.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.236.138.35
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

23.11.2017 Дайджест доменних подій

/ У випуску: сервіс Verisign підкаже ідеї при виборі доменного імені; демократія в небезпеці - хакери втручаються у вибори; число заарештованих доменів .UK за рік подвоїлася; домен .XYZ знову на вершині рейтингу; новий DNS-сервіс від IBM обіцяє користувачам більш високий рівень захисту...

DomainPulse.com
NameStudio від компанії Verisign допоможе в підібрати доменне ім'я
Компанія Verisign представила новий сервіс підбору доменних імен NameStudio. Він призначений для стартапів, невеликих компаній і приватних осіб, і допоможе їм знайти підходящі доменні імена для бізнесу або ідей.

У сервісі користувачі вводять ключові слова, пов'язані з їх ідеєю або бізнесом. NameStudio в свою чергу динамічно генерує відповідні пропозиції, які можуть доповнювати задані ключові слова, підказати ідею, а також оперативно перевіряє доступність доменного імені для реєстрації. Крім домену .COM, сервіс працює і з іншими доменами під керуванням Verisign, включаючи .NET, а також .TV і .CC.

BBC.com
В минулому році хакери вплинули на вибори в 18 країнах
Вибори в 18 окремих країнах в минулому році виявилися під впливом онлайн-кампаній по дезінформації, йдеться в дослідженні Freedom House.

Незалежна правозахисна організація в своїй доповіді заявила, що в цілому уряди 30 країн активно використовували соціальні мережі для придушення інакомислення. У зв'язку з тим, що уряди активізували свої зусилля з контролю над поведінкою громадян в мережі, вже сьомий рік поспіль знижується свобода інтернету.

Серед тактик та інструментів, які використовуються владами для впливу на інформаційний онлайн-простір, в звіті зазначаються автоматичні боти, "армії" платних коментаторів, фейкові новинні сайти, тролінг. Наряду з технічними засобами контролю, такими як брандмауери, фільтри контенту та віртуальними приватними мережами, ключовим інструментом репресивних режимів стала маніпуляція соціальними мережами.

Щоб змінити ситуацію, на думку правозахисників, необхідне навчання користувачів виявляти підроблені новини і більша увага технологічних компаній до безпеки своїх мереж і сервісів.

DomainPulse.com
За рік число заарештованих доменних імен .UK подвоїлася
Через використання в злочинних цілях в домені Великобританії .UK призупинено дію 16,6 тис. імен, що вдвічі перевищує аналогічний показник минулого року, -інформує адміністратор домену компанія Nominet.

Nominet блокує імена після повідомлення поліції або інших правоохоронних органів про те, що домен використовується для злочинної діяльності. Чисельність призупинених імен становить близько 0,14% з більш ніж 12 млн імен, зареєстрованих на поточний момент в домені .UK.

DomainPulse.com
.XYZ повернувся на позицію лідера серед нових доменів
Новий загальний домен верхнього рівня .XYZ після декількох тижнів падіння знову очолив рейтинг за обсягами реєстрацій, свідчать останні статистичні дані ресурсу nTLDstats.com. На поточний момент .XYZ налічує 2,543 млн реєстрацій, тоді як в домені .TOP 2,538 млн імен.

У січні 2017 року домен .TOP досяг максимуму в 4,787 млн. реєстрацій і з тих пір їх кількість неухильно знижувалося. Оскільки в списку очікування видалення ще міститься близько 494 тис. імен, аналітики прогнозують його подальше падіння.

Що ж стосується .XYZ, то домен, очевидно, завершив падіння - за останні 2 місяці число реєстрацій в домені зросла більш ніж на 90 тис. Пік домену припадає на грудень 2016 року, коли його обсяг досяг позначки в 6,775 млн. У серпні поточного року домен втратив 3 млн. імен за два тижні.

Третім за обсягами серед New gTLD є домен .LOAN, що нараховує 2,160 млн імен. Далі в Топ-10 розташувалися домени: .CLUB (1,177 млн), .WIN (1,057 млн), .ONLINE (778 тис.), .VIP (767 тис.), .WANG (660 тис.), .SITE (544 тис.) і .BID (526 тис.).

Gizmodo.com
IBM запускає новий DNS-сервіс для захисту даних про поведінку користувачів в Мережі
Некомерційна організація Quad9, створена IBM Security, Packet Clearing House (PCH) і The Global Cyber Alliance представила новий DNS-сервіс, який дозволить захистити дані про поведінку користувачів в мережі і підвищити їх захист від шкідливих веб-сайтів.

Сервіс безкоштовний у використанні і його може використовувати будь-який користувач замість DNS-сервера свого провайдера. Запити користувачів сервіс перевіряє через IBM X-Force threat intelligence database, а також 18 інших баз даних, і автоматично блокує доступ до шкідливих веб-сайтів.

При цьому Quad9 не збиратиме, не зберігатиме і не продаватиме будь-яку інформацію про поведінку користувачів в Мережі.

Для того, щоб скористатися послугою, потрібно змінити налаштування DNS на пристрої або маршрутизаторі, вказавши адресу DNS-сервера 9.9.9.9.0,194110 sec