.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.236.138.35
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

03.12.2014 Дайджест доменних подій

У випуску: New gTLD - все йде за планом; 2014 став "чорним" для акцій компаній доменного ринку; кількість реєстрацій в узбецькому ccTLD виросла; Рунет з китайським акцентом? ...

TheDomains.com:
Остання статистика New gTLD - понад 3,3 мільйони реєстрацій
Загальна кількість реєстрацій в нових загальних доменах верхнього рівня минулого тижня подолала позначку в 3,3 млн, - дані ресурсу nTLDStats.com.

При цьому географічний домен Нью-Йорка .NYC досягнув результату в 60 тис. реєстрацій, а .LONDON - 50 тис.

Очолює десятку лідерів за кількістю реєстрацій домен .XYZ, в якому вже налічується близько 730 тис. доменних імен. На другому місці домен німецької столиці .BERLIN з показником в 154 тис. реєстрацій. На третій позиції один з ветеранів програми New gTLD, домен .CLUB, що подолав позначку в 140 тис. реєстрацій.

Також в Топ-10 нових доменів увійшли: .REALTOR (86 тис. реєстрацій), .WANG (85 тис.), .GURU (77 тис.), який зберігає темпи зростання на рівні 100 реєстрацій в день, .OVH (55 тис.), з яких 50 тис. було роздано безкоштовно клієнтам однойменної хостингової компанії, .PHOTOGRAPHY (49 тис. доменних імен).

У найбільшій групі доменів, в яких вже стартувала вільна реєстрація, яка складається з 64 New gTLD, кількість імен коливається в діапазоні 1,000 - 2,500 тис. реєстрацій. У 60 доменах кількість доменних імен знаходиться в межах 2,500 - 5,000 тис., а ще в 30-ти доменах менше тисячі імен.

За даними namestat.org, кількість реєстрацій в нових загальних доменах верхнього рівня збільшується більш ніж на 11 тис. в день, або понад 80 тис. на тиждень.

DomainNameWire.com:
Важкий рік публічних компаній доменного ринку
Акції більшості публічних компаній, що торгують доменними іменами, в році, що минає, демонстрували негативні тенденції.

Так, акції Centralnic, що керує низкою нових доменів верхнього рівня, обвалилися на колосальні 63% з $98,00 до $36,00. Не вдалося уникнути втрат і компанії Marchex, правда вони були пов’язані в основному з втратою клієнтів рекламного сервісу. Акції Marchex, які на початку року коштували $8,59 подешевшали на 57% до $3,71.

Акції Web.com втратили 45% (з $31,74 до $17,36). Основні проблеми компанії почалися після заяви Google про вихід на доменний ринок у якості реєстратора доменних імен. Також в числі аутсайдерів такі компанії, як Rightside (стала публічною 4 серпня після відділення від Demand Media), папери якої подешевшали на 45%, Neustar, також втратила в цьому році 45% своєї ринкової капіталізації, і Minds + Machines, яка заявила про себе, як про помітного гравця на доменному ринку своєю активною участю в програмі New TLD. Збиток останньої склав 33%.

Збільшити свою біржову вартість змогли лише дві компанії. Рік став прибутковим для компанії Tucows, цінні папери якої з початку року, станом на момент закриття фондового ринку в середу, 26 листопада, подорожчали на 26% з $13,95 до $17,63. Один з лідерів доменного ринку, компанія Verisign залишається на позиціях, які вона займала на початку року - ціна її акцій практично не змінилася (зростання з $59,74 до $60,07).

Gazeta.uz:
Узбецький домен .UZ виріс до 19 тисяч імен
У листопаді цього року кількість реєстрацій доменів другого рівня в зоні .UZ досягла 19 тис., повідомляє Адміністрація доменної зони Узбекистану.

Приріст кількості доменних імен з початку року склав 1770 імен. Кількість зареєстрованих нових імен склала понад 6670, тоді як було видалено 4900 імен.

Згідно зі статистичними даними реєстру, 44% всіх доменів були зареєстровані фізичними, а 56% юридичними особами. Реєстрантами переважної більшості (85%) доменних імен є резиденти Узбекистану.

Близько 71% (13,5 тис.) доменів, із загальної кількості зареєстрованих, використовуються, тобто, мають IP-адресу. При цьому, майже половина з них (8,4 тис. доменів або 44%) користуються послугами хостингу в Узбекистані.

Попередню "круглу" позначку в 18 тис. реєстрацій узбецький домен подолав на початку червня.

Gazeta. ru:
Китай і Росія підписали меморандум у сфері кібербезпеки
Інтернет-реєстратури Росії і Китаю, країн, погляди яких на питання майбутнього глобального простору вельми схожі, підписали меморандум, спрямований на забезпечення безпеки національних сегментів інтернету і доменів верхнього рівня обох країн.

Як випливає з тексту меморандуму, який був підписаний представниками російського Координаційного центру домена мережі інтернет і китайської реєстратури доменів CNNIC, обидві сторони планують об'єднати зусилля для забезпечення безпеки і безперебійної роботи доменів верхнього рівня (ccTLD) обох країн. Документ передбачає вироблення спільних кроків на випадок технічних проблем або хакерських атак, які дозволять забезпечити збереження працездатності російського і китайського сегментів інтернету, здійснювати обопільну техпідтримку сайтів зон .RU, .РФ і .CN.

Також, в рамках зустрічі на конференції World Internet Conference 2014, яка пройшла в Учжені (Китай), сторони домовилися про обмін інформацією і технологіями з питань управління та розвитку своїх ccTLD. У планах Росії і Китаю до липня 2015 створити спільну дослідницьку лабораторію з розвитку технологічних платформ, обладнання та програмного забезпечення для доменних зон, яка буде називатися "Російсько-китайський центр технологій для імен і адрес".

Джерело, на яке посилається "Газета.Ru", стверджує, що конференція в Учжене повинна була стати платформою для остаточного вироблення Росією і Китаєм спільної позиції з питань управління Інтернетом та інформаційної безпеки.

Зокрема, джерело вважає, що в кулуарах заходу могли врегулювати питання за змістом широкої угоди з міжнародної інформаційної безпеки між Росією і КНР, підписання якого призначене на початок 2015 року.0,187549 sec