.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP адреса: 34.239.167.149
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

24.03.2016 Дайджест доменних подій

/ У випуску: ICANN покарала "недбайливого" реєстратора; реєстрація в домені .MOBILE не буде вільною; зростання UDRP-скарг відповідає зростанню доменного простору; європейський домен отримає кириличний аналог .ЕЮ; домени стають зброєю екологів...

DomainIncite.com
ICANN призупинила роботу реєстратора
Робота невеликого американського реєстратора доменних імен компанії Mobile.co, що використовує для роботи площадку Mobile.domains, була заблокована після попереджень з боку ICANN. З 24 березня по 22 червня компанія не зможе продавати нові доменні імена або здійснювати трансфери доменів на обслуговування від інших реєстраторів.

У своєму повідомленні на адресу компанії ICANN вказує на те, що Mobile.co виявилася не в змозі організувати депонування даних своїх користувачів в сховище Iron Mountain, як того вимагають умови Угоди про акредитацію реєстраторів (RAA).

Вперше корпорація попередила про порушення недбайливого реєстратора ще в січні, однак проблема так і не була вирішена.

У разі, якщо Mobile.co не усуне недоліки і не буде належним чином виконувати покладені на неї обов'язки, ICANN залишає за собою право відкликати акредитацію компанії.

За останніми даними, під управлінням компанії знаходилося близько 2 тис. доменних імен.

DomainIncite.com
У домені .MOBILE реєстрація буде обмежена
В ході приватного аукціону вирішилася доля ще одного нового загального домену верхнього рівня - .MOBILE - права на керування ним дісталися оператору супутникового ТБ компанії Dish DBS. На цей домен також претендував реєстр Donuts, однак тиждень тому він відкликав свою заявку.

Таким чином, реєстрація імен в домені .MOBILE буде обмежена, і доступна тільки для верифікованих гравців індустрії мобільного телефонії.

Спочатку в заявці Dish на домен .MOBILE передбачалось його використання виключно як так званого "closed generic" домена з більш жорсткими обмеженнями, але в минулому році умови заявки були змінені. Подібний підхід відзначають оглядачі і щодо домену .PHONE, який також належить Dish.

Компанія Dish подала заявки на 13 загальних доменів верхнього рівня, дві з яких були відкликані, а ще 10 знаходяться на стадії тестування і підписання контракту з ICANN.

OnlineDomain.com
У 2015 році число скарг на кіберсквотинг виросло на 4,6%, - ВОІВ
У 2015 році правовласники направили 2754 скарг в рамках Єдиної політики розв'язання доменних спорів (UDRP), що становить зростання на 4,6% в порівнянні з числом звернень у 2014 році, - інформує Всесвітня організація інтелектуальної власності (ВОІВ).

Частка нових загальних доменів верхнього рівня в загальній кількості скарг UDRP склала 10,5%. При цьому, найбільш частим об'єктом суперечок серед New gTLD були імена в доменах .XYZ, .CLUB і .EMAIL.

Найбільше число скарг (847) було подано правовласниками з американської "пропискою". Компанії з Франції, Німеччини та Великобританії займають друге, третє і четверте місця за кількістю звернень в ВОІВ відповідно.

Найчастіше цілями кіберсквотерів ставали компанії з індустрії моди - 10% від усіх скарг, що надійшли в ВОІВ в минулому році, в той час як банківські, фінансові та ІТ-компанії подали скарги до арбітражного органу приблизно в однаковій кількості - 9% випадків від загального числа за кожен сектор.

В організації зазначають, що зростання числа скарг практично відповідає зростанню обсягів традиційних доменів в сукупності з поширенням нових доменів верхнього рівня, велика кількість яких була делегована в минулому році. Однак, слід врахувати, що опубліковані дані не є повними, оскільки ВОІВ є не єдиною організацією, що здійснює розгляд скарг в рамках UDRP.

BalkanInsight.com
Кириличний домен Європи .ЕЮ з'явиться в червні
Реєстр домену .EU, компанія EURid має намір з 1 червня відкрити кириличний домен верхнього рівня .ЕЮ.

Запуск домену фахівці називають важливим етапом розвитку європейського домену, хоча серед членів ЄС кирилиця використовується тільки в Болгарії та Хорватії.

Домен Європейського союзу .EU веде свою історію з 2006 року, а однією з його цілей є підтримка багатомовності. З 2009 року в домені відкрилася можливість реєструвати доменні імена з використанням кирилиці. Домен .EU є одним з найпопулярніших доменів в усьому світі - його аудиторія досягає 500 млн осіб з 31 країни. На сьогодні в ньому налічується понад 3,9 млн зареєстрованих доменних імен.

DomainNameWire.com
Фарерські острови не змогли відібрати доменне ім'я у екологічної організації
Екологічна організація відстояла доменне ім'я VisitTHEFaroeIslands.com, яке намагалися відібрати чиновники Фарерських островів. Арбітри Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ) у рамках Єдиної політики розгляду доменних спорів (UDRP) залишили скаргу ради по туризму Фарерських островів на доменне ім'я екологічної організації без задоволення.

Фарерські острови для залучення туристів використовують доменне ім'я VisitFaroeIslands.com. У той же час, активісти з організації Save the Whales ( "Врятувати китів"), що виступають проти хижацького китобійного промислу, поширеного на островах, зареєстрували домен VisitTHEFaroeIslands.com. Це ім'я відрізняється від "туристичної візитівки" Фарер тільки вставленим в назву артиклем "The".

Сайт, що знаходиться на домені містить вельми неприємну для влади островів інформацію про багаторічне жорстоке винищення на них сотень чорних дельфінів - гринд. Уряд Данії, якій належать острови, не реагує на протести екологічних організацій з усього світу, посилаючись на те, що китобійний промисел є важливою традицією Фарер. Тому захисники тварин вирішили діяти через "антирекламу" відпочинку на островах. Знімки того, як загнаних на мілководдя нещасних дельфінів забивають баграми і списами, навряд чи можна назвати привабливими, та й супроводжуються вони відповідними підписами типу "ласкаво просимо в пекло" або "проведіть свою відпустку по коліно в крові".

Арбітри ВОІВ обгрунтували свою відмову тим, що активісти-екологи не використовують торговельну марку зумисно з метою отримання прибутку або введення користувачів в оману. Таким чином, сайт VisitTHEFaroeIslands.com продовжує загострювати увагу на проблемі знищення гринд.0,353067 sec