.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.236.138.35
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

09.02.2017 Дайджест доменних подій

/ У випуску: два форуми поспіль; "адвокати" розлучення IANA і ICANN заробили близько $15 млн; .COM домен переходить на "товстий" Whois; в минулому році користувачі менше скаржилися на реєстраторів; домен .ORG все ще популярний серед неурядових організацій...

DomainIncite.com
ICANN проведе у травні в Мадриді два форуму поспіль
У травні цього року в Мадриді ICANN планує провести захід, присвячений актуальним питанням системи доменних імен, під назвою "DNS Symposium".

Відповідно до цілей, які переслідує ICANN, одноденний захід покликаний "вивчити поточні ініціативи і проекти, пов'язані з дослідженнями актуального стану DNS, операцій, загроз її функціонуванню та розробці контрзаходів, а також еволюції технологій, що використовуються в системі доменних імен".

Симпозіум безпосередньо слідуватиме за Самітом GDD, щорічною міжсесійною зустріччю ICANN, сфокусованою на бізнесі і призначеною для реєстраторів, реєстрів та інших учасників доменного ринку. Саміт пройде з 9 по 11 травня поточного року, а Симпозіум відбудеться 13 травня.

DomainIncite.com
Вихід ICANN з-під контролю США обійшовся корпорації в $32 млн
Передача повноважень адміністрування адресного простору всесвітньої мережі корпорації ICANN обійшлася в цілому в $32 млн, свідчать документи, опубліковані корпорацією.

Процес позбавлення ICANN від опіки уряду США і передачі корпорації повноважень IANA, так званий "перехід", був оголошений в березні 2014 року і завершився наприкінці минулого року.

Найбільші витрати корпорації, пов'язані з цим процесом, а це $15 млн або 47% від загальної суми, припадають на адвокатів. Ще $8,3 млн (26%) пішли на оплату інших професійних послуг, у тому числі лобіювання, PR, просування проектів та переклади документів. При цьому виплати штатним співробітникам ICANN, які брали участь в роботі над проектом переходу, за цей же період склали $6,1 млн (19%). Більше половини загальних витрат ICANN - $17,8 млн – припадають на 2016 фінансовий рік, який завершився в червні минулого року.

DomainIncite.com
В домені .COM реформа сервісу Whois
Минулого тижня почалася реформа сервісу Whois в домені .COM, в результаті якої реєстратори передадуть реєстру компанії Verisign усю інформацію про доменні імена.

На даний момент вся інформація про імена в домені .COM зберігається у реєстраторів. У найближчі два роки усі реєстратори, що продають домени .COM, повинні перевести записи даних про домени в єдину базу даних, яку буде вести компанія Verisign.

Це нововведення здійснюється відповідно до рішення ICANN, яке офіційно вступило в силу 1 лютого. Воно також відноситься і до доменів .NET і .JOBS.

DomainIncite.com
Число скарг на реєстраторів у минулому році скоротилося
У 2016 році кількість скарг на реєстраторів скоротилася на 6% - до 43 тис, - інформує ICANN.

Більшу частину скарг, приблизно три чверті, традиційно склали претензії до роботи реєстраторів з ведення баз сервісу Whois (32 тис. скарг). Проте, експерти відзначають, що поліпшення в політиці запису даних реєстрантів та більш коректна робота Whois стали основною причиною зниження невдоволення реєстраторами. У 2015 році таких скарг було 35 тис.

Кількість скарг на реєстри загальних доменів верхнього рівня майже не змінилася, склавши 2230 звернення, незважаючи на сотні нових доменів, делегованих протягом року. Переважна більшість цих скарг стосувалися до доменів-брендів, в яких існує значний потенціал для зловживань у порівнянні з іншими доменами.

DomainPulse.com
Доменом .ORG користуються дві третини неурядових організацій у світі
Понад дві третини (68,3%) неурядових організацій (НУО) по всьому світу використовують доменне ім'я .ORG для забезпечення своєї присутності в інтернеті, свідчать дані доповіді 2017 Global NGO Online Technology Report, представленого компанією Public Interest Registry (PIR).

У той же час, свої ресурси на доменних імена .COM розмістила кожна десята неурядова організація (9,2%). Крім того, використання домену .NGO, призначеного саме для таких організацій, склало усього 2,2%, а домену .NET - 1,8%. Решта 18,5% організацій використовували інші домени верхнього рівня, переважно географічні, що відповідають кодам країн (ccTLD).

Існує також велика різниця у популярності доменів по регіонах. Так, в Азії 66% організацій використовують .ORG, а 5% - користуються .NGO. Для Європи ці показники становлять 47% і 2% відповідно. Найбільша популярність .ORG у Північній Америці - 77%.0,185917 sec