.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP адреса: 34.239.167.149
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

03.02.2016 Дайджест доменних подій

/ У випуску: $41 млн за домен .SHOP; зустріч ICANN в Марокко пройде за посилених заходів безпеки; Google на сторожі "чистоти" рекламного бізнесу; ICANN проводить досліди над "покинутими" доменами; реєстраторів хочуть змусити платити за повідомлення про закінчення реєстрації доменів...

OnlineDomain.com
Новий рекорд нових доменів
Доменний аукціон наприкінці січня завершився новим рекордом в сегменті нових загальних доменів верхнього ринку - права на керування доменом .SHOP ("магазин") були "відвойовані" в ході аукціону ICANN за рекордну суму в $41,5 млн.

На вельми привабливий з точки зору прибутковості домен подали заявки 9 претендентів, серед яких Google, Amazon, Donuts, Radix і Famous Four. А японська компанія GMO Registry так сильно хотіла отримати цей домен, що, ймовірно помилково, подала свою заявку двічі, тому одну з них довелося згодом відкликати. Переговори між претендентами не дали результатів, так що його доля вирішувалася на відкритому аукціоні ICANN, в якому брали участь сім з дев'яти заявників.

Переможцем стала компанія GMO Registry, цілеспрямованість якої висловилася не тільки подачею двох заявок на домен, але й рекордно високою ціною, запропонованою за нього. Попередній рекорд належить компанії Google, яка віддала за домен .APP на аукціоні ICANN понад $25 млн. Можливо, є й інші домени-рекордсмени, адже результати закритих аукціонів, які проводять претенденти між собою, як правило, не розголошуються.

Слід зазначити, що GMO Registry планує використовувати новий домен як відкритий лише з одним обмеженням - доменні імена в .SHOP можуть бути використані лише ресурсами, які здійснюють онлайн-торгівлю. Таким чином, спроби зареєструвати імена з метою перепродажу будуть розглядатися як порушення правил використання домену та блокуватися.

DomainIncite.com
Заходи безпеки на 55-й зустрічі ICANN будуть посилені
Зважаючи на зростання терористичних загроз, на майбутній зустрічі ICANN, яка відбудеться в марокканському Марракеші, корпорація вдасться до методів захисту, які досі не використовувались для таких заходів, - металодетекторів, догляду сумок та більш суворої ідентифікації учасників. Крім того, будуть підвищені заходи безпеки і в місцях проживання делегатів форуму.

Ці безпрецедентні для організації заходи вводяться, незважаючи на запевнення в тому, що ICANN вважає рівень ймовірності терористичних ексцесів на ICANN 55 "низьким".

У своїй заяві ICANN повідомляє, що вона "знаходиться в постійному контакті з марокканським урядом з питань безпеки проведення майбутньої зустрічі". Крім того, корпорація співпрацює з міжнародною консалтинговою компанією у сфері безпеки, що вивчає потенційні ризики.

Ця заява є відповіддю на прояви стурбованості деяких членів спільноти ICANN з приводу відвідування Марокко в світлі останніх терактів у Північній Африці, що пов'язуються з Ісламським державою (ISIS / Daesh). Крім того, ряд західних урядів, у тому числі Великобританії, радять своїм громадянам утриматися від поїздок до Марокко у зв'язку з високою терористичною загрозою.

Спочатку зустріч Марракеш планувалася на 2015 рік, але була відкладена через побоювання з приводу вірусу Ебола, яка в той час лютувала в країнах Африки.

ICANN вже не перший раз стикається з проблемами організації своїх зустрічей, пов’язаними з питаннями безпеки. Так, в 2010 році недостатня, на думку деяких, увага ICANN до питань безпеки призвела до того, що, принаймні, 74 делегати відмовилися від участі у зустрічі в Кенії через терористичні побоювання. У 2011 році через складну ситуацію на Близькому Сході вже самій ICANN довелося скасувати заплановану зустріч в Йорданії.

Зустріч ICANN 55 запланована на 5-10 березня поточного року.

TheDomains.com
Торік Google заблокувала 780 млн рекламних оголошень
Корпорація Google випустила свій звіт з інтернет-реклами "Better Ads Report +2015", який свідчить, що пошуковий гігант торік блокував рекламу в 780 млн випадків.

У тому числі, не пройшли перевірку понад 12,5 млн оголошень фармацевтичного характеру, що порушують політику Google у питанні боротьби з розповсюдженням контрафактних або заборонених лікарських препаратів або вводять в оману споживачів. Крім того, було заблоковано майже 7 тис. фішингових сайтів, які обманним шляхом здобувають персональну інформацію інтернет-користувачів.

Також Google заблокувала 10 тис. сайтів, що поширюють шкідливі програми, які уповільнюють роботу пристроїв або змінюють домашню сторінку в інтересах рекламодавців, що знизило обсяги невиправданих завантажень через рекламу на 99%. Зусиллями компанії припинено роботу більше 10 тис. сайтів і 18 тис. акаунтів, через які поширювалася контрафактна продукція - підробки товарів модних брендів.

DomainIncite.com
ICANN тестує стійкість системи на "піддослідному" домені
ICANN запустила тестування своєї програми Emergency Back-End Registry Operator (EBERO), використовуючи у якості "лабораторної миші" новий домен .DOOSAN.

Doosan Group, великий корейський конгломерат, вирішив відмовитися від свого домену .DOOSAN у вересні минулого року. Домен-бренд ніколи не використовувався - у ньому була зареєстрована лише одна адреса nic.doosan.

Оскільки домени-бренди згідно реєстраційної угоди (Registry Agreement) захищені від передачі іншому оператору реєстру, ICANN, замість того, щоб остаточно поставити на ньому хрест, вирішила використати домен для тестування своєї програми EBERO.

Програма передбачає імітацію ситуації, коли необхідна екстрена передача домену від одного реєстру до іншого і дозволяє отримати дані про ефективність процедур для запобігання можливих перебоїв у наданні послуг. Отримані уроки будуть використані ICANN для здійснення заходів щодо забезпечення безпеки, стабільності та відмовостійкості Інтернету і системи доменних імен.

За допомогою програми EBERO ICANN має намір вирішити проблеми, які можуть виникнути, коли реєстр, що керує доменом зі значною кількістю реєстрацій, з тих чи інших причин не може виконувати свої функції, і при цьому заміни йому не знайшлося. Оператор за програмою EBERO повинен забезпечити роботу критичних функцій домену протягом декількох років, що дозволить "організовано" відключити домен, а власникам доменних імен надасть час на міграцію їх на інші TLD.

Компанія Nominet, як один з призначених операторів EBERO, взяла домен .DOOSAN під управління в рамках цього експерименту. У поточній інформації про домен вона вказана в якості технічного контакту, а ICANN виступає в якості його спонсора та адміністратора. Домен змінив сервери імен на сервери Nominet.

DomainIncite.com
Патентний троль вимагає з реєстраторів доменних імен $60 мільйонів
Компанія WhitServe вимагає $62 млн в якості патентних відрахувань від реєстраторів, які використовують електронну пошту для нагадування своїм клієнтам про необхідність продовження доменів.

WhitServe стверджує, що саме вона винайшла сервіс нагадування по електронній пошті, їй належать патенти США 5,895,468 і 6,182,078, датовані кінцем 1990-х років і пов'язані з "автоматизацією доставки професійних послуг".

Реєстратори по обидві сторони Атлантики в січні отримали листи з вимогами виплати ліцензійних зборів, розмір яких коливається від сотень тисяч до мільйонів доларів. Листи також містять тонко завуальовані погрози можливих судових позовів, якщо отримувачі добровільно не погодяться на відрахування.0,294183 sec