.UA ccTLD
.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 44.211.26.178
 
 Інформація щодо nic-handle
 -UANIC
 Інформація щодо epp-contact
 Транслітерація
 Публічні домени

Міжнародне співробітництво
Засади роботи домену .UA будуть змінені.

Підприємство "Хостмайстер", яке виконує обов'язки з адміністрування Інтернет-домену .UA, повідомляє про свою відмову від подальшого співробітництва з Інтернет Асоціацією України (ІнАУ) в питаннях адміністрування системи доменних імен, та про свій вихід з Громадської наглядової ради домену .UA

Це рішення стало реакцією на умисне порушення з боку ІнАУ суттєвих умов Багатосторонньої угоди про створення Громадської Наглядової Ради домену .UA.

Послідовні дії окремих підприємств - членів Правління ІнАУ, спрямовані, за оцінкою фахівців, на дестабілізацію українського сегменту Інтернет під час передвиборчої боротьби та наступний переділ ринку Інтернет-послуг в Україні.

Зокрема, 15 жовтня 2004 року сім підприємств - реєстраторів доменних імен навмисно заблокували переукладання договорів між ТОВ "Хостмайстер" та підприємствами - реєстраторами доменних імен в Україні на умовах чинних на той момент Правил домену .UA. Вимагаючи для себе ексклюзивних преференцій, ці компанії наполягали на порушенні принципу повної тотожності умов всіх договорів про надання послуг, які ТОВ "Хостмайстер", як адміністратор домену, укладає з реєстраторами.

Наполягання представників цих компаній на особливих умовах спричинило неможливість переукладання ідентичних договорів з всіма 96 реєстраторами. Через відсутність договорів, в період з 0:00 годин 16 жовтня 2004 року по 20 жовтня 2004 року делегування нових доменних імен в доменах .UA та .COM.UA не відбувалось. Функціонування раніше делегованих доменних імен жодних перешкод не зазнало.

З метою досягнення злагоди, ТОВ "Хостмайстер" під час круглого столу, який відбувся 20 жовтня 2004 року, запропонувало реєстраторам продовжити співробітництво на попередніх умовах до 30 листопада 2004 року включно. Такий строк давав можливість узгодити взаємно прийнятні умови єдиного договору з реєстраторами та укласти нові договори з 1 грудня 2004 року.

В той же час, компанії, які вимагали для себе ексклюзивних умов, але не отримали їх, масово розповсюдили прес-релізи, якими нагнітали істерію щодо уявного "паралічу" українського Інтернету, а звичайному процесу ділових переговорів необґрунтовано надали політичного забарвлення.

20 жовтня 2004 року ІнАУ, яка під час круглого столу не мала жодних конструктивних пропозицій, порекомендувала своїм членам прийняти пропозицію ТОВ "Хостмайстер". Але того ж дня від імені ІнАУ до корпорації ICANN (США), яка є адміністратором всесвітньої системи доменних імен в цілому, було направлено лист, в якому відкрито пропонується передати до ІнАУ повноваження чинних адміністраторів домену .UA.

Таке рішення ІнАУ є прямим умисним порушенням суттєвих умов Багатосторонньої угоди про створення Громадської Наглядової Ради домену .UA, оскільки рішення про направлення листа до ICANN приймалось непрозоро, а сам текст листа містить викривлення фактів, не обговорювався публічно і не був узгоджений з іншими членами Громадської Наглядової Ради домену .UA.

ТОВ "Хостмайстер" розцінює такі дії ІнАУ, як умисне та послідовне створення штучної кризи з корисливих мотивів. Є вагомі підстави підозрювати наявність ознак картельної змови між кількома спорідненими компаніями - членами ІнАУ, які вже не вперше використали ІнАУ як засіб тиску на конкурентів та досягнення конкурентних переваг на ринках Інтернет-послуг

Зважаючи на ситуацію, що склалася, ТОВ "Хостмайстер" найближчим часом відкрито публічно запропонує оновлені засади надання користувачам послуг системи доменних імен України.

19.11.2004