.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 18.207.136.189
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

23.09.2015 Дайджест доменних подій

У випуску: ICANN удосконалить празьке "дзеркало"; у нових доменів проблем більше, ніж очікувалося; у світі налічується 296 мільйонів доменів; Iris знайде інформацію про домен в обхід Whois; .XYZ знову наближається до мільйона; правовласники не поспішають реєструвати імена в нових доменах...

nic.cz
Чеське "дзеркало" кореневого DNS-сервера L-root стане швидшим
Корпорація ICANN спільно з асоціацією CZ.NIC, яка об'єднує провідних провайдерів і найбільші інтернет-компанії Чехії, оголосила про початок першого етапу робіт з оновлення "дзеркала" кореневого DNS-сервера L-root, розташованого в Празі. Метою робіт названо підвищення стабільності, безпеки та відмовостійкості глобальної мережі в Європі. Як сказано в офіційному повідомленні ICANN, після завершення робіт можливості кореневого сервера L будуть в 500 разів перевершувати обсяг трафіку, що обробляється ним сьогодні. Це означає, що оновлений сервер зможе обробляти десятки мільйонів запитів на секунду.

Сервер L-root є одним з тринадцяти кореневих серверів системи доменних імен і єдиним, керованим безпосередньо ICANN. Він має безліч «дзеркал». Празьке "дзеркало" було запущене в 2009 році. В Україні працює три «дзеркала» - у Києві, Одесі та Харкові. Всі вони були встановлені в рамках співпраці реєстру домену .UA компанії «Хостмайстер» і міжнародної корпорації ICANN. Київське «дзеркало» працює з грудня 2010 року, одеське - з травня 2012 року. У 2014 році одеське «дзеркало» сервера L-root, стало найпопулярнішим в Європі. Другим за популярністю стало київське «дзеркало».

TheDomains.com
Програми від Microsoft, Mozilla і Adobe ще не повною мірою підтримують New gTLD
Корпорація ICANN і Координаційна група з питань загального визнання нових доменів (UASG) представили результати свого дослідження An Analysis of New gTLD Universal Acceptance (www.icann.org/news/announcement-2015-09-14-en).

Дослідження присвячене проблемам загального визнання нових загальних доменів верхнього рівня (New gTLD), насамперед - інтернаціоналізованих. Концепція загального визнання (Universal Acceptance) має на увазі можливість вільного доступу до будь-якого загального домену верхнього рівня незалежно від пристроїв і програмного забезпечення, які використовуються для цього, а також від характеру і числа знаків в доменних іменах.

За словами технічного директора ICANN Девіда Конрада (David Conrad), результати дослідження в цілому відповідають очікуванням. У той же час Конрад підкреслив, що для досягнення поставленої мети належить прикласти ще чимало зусиль. Він, зокрема, повідомив, що з проблемами загального визнання не завжди справляються навіть найбільші компанії. Дослідження показало, що труднощі з доступом до інтернаціоналізованих доменів періодично відчувають користувачі браузерів Internet Explorer і Firefox, що використовують плагіни від Adobe. Представники ICANN і UASG уже звернулися до Microsoft, Mozilla і Adobe з проханням виявити причини проблем і вжити заходів щодо їх оперативного усунення.

Глава UASG Рем Моан (Ram Mohan) сказав, що число виявлених дослідженням проблем виявилося більшим, ніж можна було очікувати.

MarketWatch.com
У світі 296 мільйонів доменів
Кількість доменних імен в світі сягнула 296 млн. Відносно першого кварталу 2015 року зростання склало 0,8%, а у порівнянні з аналогічним періодом минулого року - 5,9%, - інформує компанія Verisign в опублікованому звіті The Domain Name Industry Brief по підсумками другого кварталу.

Безумовним лідером за кількістю реєстрацій залишається домен .COM під управлінням Verisign, в якому налічується понад 118,5 млн імен. Ще близько 15 млн імен зареєстровано в домені .NET, адміністратором якого також є Verisign. Що ж до нових загальних доменів верхнього рівня, то їх число на кінець червня перевищило 5,86 млн або близько 2% від усього глобального ринку доменів.

Кількість доменів країн і територій зросла до 288. Однак 66,7% від усіх реєстрацій в ccTLD припадають на 10 найбільших доменів в цьому сегменті. Пальма першості серед ccTLD належить домену Токелау .TK, який є "географічним" доменом лише за формальною ознакою. За ним слідують домени Німеччини (.DE), Китаю (.CN), Великобританії (.UK), Росії (.RU) і Нідерландів (.NL).

DomainNameWire.com
DomainTools запускає платформу Iris для виявлення загроз безпеці
Нова платформа допомагає фахівцям безпеки провести розслідування і швидко визначити джерело атак.

Платформа Iris інтегрована з багатьма з існуючих інструментів по збору даних DomainTools. Вона може бути корисною як для бізнесу, так і для юристів, що спеціалізуються на доменних питаннях і інших користувачів, що бажають з'ясувати, хто стоїть за доменним ім'ям.

Платформа дозволяє по доменному імені знайти дані про приналежність домену. Незважаючи на те, що інформація про власників доменних імен захищена політикою захисту даних користувачів сервісу Whois, Iris здатна знайти її в інших джерелах, використовуючи IP-адресу, MX-записи, Google Analytics і Adsense.

Новий інструмент від DomainTools дозволяє швидко виявляти доменні імена, з яких здійснюються фішингові атаки, щоб оперативно заблокувати доступ до них.

TheDomains.com
Домен .XYZ відновлює свої позиції
Кількість реєстрацій в новому загальному домені верхнього рівня .XYZ знову перевищило 900 тис.

Вперше .XYZ подолав позначку в 900 тис. в травні поточного року і продовжив зростання. Максимальне число доменних імен в зоні склало 1,13 млн. Однак згодом, з настанням термінів продовження реєстрації імен, домен скоротився до 800 тис. Справа в тому, що значна частка реєстрацій в .XYZ була здійснена компанією NetworkSolutons.com (41%), значна частина з яких були безкоштовними. Багато реєстрантів таких безкоштовних доменів відмовилися від продовження.

TheDomains.com
Санрайз-період в нових доменах приносить всього 1% реєстрацій
Число доменів, зареєстрованих в нових доменах в рамках пріоритетної реєстрації, не перевищує 1%.

Згідно зі статистичними даними, опублікованими ICANN, реєстри нових загальних доменів верхнього рівня "можуть розраховувати" на реєстрацію 125 імен під час санрайз-періоду. До таких висновків експерти корпорації прийшли на основі аналізу періодів пріоритетної реєстрації в 417 нових доменах. Загальне число пріоритетних реєстрацій за станом на травень поточного року склало 44 тис. імен або менше 1% від усіх реєстрацій в нових доменах.

Ці цифри були опубліковані в новій редакції звіту ICANN Revised Report on Rights Protections Mechanisms, в якому дається аналіз інструментів захисту прав власників торгових марок, таких як період пріоритетної реєстрації, Trademark Claims та URS.

У ньому також представлений список найбільш популярних доменів. Так, лідерами за кількістю пріоритетних реєстрацій, з великим відривом від конкурентів, є домени .PORN і .ADULT - 2091 і 2049 імен відповідно. На третьому місці за цим показником знаходиться домен .LONDON - всього 799 реєстрацій.0,178293 sec