.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 34.229.119.176
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

27.06.2018 Дайджест доменних подій

/ У випуску: Панама приймає ICANN62; Donuts робить ставку на подорожі; ICANN добилася перегляду рішення німецького суду; найбільший реєстр нових доменів може виявитися банкрутом; Tata Motors може позбутися свого домену-бренду...

ICANN
Розпочала роботу чергова зустріч ICANN
У Панамі розпочала роботу 62-а зустріч ICANN. Це так званий Policy Forum, який триватиме з 25 по 28 червня. Це найкоротша з трьох щорічних зустрічей ICANN. Увагу її учасників буде зосереджено, в першу чергу, на діяльності консультативних комітетів, технічних робочих груп та організацій, що надають підтримку, таких як ccNSO і gNSO.

Перед офіційним відкриттям форуму відбулася зустріч робочої групи з питань підзвітності ICANN, на якій розглядалися представлені раніше поправки до звіту робочої групи. Зокрема, обговорювалося питання відкритої і прозорої політики укладання контрактів ICANN. Головна рекомендація - максимально прозоро описувати і обґрунтовувати усі укладені корпорацією контракти за винятком тих, які містять конфіденційну інформацію, розголос якої міг би позначитися на безпечній і стабільній роботі інтернету. Відомості про контракт повинні включати інформацію про імена, країни походження і обсяги грошових перерахувань підрядникам (в тому випадку якщо сума контракту перевищує $500 тис.). Після внесення поправок звіт робочої групи буде відісланий в ccNSO, gNSO та інші організації для подальшого збору коментарів. Фінальне затвердження звіту має відбутися на 63-й зустрічі в Барселоні у жовтні цього року.

DomainPulse.com
Donuts спростила реєстрацію в домені .TRAVEL
Компанія Donuts перезапустила домен верхнього рівня .TRAVEL, спростивши процес реєстрації. Компанія сподівається на успіх домену, так як в світі зростає інтерес до подорожей. Компанії також належить ще кілька доменів верхнього рівня, пов'язаних з поїздками: .CRUISES, .FLIGHTS, .RENTALS, .HOLIDAY, .REISE, .REISEN, .TOURS, .VACATIONS, .VIAJES, .VOYAGE та ін.

З моменту придбання домену Donuts спростила процес реєстрації, дозволяючи реєстрантам здійснювати реєстрацію або перевірку доступності імені не залишаючи веб-сайту реєстратора протягом усього процесу. На думку Donuts, це дозволить збільшити обсяги реєстрації в порівнянні з попереднім процесом, який був розрізнений та більш складним для клієнтів.

DomainPulse.com
Німецький суд перегляне своє рішення з питання зберігання даних WHOIS
Регіональний суд в німецькому Бонні вирішив переглянути своє рішення за позовом корпорації ICANN проти EPAG - акредитованого реєстратора, який є частиною групи Tucows.

13 червня 2018 року ICANN оскаржила первинне рішення Регіонального суду про відмову в задоволенні позову. Корпорація домагалася, щоб суд зобов'язав реєстратора EPAG відновити збір адміністративних і технічних контактних даних для WHOIS при реєстрації нових доменних імен.

Після отримання апеляції у регіонального суду є два шляхи - або переглянути своє рішення, яке було оскаржено, або підтвердити його і негайно передати справу на розгляд до Вищого регіонального суду для розгляду апеляції.

В даному випадку Регіональний суд вирішив переглянути своє попереднє рішення і надав EPAG два тижні для коментарів претензій ICANN.

ICANN виступила ініціатором цього судового процесу в рамках своєї суспільної ролі координатора глобального децентралізованого сервісу WHOIS для загальних доменів верхнього рівня. З цією метою ICANN продовжує шукати рішення, як підтримувати глобальну систему WHOIS і у той же час відповідати правовим вимогам Загального регламенту захисту даних Європейського союзу (GDPR).

DomainIncite.com
Реєстр Famous Four Media на межі банкрутства
Зареєстрована в Гібралтарі компанія Famous Four Media (FFM), яка за рядом показників є найбільшим серед всіх реєстрів нових загальних доменів верхнього рівня, можливо, збанкрутувала.

Минулого тижня на сайті IANA змінилися адміністративні контакти для всіх доменів, що знаходяться під управлінням FFM. Раніше відповідальною особою в них значився генеральний директор FFM Джейр Расмуссен (Geir Rasmussen), тепер же в цій якості вказано Едгара Лаварелло (Edgar Lavarello). Як вдалося з'ясувати ресурсу Domain Incite, Лаварелло є гібралтарським партнером відомої консалтингової компанії PricewaterhouseCoopers і спеціалізується на банкрутствах та ліквідації неспроможних підприємств.

Хоча прямих підтверджень банкрутства Famous Four Media поки немає, ймовірність цього досить велика. Не додають ясності ситуації і керівники компанії, які вже тривалий час ухиляються від контактів. На сайті famousfourmedia.com залишилася фактично одна працююча сторінка з контактною інформацією та інформацією про політику конфіденційності.

Famous Four Media управляє 16 новими загальними доменами верхнього рівня, найбільшими з яких є .LOAN, .WIN і .MEN. Сумарне число імен, зареєстрованих в доменах FFM, становить близько 4,5 млн - більше, ніж у будь-якого іншого реєстру нових доменів. Наприклад, у компанії Donuts під управлінням знаходиться 3,9 млн імен, хоча її доменний портфель набагато більший і становить 241 New gTLD.

DomainIncite.com
Tata Motors заборгувала за свій домен
Корпорація ICANN направила офіційне попередження про порушення контрактних зобов'язань провідному індійському автовиробникові, компанії Tata Motors. Компанія управляє власним доменом-брендом .TATAMOTORS, в якому зареєстровано кілька імен.

Однак, як мінімум з листопада минулого року, Tata Motors прострочила свої щоквартальні внески в бюджет ICANN, які становлять $6250 за домен. Це вже друге в нинішньому році попередження подібного роду, винесене ICANN. Перше було адресоване кувейтському банку Kuwait Finance House.0,200582 sec