.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP адреса: 34.239.167.149
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

08.09.2016 Дайджест доменних подій

/ У випуску: Тед Круз включив зворотний відлік до "передачі"; ціна комівських доменів може бути заморожена; NCC Group виходить з доменного бізнесу; домен .OBSERVER не стане брендовим...

DomainIncite.com
Закінчується строк контракту з IANA
Нинішній контракт ICANN з IANA може бути продовжений на рік у разі, "якщо до кінця місяця трапиться щось непередбачене". Відповідне повідомлення направила в ICANN Національна адміністрація з телекомунікацій і інформації США (NTIA).

По суті, таке повідомлення є бюрократичною формальністю. Відповідно до умов чинного контракту, NTIA має право продовжити його дію на термін ще на один рік за 15 днів до закінчення терміну контракту, але вона повинна повідомити про це ICANN за 30 днів.

Проте, на наближення терміну закінчення договору ICANN з IANA оригінально відреагував сенатор Тед Круз (Ted Cruz), прихильник збереження нинішнього взаємодії ICANN з NTIA. На його сайті з'явився таймер зворотного відліку (https://www.cruz.senate.gov/internetcountdownclock/) із закликом "не дозволити Обамі відмовитися від інтернету - відмовитися від свободи".

З огляду на наявність сильного опору передачі повноважень з управління інтернетом, не виключено, що його противники зуміють до 1 жовтня "відшукати" непередбачену перешкоду, яка може стати юридичним і формальним приводом продовження існуючого статус-кво ще на один рік.

TheDomains.com
Ціноутворення в домені .COMне зміниться до 2024 року
Після передачі управління інтернетом міжнародній спільноті NTIA збереже право на продовження угоди, відповідно до якого компанія Verisign адміністріруєдомен .COM. В цьому випадку ціноутворення в домені .COM не зміниться до 2024 року, - повідомляє департамент юстиції США (DOJ) в листі сенаторам.

Минулого місяця сенатор Тед Круз (Ted Cruz) звернувся в DOJ з вимогою переглянути реєстраційнуугодуз Verisign по домену .COM з точки зору антимонопольного законодавства і гарантій справедливого ціноутворення в домені після передачі управління інтернетом міжнародній спільноті.

"Ми відзначаємо, що нинішнє продовження реєстраційного угоди між ICANN та Verisign не змінює цінову політику домену, передбачену аналогічним договором від 2012 року, і Поправки 32 угоди про співпрацю", йдеться в листі.

DomainIncite.com
Домен .TRUSTможе змінити господаря
NCC Group виходить з доменного бізнесу, тому новий загальний домен верхнього рівня .TRUST може бути виставлений на продаж.

Минулого місяця компанія повідомила, що для "скорочення своїх витрат" вона позбавляється від підрозділу Open Registry, який надає послуги реєстру і реєстратора, придбаного компанією за $22,6 млн 19 місяців тому.

У той же час, свої плани щодо домену .TRUST, купленого NCC Group у Deutsche Post за невідому суму роком раніше, компанія не розкриває.

Ставлення генерального директора NCC Роба Коттона (Rob Cotton) до нових доменів, висловлененим в бесіді з The Telegraph, вельми критичне. Крім того, компанія неодноразово публікувала результати досліджень, які свідчили про низький рівень довіри споживачів до нових доменів.

Купівля .TRUST стала для компанії планом "Б" після того як їй не вдалося отримати права на домен .SECURE, який повинен був підкреслити позиції компанії на ринку послуг безпеки в доменній галузі.

Доменний підрозділ за рік приніс компанії скромні $6,6 млн доходу, говориться в звіті за фінансовий рік, але більшу його частину склали компенсації за відкликання заявки на домен .SECURE.

Що ж стосується домену .TRUST, то компанія його оцінює в £4,2млн.

DomainIncite.com
"Брендовий" домен вперше може стати вільним
Новий загальний домен верхнього рівня .OBSERVER може стати загальнодоступним; заявка на нього була викуплена у британського видавця Guardian компанією Top Level Spectrum.

"Observer" - назва однієї з газет Guardian, що виходить щонеділі. Заявкою передбачалося, що домен буде "брендовим" і в ньому будуть діяти обмеження в реєстрації імен.

Генеральний директор TLS Джей Вестердал (Jay Westerdal) повідомив, що реєстрація в .OBSERVER буде вільною, а ціна одного імені складе близько $10.

Це перший домен-бренд, який ще до виходу на ринок став "здобиччю" портфельного реєстру і змінив спрямованість.

Наданий час домен знаходиться на стадії тестування перед делегуванням, і дата його запуску ще не відома.0,224965 sec