.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 34.229.119.176
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

31.01.2018 Дайджест доменних подій

/ У випуску: американські чиновники за збереження відкритості даних WHOIS; клієнти задоволені якістю наданих функцій IANA; в домені .FM з'являться емодзі-імена; доменне ім'я HOME.LOANS - найдорожче; "доменний прорив" Китайської стіни...

DomainNameWire.com
Керівник NTIA проти обмеження доступу до WHOIS
Девід Редл (David Redl), новий очільник Національного управління зв'язку та інформації США (NTIA), вважає, що дані WHOIS повинні залишатися доступними. Свою думку він висловив, говорячи про обмеження доступу до інформації WHOIS відповідно до нового європейського Закону про захист приватної інформації (GDRP).

На його думку, сервіс WHOIS може і повинен зберегтися при дотриманні законів про приватне життя, включаючи GDPR. "Це відповідає інтересам усіх зацікавлених сторін Інтернету. Позиція уряду США полягає в тому, що ця інформація, як і раніше буде доступна в сервісі WHOIS", - додав він.

ICANN
ICANN добре справляється з функціями IANA
Точністю транзакцій, пов'язаних з адміністрування адресного простору інтернету задоволені 94% учасників ринку та інтернет-фахівців, - свідчать результати опитування, проведеного консалтинговою компанією Ebiquity за дорученням ICANN.

При цьому респонденти назвали точність найважливішим показником цієї діяльності. Окрім того, важливими характеристиками учасники опитування назвали своєчасність та якість процесу. Задоволеність обома цими параметрами склала близько 89%.

Хоча результати опитування виявилися в цілому позитивними, корпорація ICANN продовжує вивчати можливості для їх поліпшення, у тому числі, через удосконалення формату та методології опитування. Так, в можливі варіанти відповідей було додано варіант "не застосовується" ("not applicable"), а також можливість відповідей, які не входять у число варіантів, для покращення зворотного зв'язку.

Опитуванням було охоплено 4070 клієнтів IANA - операторів доменів верхнього рівня, регіональних інтернет-реєстрів, авторів RFC та інших реєстраторів параметрів протоколу, членів Internet Engineering Steering Group, довірених представників спільноти DNSEC KSK. Відповіді були отримані від 7% респондентів.

DomainIncite.com
Емодзі в .FM
Реєстр dotFM, під управлінням якого перебуває домен верхнього рівня Мікронезії .FM, повідомив про плани в найближчому майбутньому відкрити можливість реєстрації односимвольних емодзі-доменів. Компанія опублікувала список з більш ніж 250 доменних імен, заявки на реєстрацію яких можна подати вже сьогодні.

Відповідно до правил ICANN, доменні імена з використанням символів емодзі заборонені в загальних доменах верхнього рівня в зв'язку з тим, що вони не підтримуються багатьма додатками, і їх існування веде до технічних проблем. Однак ця заборона не стосується доменів, що використовують двобуквений код країни. Найбільш відомим доменом верхнього рівня, що пропонує можливість реєстрації емодзі-імен, є домен .WS. Формально це домен Західного Самоа, але він позиціонується реєстром як абревіатура від web site. Таким чином використовується й домен .FM: будучи доменом Мікронезії, він позиціонується як ідеальний домен для радіостанцій.

OnlineDomain.com
Півмільйона доларів за доменне ім'я
Компанія Donuts повідомила про рекордну угоду, в результаті якої доменне ім'я HOME.LOANS було придбано за півмільйона доларів. Це найвища ціна, будь-коли заплачена за реєстрацію імені в усіх існуючих нових загальних доменах верхнього рівня, якщо говорити про угоди, інформація про які є у відкритому доступі.

Ім'я HOME.LOANS може бути переведено з англійської, як "позики на житло". Домен був придбаний підприємцем Блейком Дженовером (Blake Janover), який тут же запустив на ньому сайт, присвячений різним програмам житлового кредитування. Раніше він запустив успішний сайт MultiFamily.Loans.

OnlineDomain.com
Китай розширив список дозволених доменів верхнього рівня більш ніж удвічі
Міністерство промисловості та інформаційних технологій Китайської Народної Республіки збільшило число загальних доменів верхнього рівня, доступних для використання громадянами і організаціями країни.

Формально китайські компанії та приватні особи можуть реєструвати доменні імена в будь-яких доменах, але створення сайтів можливо лише в доменах, які отримали схвалення Міністерства. На цей раз список поповнили одразу 27 доменів верхнього рівня. Ними стали .ART, .DESIGN, .WIKI, .LOVE, .CENTER, .VIDEO, .SOCIAL, .TEAM, .SHOW, .COOL, .ZONE, .WORLD, .TODAY, .CITY, .CHAT, .COMPANY, .LIVE, .FUND, .GOLD, .PLUS, .GURU, .RUN, .PUB, .EMAIL, .LIFE, а також. 餐厅 і. 招聘 (відповідно "ресторан" та "рекрутинг" в перекладі з китайської).

Таким чином, число доменів, схвалених для використання китайською владою, зросла одразу більш ніж удвічі. До цього моменту Міністерство промисловості та інформаційних технологій КНР ліцензувало трохи більше 20 доменів, що використовують латиницю в доменних іменах.0,182599 sec