.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 34.229.119.176
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

21.03.2018 Дайджест доменних подій

/ У випуску: латвійський домен готується до введення GDPR; мільйон в домені Португалії; кількість скарг на кіберсквотинг зростає; зустріч ICANN в Пуерто-Ріко залишилась без віддаленої аудиторії; компанії відмовляються від своїх доменів-брендів...

DomainPulse.com
Латвійський домен "мінімізує" дані "WHOIS
Оператор реєстру латвійського домену NIC.LV заявив про свої плани до 12 квітня "виконати мінімізацію даних" WHOIS, щоб привести їх у відповідність з новими європейськими законами про захист персональних даних (GDPR), які вступлять у силу 25 травня.

На даний час, якщо власником домену є фізична особа, ім'я, прізвище, персональний ідентифікаційний код і поштова адреса у відкритих даних сервісу WHOIS не вказуються. Після "мінімізації" прихованими також будуть номер телефону власника доменного імені та адреса його електронної пошти. Для зв'язку з власниками доменних імен NIC.LV планує розробити і ввести електронну контактну форму.

Порядок роботи з персональними даними реєстрантів - доступ до них, перенесення даних, внесення виправлень, видалення і т. д. - буде визначено в оновленій політиці конфіденційності NIC.LV.

Згідно з даними оператора реєстру, в домені .LV на сьогоднішній день налічується під управлінням близько 120 тис. доменних імен.

DomainPulse.com
Португальська домен подолав мільйонну позначку
У домені Португалії 1 млн імен, - інформує реєстр домену Португалії компанія DNS.PT.

Мільйонним стало доменне ім'я meckos.pt, зареєстроване португальською промисловою компанією Meckos, що виробляє обладнання для текстильної галузі.

У реєстрі зазначають, що 2017 рік став одним з кращих в історії домену - протягом року домен поповнився понад 100 тис. нових реєстрацій, а їх загальне число на кінець року сягло 976 370. З початку цього року домен виріс ще на більш ніж 23 тис . імен і станом на 15 березня налічував 1 001 552 реєстрацій.

IPProTheInternet.com
У 2017 році кількість скарг на кіберсквотинг досягла нового максимуму
У 2017 році Всесвітня організація інтелектуальної власності (ВОІВ) отримала 3074 скарги в рамках Єдиної політики розв'язання доменних спорів (UDRP), що є рекордним показником.

Скарги на кіберсквотинг, пов'язані з новими загальними доменами верхнього рівня, склали більше 12% від обсягу всіх скарг в ВОІВ у 2017 році і стосувалися 6 тис. доменних імен. Найчастіше в 2017 році оскаржувалися доменні імена в доменах .ONLINE, .STORE і .SITE.

США продовжують залишатися країною, з якої надходить найбільша кількість скарг (920). Франція і Великобританія посіли друге і третє місця відповідно. Лідерами за кількістю скарг в ВОІВ стали банківський та фінансовий сектори - на їх частку припадає майже 12% усіх розглянутих випадків зловживань.

Найактивнішим борцем за свої "доменні" права стала компанія Philip Morris - за рік її юристи направили в ВОІВ 91 скаргу. За нею йдуть Michelin (56 скарг) і AB Electrolux (51).

ВОІВ є не єдиною інстанцією, що розглядає доменні суперечки в рамках UDRP. Ті ж функції, покладені і на Форум (в минулому - Національний арбітражний форум) в США. За даними ресурсу Giga.law, кількість розглянутих Форумом доменних спорів також значно зросла - в 2017 році він опублікував рішення по 1 637 доменним спорам, що на 13,6% більше попереднього року.

DomainIncite.com
Загроза витоку даних змусила ICANN відмовитися від віддаленої участі у зустрічі в Пуерто-Ріко
Уразливість в системі безпеки змусила ICANN відмовитися від сервісу конференц-зв'язку Adobe Connect на зустрічі ICANN 61 в Пуерто-Ріко.

Відмова від сервісу безпосередньо під час форуму означає, що тисячі віддалених учасників були змушені задовольнятися інформацією про захід з менш "зручних" джерел - окремих відео-стрімів, стенограм та електронної розсилки.

На останній зустрічі ICANN в Adobe Connect було зареєстровано понад 4 тис. унікальних учасників. Оскільки в Пуерто-Ріко, за попередніми підрахунками, "фізично" брало участь близько 1900 осіб, число віддалених учасників могло перевищити 2 тис.

Adobe Connect представляє собою інструмент веб-конференцій, який ICANN використовує для відкритих зустрічей. Він дозволяє об'єднати відео-стрім та стенограми, спільно використовувати презентації PowerPoint і загальнодоступні чати. У ньому також є функція whiteboarding, яка дозволяє учасникам спільно працювати над документами на закритих сесіях.

DomainIncite.com
Домен Xperia буде видалений
Sony Mobile Communications AB поінформувала ICANN про відмову від домену верхнього рівня .XPERIA. Xperia - це назва лінійки смартфонів. Компанія як і раніше випускає телефони під цим брендом, але, ймовірно, для їх маркетингу їй не потрібен окремий домен.

Крім того, про відмову від використання доменів .MEO і .SAPO повідомила португальська компанія зв'язку MEO Servicos de Comunicacoes e Multimedia, S.A.

Жоден з трьох доменів не використовувався після свого делегування і в кожному з них існує лише обов'язковий запис nic. "домен".0,182962 sec