.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.236.138.35
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

26.01.2017 Дайджест доменних подій

/ У випуску: нова влада США не проти повернути ICANN під свій контроль; аферисти продали "непотрібних" доменів на $5 млн; Tucows купила найбільшу реселлінгову доменну платформу eNom; доменні імена .NET знову подорожчають; це дороге CLUBне життя ...

DomainIncite.com
Чи спробує адміністрація Трампа повернути США контроль над інтернетом?
Кандидат на посаду міністра торгівлі США Уілбур Росс (Wilbur Ross) заявив, що міністерство навряд чи буде намагатися відновити контроль над ICANN, щонайменше, в короткостроковій перспективі. У той же час, відповідаючи на питання сенаторів на слуханнях в Конгресі, він сказав, що він відкритий для нових ідей, як посилити владу США над ICANN.

"З огляду на розміри цього ринку і те, що ми вважаємося винахідниками інтернету, я дещо здивований тим, що ми, по суті, відсторонилися від управління цією діяльністю. Я дивуюся цьому інтелектуально неправильному рішенню. Але я не знаю, що ми можемо зробити прямо зараз, щоб поправити ситуацію. Якщо існує якась реальна альтернатива, мені б було дуже цікаво ознайомитися з нею", - сказав кандидат.

З іншого боку, зазначив Росс, США не зовсім "безправні" в питанні управління інтернетом. У них таке ж право голосу, як і у будь-якої іншої країни, як члена Урядового консультативного комітету (GAC). Крім того, їх (США) роль, все ще більш вагома, ніж у інших країн, враховуючи, що ICANN з її штаб-квартирою в Каліфорнії залишилася під юрисдикцією США.

DomainIncite.com
Шахраї заробили $5 млн, продаючи непотрібні доменні імена
Австралійський департамент захисту прав споживачів Consumer Affairs Victoria подав до суду на доменного реєстратора Domain Register Pty Ltd, стверджуючи, що той обдурив десятки тисяч людей. Замість повідомлення про продовження доменних імен в найбільш популярному публічному домені Австралії com.au, компанія направляла їм пропозиції зареєструвати відповідне доменне ім'я .COM за 249 австралійських доларів ($186).

Позивач припускає, що Domain Register в період з 2011 по 2014 рік зміг таким чином отримати 7,7 млн австралійських доларів ($5,5 млн) від 31 тис. ошуканих користувачів.

Подібну схему раніше використовував "серійний" шахрай Брендон Грей (Brandon Gray) в компаніях Domain Registry of America, Domain Registry of Europe, Domain Registry of Canada and Domain Renewal Group. ICANN відкликала акредитацію у Брендона Грея ще у 2014 році.

DomainNameWire.com
eNom змінила господаря
Компанія Tucows стала новим власником реселлінгової доменної платформи eNom, купивши її у Rightside за $83,5 млн.

В результаті цієї угоди Tucows стала власником одразу двох найбільших доменних реселерів - платформ Enom і OpenSRS, під керуванням яких знаходиться в загальному 14,5 млн доменних імен і які співпрацюють з 28 тис. активних торгових посередників.

Слід зазначити, що виручка eNom за перші три квартали минулого року, досягла $116,5 млн, і склала 72% від доходу Rightside за цей період. У Rightside залишилося портфоліо нових загальних доменів верхнього рівня, портфоліо доменів другого рівня, а також Name.com. Частка компанії в NameJet, яку вона ділила з Web.com, також була включена в угоду з продажу eNom.

Раніше компанія Donuts пропонувала Rightside продати її бізнес реєстра за $70 млн.

DomainPulse.com
Компанія Verisign з 1 лютого збільшить вартість доменних імен .NET
Компанія Verisign з 1 лютого збільшить вартість доменних імен для реєстраторів на 10% до $8,2.

Початковий збір для доменних імен .NET становив $3,50 і ріс практично щороку на 10%. Подібна динаміка може зберегтися аж до 2024 року - терміну закінчення договору компанії з ICANN.

Verisign також адмініструє домен .COM, проте за договором з ICANN вартість імен в цьому домені становить $7,85 і не може змінюватися до 2018 року. Первісна плата за домени .COM була встановлена на рівні $6.

DomainPulse.com
Домен .CLUB в 2016 році продав преміум-імен майже на мільйон доларів
В минулому році новий домен .CLUB продав майже 2 тис. доменних імен преміум-класу на загальну суму $941 тис. Загальна виручка реєстру від продажу преміум-імен з моменту запуску домену склала близько $4,3 млн.

Найбільш вдалими угодами минулого року стали продажі імені S.club через китайський аукціон Aliyun за $37,8 тис., а також домену Lending.club, купленого компанією Lending Club за $25 тис.

Новий загальний домен верхнього рівня .CLUB є четвертим за обсягами реєстрації серед New gTLD з 936 тис. реєстрацій (відповідно до даних ресурсу nTLDstats.com), поступаючись за цим показником доменам .XYZ (6,5 млн), .TOP (4,5 млн) та .WIN (1,25 млн).0,189011 sec