.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.236.138.35
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

07.09.2017 Дайджест доменних подій

/ У випуску: в Індії держструктури перейдуть на електронну пошту в IDN; рада директорів ICANN оновить свій склад; ICANN не стане фінансово підтримувати реєстри нових доменів; столиця Китаю відкривається для нових доменів; домен .MUSEUM готує нову більш відкриту реєстраційну угоду...

DomainIncite.com
Індійські чиновники переходять на електронну пошту в інтернаціоналізованому домені
Уряд Індії оголосив про плани перевести електронні поштові скриньки приблизно п'яти мільйонів державних службовців на інтернаціоналізований домен (IDN), в якому використовується мова хінді.

Міністерство електроніки та інформаційних технологій планує, що кожен чиновник отримає електронну адресу @सरकार.भारत (уряд.Індія). Домен, на думку міністерства, повинен стати альтернативою традиційному урядовому домену gov.in.

Крім розширення використання локальних алфавітів, уряд Індії також прагне забезпечити централізований контроль над електронним листуванням кожного чиновника.

На даний час Індія має найбільшу кількість інтернаціоналізованих доменних імен верхнього рівня - 16. Оператором реєстрів усіх цих доменів виступає індійська компанія NIXI.

В "англомовному" індійському домені .IN зареєстровано близько двох мільйонів імен.

DomainIncite.com
Правління ICANN поповниться новими членами
Ветерани спільноти ICANN Аврі Доріа (Avri Doria) та Сара Дойч (Sarah Deutsch) повинні приєднатися до ради директорів ICANN в листопаді поточного року.

Обидві кандидатури були затверджені Комітетом з призначень ICANN на трирічний термін. Вони приступлять до своїх нових обов'язків після закінчення відкритої зустрічі корпорації в Абу-Дабі, яка завершиться 3 листопада.

Нові директори замінять в раді нинішнього голову Стіва Крокера (Steve Crocker), який повинен покинути раду по закінченню третього максимального терміну перебування в ньому, і Аша Хемраджані (Asha Hemrajani). Обидві квоти належать представникам Північної Америки.

Доріа, незалежний консультант, є активним членом спільноти і волонтером робочої групи, що відповідає за зв'язок з некомерційними користувачами, у тому числі, реєстром інтересів громадськості (Public Interest Registry).

Дойч - юрист у сфері інтелектуальної власності - 23 роки була співробітником компанії Verizon, а на даний час працює в офісі міжнародної юридичної компанії Mayer Brown у Вашингтоні.

DomainIncite.com
Резервний фонд ICANN залишиться недоторканим
Корпорація ICANN відхилила пропозицію скоротити відрахування в свій бюджет від реєстрів нових загальних доменів верхнього рівня.

З такою ініціативою у березні поточного року виступила Група представників реєстрів - Registries Stakeholder Group (RySG). На сьогоднішній день кожен реєстр нових загальних доменів верхнього рівня відраховує до бюджету ICANN щорічний внесок в розмірі $25 тис. Представники RySG пропонували зменшити цю суму одразу на 75% для майже 900 доменів, які не змогли досягти великих обсягів реєстрацій і для яких сума в $25 тис. є серйозним тягарем.

Піти на поступки реєстрів означало б для ICANN автоматичне зниження річних поступлень до бюджету на $16,87 млн. При цьому, в бюджеті ICANN передбачений фонд, зарезервований на випадок появи потреби вирішення технічних та юридичних проблем, пов'язаних із запуском нових доменів. За майже 5 років роботи поточного раунду програми нових доменів розмір цього фонду перевищив $96 млн, а нагоди ним скористатися так і не трапилося. Реєстри запропонували компенсувати зниження надходжень до бюджету корпорації саме з цього фонду.

Однак в ICANN визнали таке рішення передчасним. Голова Департаменту загальних доменів верхнього рівня Акрам Аталла (Akram Atallah) зазначив, що корпорація все ще не в змозі оцінити масштаби можливих непередбачених витрат в рамках програми нових доменів, тому не стане витрачати кошти фонду. Таким чином, розміри внесків реєстрів нових доменів залишаться на колишньому рівні.

DomainIncite.com
Три нових домени отримали шанси закріпитися на ринку Пекіна
Три "іноземних" нових загальних домени верхнього рівня отримали дозвіл на продаж в столиці Китаю Пекіні, повідомляє компанія MMX.

Для виходу на ринок китайської столиці недостатньо одного лише дозволу Міністерства промисловості та інформаційних технологій Китаю - потрібно ще схвалення місцевого регулятора.

Домен .VIP став одним з перших, що отримав схвалення від адміністрації Пекіна. Пізніше дозволу отримали домени .SHOP (реєстр GMO) і .LTD (реєстр Donuts).

DomainIncite.com
"Музей" відкриє двері трохи ширше
Загальний домен верхнього рівня .MUSEUM незабаром може бути відкритий для набагато більш широкого числа потенційних реєстрантів. Реєстр домену, MuseDoma, веде переговори щодо укладання нової реєстраційної угоди з ICANN, в якій правила реєстрації в домені можуть бути істотно змінені.

З моменту запуску домену в 2002 році, реєстрація в домені була доступна виключно офіційним музеям і музейним асоціаціям, а також окремим музейним працівникам, яким підтвердили свою причетність до галузі. Передбачувані зміни до угоди розширять право реєстрації в домені на "осіб з інтересом або зв'язками з музейною професією або діяльністю" і "сумлінними користувачами музеїв".

Оновлений договір буде включати і нове обмеження, відповідно до якого, домени повинні забезпечувати захист авторських прав музеїв. В іншому випадку, вони можуть бути заблоковані або видалені.

Протягом всього існування домену в ньому під управлінням знаходилася стабільна кількість доменних імен – від 450 до 600 реєстрацій.0,191093 sec