.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 18.207.136.189
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

15.09.2015 Дайджест доменних подій

У випуску: популярність IDN не виправдовує прогнозів; "шкідливість" New gTLD не перевищує 10%; ICANN не знає, куди дівати гроші від аукціонів; GoDaddy проти правовласників; домени російської столиці відстають у рості...

gazeta.ru
Чи потрібен .РУС?
На початку вересня було відкрито прийом заявок на реєстрацію імен в новому домені .РУС.

Це ще один з цілого ряду "російськомовних" доменів, запущених в рамках програми нових загальних доменів верхнього рівня. Крім домену .РФ, делегованого в 2009 році, в 2013 році з'явилися домени .КОМ і .ОРГ, .РУС, .ДІТИ, .МОСКВА, .КАТОЛИК, .САЙТ і .ОНЛАЙН.

Фахівці критично оцінюють перспективи кириличних доменів, спираючись на статистику реєстрацій в домені .РФ, яка показує спад по завершенні першого року після запуску.

Так, в домені .RU, існуючому з 1994 року, за даними Координаційного центру домену мережі інтернет, налічується понад 4,9 млн імен. Домен .РФ, завдяки масштабній піар-кампанії відразу після свого запуску в 2009 році, підтримці з боку державних органів усіх рівнів, страху кіберсковоттерства і за допомогою акцій реєстраторів доменів у вигляді знижок на комплект доменів .RU + .РФ, зміг досягти усього 864 тис. реєстрацій.

DomainIncite.com
New gTLD звинувачені необгрунтовано, - вважає Architelos
Менше 10% імен в нових доменах містять шкідливий код, - інформує компанія Architelos, розробник сервісу NameSentry, що використовується для визначення ступеню "шкідливості" доменів згідно з індексом Name Quality Index (NQI).

Компанія оприлюднила свої дані після заяви Blue Coat Systems про необхідність ретельної перевірки і навіть повного блокування цілого ряду нових доменів, в яких більше 95% імен використовуються зловмисниками – розповсюджувачами спаму і шкідливого ПЗ, організаторами фішингових і DDoS-атак і т.д.

За даними Architelos, в домені .WORK у протиправній діяльності замічені 6,9 тис. доменних імен - близько 10% від їх загальної кількості, тоді як Blue Coat Systems вважає, що цей показник дорівнює 98%. Настільки ж разючі відмінності і по домену .SCIENCE. Architelos оцінює відсоток шкідливих імен у цій зоні в 4,8%, а Blue Coat – на рівні 99,35%.

Експерти вважають, що оцінки Architelos більше схожі на правду і виглядають більш близькими до істинного стану справ.

DomainIncite.com
ICANN думає, як витратити 60 мільйонів доларів
Корпорація ICANN на своєму офіційному сайті минулого тижня відкрила обговорення, присвячене питанню, на які цілі слід направити суму в $58,8 млн.

Питання стосується коштів, отриманих в ході аукціонів ICANN, в результаті яких вирішувалась доля нових загальних доменів верхнього рівня. Якщо претенденти на домени не змогли домовитися один з одним або не скористалися можливістю проведення приватних аукціонів, остаточне рішення про те, кому дістанеться право управління доменом, приймається в ході аукціонів за правилами ICANN, кошти від яких надходять на рахунки корпорації. Рекордним за сумою угоди виявився аукціон за право адміністрування домену .APP, переможцем в якому стала компанія Google, яка запропонувала за домен близько $25 млн. Крім того, $6,8 млн приніс у скарбницю ICANN аукціон по домену .TECH, ще $5,6 млн - по .REALTY.

Доля цих коштів цікавила інтернет-громадськість ще з 2011 року, коли була висловлена сама ідея проведення подібних аукціонів. Однак рішення з цього питання прийнято так і не було, і гроші акумулювалися на спеціальному рахунку ICANN.

Період обговорення триватиме до 18 жовтня, участь у ньому може взяти кожен охочий на офіційному сайті корпорації.

TheDomains.com
Кіноакадемія не змогла стягнути з GoDaddy 30 мільйонів доларів
У США завершився гучний судовий процес ініційований Американською академією кінематографічних мистецтв і наук (AMPAS).

У своєму позові AMPAS вимагала від найбільшого доменного реєстратора GoDaddy виплати компенсації у розмірі $30 млн, оскільки через GoGaddy було зареєстровано безліч доменів, що містять у назві слова Oscar і Academy Awards, що є захищеними товарними знаками Кіноакадемії. Свій захист реєстратор побудував на тому факті, що, формально, в його обов'язки не входить перевірка наявність у реєстранта прав на використання того чи іншого слова. Компанія всього лише зобов'язана повідомити клієнта про те, що використання найменувань, на які у нього не має прав, може призвести до юридичних наслідків. Багато доменів, включаючи 2011Oscars.com, betacademyawards.com і oscarcomedy.com, були зареєстровані через GoDaddy, а потім припарковані в рамках відповідної програми компанії. У цьому випадку частина доходів від демонстрованої на веб-сторінках цих доменів реклами перераховувалася GoDaddy. На цьому й побудували свій позов юристи Кіноакадемії, звинувативши реєстратора в недобросовісних діях і отриманні незаконної вигоди.

Процес, що тривав майже 5 років, завершився досить несподівано. Визнавши обгрунтованість претензій Кіноакадемії на домени, що містять найменування Oscar і Academy Awards, суд, тим не менш, відмовив у задоволенні позову. У висновку суду йдеться, що "рекламні оголошення, що містять слова Oscar і Academy Awards, з'являлися на спірних сторінках без жодної участі GoDaddy і негайно (іноді протягом декількох хвилин) видалялися реєстратором після отримання претензій від правовласників. Це не дозволяє говорити про злий намір з боку GoDaddy. Сторінки ж, що використовують у назві Oscar і Academy Awards, але які є абсолютно порожніми, не можуть завдавати збитків репутації або фінансовим інтересам Кіноакадемії".

izvestia.ru
"Столичні" домени .MOSCOW і .Москва не виправдали очікувань
Через рік після появи доменів за назвою російської столиці в цих зонах зареєстровано імен в п'ять разів менше, ніж прогнозувалося.

Фонд сприяння розвитку технологій та інфраструктури інтернету, який є адміністратором доменів .MOSCOW і .Москва, планував, що за рік вільної реєстрації в обох зонах має бути зареєстровано не менше 300 тис. імен. На конференції адміністраторів і реєстраторів країн СНД, Центральної та Східної Європи TLDCON, яка проходила в Єреван,і представники фонду повідомили, що в зоні .Москва зареєстровано трохи більше 24,5 тис. доменів, а в зоні .MOSCOW - трохи більше 26,3 тис. Відставання від прогнозованих темпів зростання майже в п'ять разів.0,191614 sec