.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 18.207.136.189
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

11.02.2015 Дайджест доменних подій

У випуску: в Сінгапурі проходить 52-а зустріч ICANN; назви країн, що вже не існують, можуть зникнути з доменної карти; за швидкістю доступу до Інтернету Україна вийшла на 46-е місце; Китай знову "закручує гайки"; делеговано п'ятисотий новий домен верхнього рівня...

DomainNews.com:
Першочергові проблеми інтернет-спільноти обговорять на зустрічі ICANN 52
Більше 1200 фахівців із сотні країн, у тому числі і з України, беруть участь в 52-й міжнародній конференції ICANN, яка проходить в Сінгапурі.

Відкриваючи конференцію, голова правління ICANN Стівен Крокер (Stephen Crocker) назвав перелік першочергових питань, які стоять перед інтернет-спільнотою. Одна з них - розвиток інтернету речей, що вимагає впровадження унікальних ідентифікаторів для мільйонів підключених пристроїв. Не менш важливою є проблема інформаційної безпеки та захисту персональних даних. Зберігають актуальність і питання, пов'язані з передачею функцій контролю доменного простору від уряду США світовій інтернет-спільноті. І, нарешті, вимагають уваги аспекти, пов'язані з підвищенням ефективності та прозорості діяльності самої корпорації ICANN.

З вітальним словом до учасників конференції звернулися міністр телекомунікацій та інформації Сінгапуру Яакоб Бен-Ібрахім (Dr. Yaacob bin Ibrahim) і Айра Мегазайнер (Ira Magaziner), колишній старший радник президента США Білла Клінтона, який стояв біля витоків формування сучасних уявлень про функціонування інтернет-економіки та глобальної мережі.

Завершив перший день засідань президент ICANN Фаді Шехади (Fadi Chehadé), який розповів про останні результати роботи ICANN, висловив упевненість в правильності курсу, якого дотримується корпорація, і побажав присутнім цікавої і плідної роботи на благо усього інтернет-співтовариства.

Усі спікери підтвердили прихильність принципам мультістейкхолдерізма - рівноправної участі всіх зацікавлених сторін в управлінні Інтернетом, а також важливість сінгапурської зустрічі для модернізації управління Мережею.

cctld.ru:
Інтернет може позбутися однієї доменної зони верхнього рівня
Очікується, що на засіданні 12 лютого Рада директорів корпорації ICANN винесе на голосування питання про видалення з кореневої зони DNS домену верхнього рівня .TP.

Оскільки ніяких попередніх дискусій з приводу цього питання не заплановано, консенсус по ньому вже досягнуто, а саме рішення є лише формальністю.

Нагадаємо, що в період формування доменного простору було прийнято рішення надати кожній країні і незалежній території власний домен верхнього рівня (ccTLD). Головною умовою отримання географічного домену була наявність у країни кодового позначення відповідно до міжнародного стандарту ISO 3166. Відповідно до цього стандарту, позначення .TP було присвоєно домену державі, яка на даний час відома як Східний Тимор (друга назва - Тимор-Лешті). На момент делегування домену територія цієї держави була окупована Індонезією, а в міжнародних документах часто використовувалося її колоніальна назва - Португальський Тимор (Timor Português), яка й лягла в основу назви домену.

Вже після делегування домену .TP в 1997 році, країна у 2002 році стала незалежною, і їй було присвоєно кодове позначення TL відповідно з її новою назвою - Timor-Leste. ccTLD .TP був делегований ICANN уряду Східного Тимору в 2005 році, і з тих пір протягом десяти років паралельно існували два домени, хоча реєстрація в домені .TP була закрита.

netindex.com:
Україна займає 46 позицію за швидкістю підключення до Інтернету
У рейтингу сервісу SpeedTest Україна за швидкістю доступу до Інтернету зайняла 46-е місце зі швидкістю 23,53 Мбіт/с.

Серед країн колишнього Союзу наш Інтернет по швидкості поступається лише Литві (11-е місце - 44,89 Мбіт/с), Латвії (15-е місце - 42.15 Мбіт/с), Молдові (16-я позиція - 41,55 Мбіт/с), Естонії (18-е місце - 38,31 Мбіт/с) та Росії (36-я позиція - 27,23 Мбіт/с).

Нагадаємо, що на даний час сервіс SpeedTest збирає та аналізує дані про швидкість доступу до Інтернету в 196 державах світу.

Лідером рейтингу є Сінгапур, де швидкість доступу становить 104,25 Мбіт в секунду. За ним розташувалися Гонконг (96,38 Мбіт/с), Південна Корея (75,35 Мбіт/с) і Японія (67,83 Мбіт/с). Франція займає 19-у сходинку, США - на 25-му місці, Великобританія - на 29-му місці, Німеччина - на 31-му місці.

При цьому, задоволеність інтернет-користувачів послугами провайдерів, відповідно до обіцянок останніх, становить 95,95%, що виводить нашу країну на 12-у позицію за цим параметром. За якістю і стійкості доступу до Інтернету Україна займає третю позицію в рейтингу, поступившись лише Сінгапуру та Чехії.

engadget.com:
Китай заборонив користуватися в Мережі вигаданими іменами
У Китаї офіційно заборонили використовувати псевдоніми при реєстрації в Інтернеті.

Постанова уряду вимагає від користувачів при реєстрації в будь-яких інтернет-сервісах, соціальних мережах або форумах, надавати свої справжні імена та прізвища. Також незаконним визнано використання чужих, хоч і реальних, персональних даних. Постанова набуде чинності 1 березня поточного року.

Це вже не перша спроба Китаю з регулювання інтернет-простору. Останнім кроком китайської влади була заборона користувачам з 1 лютого заходити на заборонені веб-ресурси, використовуючи приватні мережі.

Влада пояснює введення подібних заходів боротьбою проти поширення чуток, але, як вважають експерти, все це робиться в прагненні забезпечити жорсткий державний контроль і цензуру в інтернет-просторі.

DomainNews.com:
Кількість New gTLD перевищила позначку в 500 доменів
Минулого тижня програма розширення доменного простору подолала новий знаковий рубіж. Корпорація ICANN делегувала "півтисячний" новий домен верхнього рівня, яким став домен-бренд .NTT. Домен належить японській телекомунікаційній компанії Nippon Telegraph and Telephone.

На даний момент число делегованих доменів досягло вже 506. За останні 12 місяців в кореневу зону DNS були включені 374 нових загальних доменів верхнього рівня. Таким чином, кожен день коренева зона поповнюється із середньою швидкістю не менше одного нового домену в день. Однак, максимальне число нових загальних доменів, які можуть бути делеговані, перевищує 1300, а це означає, що програма нових доменів ще не дісталася навіть до половини свого шляху.0,178439 sec