.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP адреса: 34.239.167.149
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

16.06.2016 Дайджест доменних подій

/ У випуску: ICANN вперше пригрозила розривом угоди по "брендовим" новим доменам; домен .SALON "пригальмував" на старті; підроблені домени Apple на службі у "фішерів"; головна технологічна виставка переїхала на домен .TECH; продовження Sunrise доменів в .SHOP "влетить в копієчку" ...

DomainIncite.com
Bharti Airtel може залишитися без доменів за несплату
ICANN пригрозила розірвати угоди з делегування "брендових" доменів з третім за величиною в світі оператором мобільного зв'язку Bharti Airtel.

Претензії корпорації стосуються двох доменів - .BHARTI і .AIRTEL - делегованих рік тому за заявкою мобільного оператора, за які він перестав сплачувати ICANN передбачені збори з лютого поточного року. Щоквартальна плата, встановлена ICANN з реєстрів, становить $6250. З огляду на те, що .AIRTEL і .BHARTI були делеговані 11 місяців тому, компанія заборгувала за домени $37 500. Цю суму можна назвати незначною, оскільки активи компанії оцінюються в $33 млрд, а річна виручка $14 млрд.

ICANN відзначає, що відповіді компанії на запити корпорації щодо дотримання договірних зобов'язань або відсутні, або були несвоєчасними і неповними. За даними ICANN, реєстр також порушив положення договору в частині оприлюднення на своєму веб-сайті посилань на сервіс WHOIS, контактів і заяви про використання технології DNSSEC

Це перші два реєстри нових доменів, які отримали публічне попередження. Раніше (до 2012 року) попередження отримував лише домен .JOBS, делегований в 2005 році.

ICANN дала Bharti Airtel 30 днів для усунення порушень та сплати заборгованості, в іншому випадку вона анулює реєстраційні форми зазначених доменів.

За рік існування .AIRTEL і .BHARTI в доменах зареєстровано усього по одному імені NIC.domain, що може свідчити про втрату інтересу до них з боку власника.

TheDomains.com
Неоднозначний старт .GROUP і .SALON
Компанія Donuts, один з найбільших операторів нових доменів, відкрила вільну реєстрацію (за принципом "перший прийшов, перший обслужений") в двох нових доменах - .GROUP і .SALON.

За підсумками першого дня відкритої реєстрації кількість доменних імен в домені .GROUP досягла 3445, включаючи імена, зареєстровані під час періоду пріоритетної реєстрації. За даними ntldstats.com, аналогічний показник для домену .SALON становить 364.

Оглядачі припускають, що .SALON може поповнити компанію "невдах" з низькими обсягами реєстрацій, таких як .NAVY, в якому на сьогоднішній день є тільки 540 реєстрацій, і .AIRFORCE, який налічує всього 372 доменних імені. Обидва домени стартували в жовтні 2014 року. "Невдалий" домен може стати для свого господаря тягарем, оскільки щорічний внесок за кожен новий домен верхнього рівня становить $25 тис.

eWeek.com
"Фішери" атакують користувачів продукції Apple
240 підроблених доменних імен, що видають себе за офіційні ресурси компанії Apple виявили з початку року аналітики компанії FireEye, що займається дослідженнями питань безпеки в інтернеті.

Такі домени хакери використовують для фішингу, намагаючись обманним шляхом отримати реєстраційні дані користувачів. Зловмисники направляють користувачам електронні листи з посиланнями на сайти, що нібито є офіційними ресурсами Apple, які розміщуються на доменах зі словом "Apple" в них, однак жодним чином не пов'язані з компанією. Серед доменів різні комбінації слів "Apple" і "iCloud", в тому числі iCloud-Apple-apleid.com, appleie-xyw.com і iow-web-Apple.com.

TheDomains.com
Consumer Electronics Show мігрує на новий домен .CES.TECH
Компанія Radix Registry повідомила про те, що найбільша виставка споживчої електроніки Consumer Electronics Show (CES) перенесла свій основний інтернет-ресурс з адреси CESWEB.org на CES.Tech в новому загальному домені верхнього рівня.

Consumer Electronics Show є найбільшою виставкою споживчої електроніки в світі, залучаючи до себе великі технологічні бренди і стартапи. В цьому році CES відвідали понад 170 тис. людей.

До слова, в листопаді 2015 року Асоціація споживчих технологій також мігрувала з двобуквеної адреси .ORG (ce.org) на ім'я CTA.TECH, демонструючи впевненість в майбутньому домену .TECH, відкрита реєстрація в якому на той момент стартувала всього 2 місяцями раніше. Менш ніж за рік свого існування домен виріс до понад 130 тис. імен.

domainincite.com
Ціна реєстрації в .SHOP для торгових марок складе $1000.
Компанія GMO Registry, яка в січні заплатила ICANN рекордні $41,5 млн за новий домен верхнього рівня .SHOP, планує встановити вартість реєстрації доменних імен, зареєстрованих в період пільгової реєстрації товарних знаків (Sunrise період), на рівні $1 тис. Цей період реєстрації в домені повинен початися 30 червня і триватиме протягом 60 днів.

Власникам товарних знаків доведеться заплатити за те, що їм дісталися домени, що відповідають їхнім товарним знакам, в той час як з реєстрантів "звичайних" імен буде стягуватися набагато помірніший річний внесок в розмірі $24.

Деякі реєстратори, зокрема, OpenProvider, вже закликали реєстр GMO знизити свої розцінки.

Це не єдиний випадок, коли реєстр встановлює значно вищу ціну за продовження імен, зареєстрованих в Sunrise період, в порівнянні зі звичайними доменними іменами. Наприклад, кожному реєстранту, який купив домен .SUCKS під час Sunrise періоду доведеться щорічно платити за його продовження $2,499 тис.0,270247 sec