. Забезпечує трансляцію інтернет-партнер конференції компанія «Адамант».


01.12.2017

0,179237 sec