.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.236.138.35
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

Кириличні домени в Україні

17 листопада 2010 року завершився перший етап пріоритетної реєстрації кириличних доменів в com.ua і kiev.ua і вже можна підводити перші підсумки.

На сьогодняшній день, послуги з реєстрації IDN в Україні надають 48 компаній-реєстраторів. Лідерами серед реєстраторів стали компанія "Інтернет Інвест" - з її участю зареєстровано 52% кириличних доменів і "ДНС-Україна" - 20% відповідно. Всього ж зареєстровано 366 IDN (244 в com.ua і 122 в kiev.ua).

Нагадаємо, що на даному етапі зареєструвати такий домен могли лише власники словесних кириличних торгівельних марок і кириличних загальновідомих знаків при пред'явленні відповідних документів. Крім того, при реєстрації кириличних доменів існує спеціальна умова - обов'язкова наявність унікальних символів в імені домена (повний перелік унікальних символів можна знайти на сайті). Введені обмеження були спрямовані на боротьбу з такими явищами, як кіберсквоттінг та фішинг. Можна відзначити, що активність реєстрації IDN мало відрізнялась у порівнянні з делегуванням нових доменів в .UA, де діють аналогічні правила.

Зростання інтересу до кириличних доменів варто чекати, швидше за все, після початку другого етапу пріоритетної реєстрації, де головне обмеження - реєстрація на термін рівний 10 рокам і, безумовно, після 21 грудня 2010 року, коли реєстрація IDN буде доступна усім бажаючим.

У кириличного домену безліч переваг, як для рядових користувачів Інтернету, так і для бізнесу. На рідній мові користувачам простіше знаходити потрібні сайти, не роблячи помилок при наборі. Наявність сайту в кириличному домені значно розширює можливості компаній, що працюють на локальному ринку, - адже більшість людей сприймають інформацію на рідній мові набагато краще, ніж на іноземній.

0,200690 sec