.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP адреса: 34.239.167.149
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

01.07.2016 Дайджест доменних подій

/ У випуску: основні теми зустрічі ICANN 56; Donuts "сподобалися" домени Rightside; сенатори США не хочуть витрачатися на передачу функцій IANA; норвезькі тюлені проти голландських бізнесменів; Neustar розділиться для безпеки свого доменного бізнесу; 15% імен в нових доменах - цифрові...

Mondaq
У неділю, 26 червня, в Фінляндії почалася п'ятдесят шоста міжнародна зустріч ICANN
Головними темами ICANN-56 є питання, які виникли на тлі суспільних дискусій, більшість з яких мають стосунок до власників торгових марок, а також операторів реєстрів нових загальних доменів верхнього рівня:
 1. Робоча група з розробки механізмів захисту прав обговорить процедуру вирішення спорів щодо товарних знаків після делегування доменів або Trademark Post-Delegation Dispute Resolution Procedure (PDDRP). PDDRP була задумана як механізм, що дозволяє власникам торгових марок відстояти свої права вже після делегування доменів верхнього або другого рівня, що відповідають їхнім брендам.
 2. Робоча група з розробки подальших процедур програми нових доменів запропонує варіанти вирішення питань, що виникли під час обговорення спільнотою політики щодо майбутніх заявок на нові домени, у тому числі:
  • чи повинна ICANN дозволити додаткові заявки на майбутні New gTLD;
  • чи слід ICANN класифікувати і застосовувати різні протоколи заявок до відповідних типів нових доменів ( "брендових", географічних і підтримуваних спільнотою (community-supported));
  • чи буде збережена існуюча процедура оцінки і схвалення майбутніх New gTLD по "раундах" або потрібна розробка альтернативного порядку;
  • як зберегти "передбачуваність" процесу делегування нових доменів без шкоди для гнучкості і, в той же час, зводячи до мінімуму незручності для заявників;
  • як найкращим чином сприяти залученню широкої громадськості до процесів прийняття нових заявок;
  • чи слід обмежити загальне число заявок на нові домени або накласти обмеження на кількість заявок в кожному окремому виді доменів.
 3. Продовжиться дискусія про необхідність розробки наступного покоління реєстраційного сервісу Registration Directory Service (RDS) на заміну WHOIS. Робоча група вивчає можливі вимоги до RDS. Обговорення, що тривало до цього, швидше за все, ініціює дебати про рівні доступу до реєстраційних даних, а також відповідальність сторін щодо зобов’язань по збору, публікації і зберіганню реєстраційних даних.
 4. Обговорення та затвердження поправок до реєстраційної угоди (Registry Agreement), що опубліковані ICANN 31 травня 2016 року після декількох місяців переговорів між корпорацією і операторами реєстрів.
 5. Посилення підзвітності ICANN - "Work Stream 2".
 6. Проблеми і питання делегування географічних доменів верхнього рівня.
TheDomains.com
Donuts хоче купити усі нові домени Rightside за $70 млн
Компанія Donuts Inc. оголосила про свою зацікавленість в придбанні усього портфелю нових загальних доменів верхнього рівня у компанії Rightside Group і пов'язаних з ними активів за $70 млн.

Відповідно до прес-релізу компанії, Donuts вважає "цей крок продовженням заявленої нею стратегії" щодо розширення портфелю "не-комівских" доменів. Нагадаємо, Donuts вже є лідером цього сегменту доменного ринку, забезпечуючи управління 196 новими доменами.

На даний час у Rightside сорок нових доменів (включаючи .GAMES, що готується до запуску), в яких налічується 544 тис. реєстрацій. Отже, Donuts пропонує за кожен домен верхнього рівня менш $2 млн, або по 13 доларів за кожну реєстрацію.

Реакція Rightside поки не відома. Нещодавно компанія відхилила можливість угоди з генеральним директором реєстру домену .XYZ Даніелем Негарі (Daniel Negari), який був готовий заплатити $5 млн за чотири нових домени, в яких сумарно налічується 15 тис. реєстрацій.

TheDomains.com
Американські сенатори "пошкодували" грошей на передачу функцій NTIA
Американські сенатори-республіканці Тед Круз (Ted Cruz), Джеймс Ленкфорд (James Lankford), Майк Лі (Mike Lee) і Шон Даффі (Sean Duffy) направили лист NTIA, в якому взяли під сумнів законність використання коштів з федерального бюджету США на заходи по передачі функцій контролю за інтернетом міжнародній спільноті.

Сенатори посилаються на розділ 539 бюджету 2016 фінансового року, в якому йдеться про те, що "ніякі засоби, надані цим Законом, не можуть бути використані NTIA для відмови від відповідальності по відношенню до системи доменних імен".

Як приклад "порушень" в листі вказується, що в березні 2016 року NTIA уклала контракт з Беркман Центр Гарвардського університету на суму $18,7 тис. для проведення незалежної експертизи та оцінки переходу. NTIA також неправомірно, на думку сенаторів, використовувала ресурси агентства при підготовці в червні 2016 року доповіді під назвою IANA Stewardship Transition Proposal Assessment Report.

Сенатори також запросили список всіх поїздок і нарад, проведених за участю співробітників NTIA в рамках підготовки переходу, включаючи інформацію про дати та витрати на кожну поїздку і зустріч.

DomainIncite.com
Норвегія проти використання голландцями домену .BV
Норвезький уряд виступив проти угоди, яка б дозволила продаж доменних імен .BV в Нідерландах.

Норвезький реєстр Norid і його нідерландський колега SIDN домовилися відновити роботу недіючого домену .BV. Однак, уряд Норвегії виступив проти і застосував своє право вето відповідно до правил домену Норвегії.

Географічний домен .BV був делегований в 1997 році для острова Буве - віддаленого безлюдного клаптика суші, що є територією Норвегії в Антарктиці, населеного тюленями - і з тих пір ніколи не використовувався.

У той же час, BV голландською мовою є абревіатурою "Besloten vennootschap met beperkte aansprakelijkheid", корпоративного ідентифікатора, відповідного позначенню "Ltd".

Ймовірно, реєстри мали намір "заробити" на популярній абревіатурі, продаючи домени голландському бізнесу в якості альтернативи доменів .NL, якби SIDN змогла отримати право на використання цього домену, але втручання уряду зруйнувало ці плани.

DomainIncite.com
Neustar розділиться на дві компанії
Північноамериканська компанія Neustar вирішила розділитися на дві, одночасно здійснивши ребрендинг свого доменного бізнесу. Ім'я Neustar збереже компанія, яка буде керувати центральною базою даних телефонних номерів. Друга компанія отримає нове ім'я і буде спеціалізуватися на наданні інформаційних послуг і доменному бізнесі, зокрема стане адміністратором доменів верхнього рівня .US, .BIZ і технічним партнером домену .CO.

Майбутній поділ дозволить кожній з компаній залучити інвесторів відповідно до їх інвестиційних уподобань, йдеться в заяві компанії.

Аналітики розцінюють цей крок як бажання компанії захистити доменний бізнес від серйозних ризиків, які, як вони вважають, супроводжують бізнес з управління центральною базою даних телефонних номерів за контрактом з Local Number Portability Administration американського уряду. Контракт вартістю $496 млн в рік може бути розірваний, оскільки Федеральна комісія із зв'язку США вирішила передати ці функції Ericsson Telcordia Technologies, яка запропонувала більш вигідні умови.

Доменний бізнес компанії приносить компанії близько $470 млн щорічно. Як очікується, для здійснення поділу компанії буде потрібно, щонайменше, рік.

DomainIncite.com
Кожна сьома реєстрація в нових доменах - цифрова
З 21 млн унікальних доменних імен, зареєстрованих в нових доменах верхнього рівня, 15,57% складаються виключно з цифр, інформує DomainIncite в звіті про результати відповідного дослідження.

У чотирнадцяти нових доменах кількість цифрових імен досягає третини і вище від усього обсягу реєстрацій, а в домені .GOLD доходить до рекордних 66%.

Причиною цього явища є китайські домейнери. Числові домени популярні в Китаї через те, що цифри є єдиними 10 символами, що використовуються в DNS, які були зрозумілими китайськомовним користувачам до введення IDN.

З точки зору абсолютного числа реєстрацій цифрових доменів лідирує .XYZ, в якому подібних імен налічується 867 тис., хоча у процентному відношенні (14,34%) його показник нижчий, ніж в середньому по ринку.0,380495 sec