.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 35.173.35.14
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

18.09.2014 Дайджест доменних подій

У випуску: сьома конференція TLDCON завершилася в Азербайджані; IDN - глобалізація глобальної Мережі; британський .LONDON б'є рекорди відкритої реєстрації; американські реєстратори отримали пільги "за компанію" з європейськими; перший "півмільйонник" New TLD...

DomainNews.com:
Темпи зростання регіональних доменів знижуються - конференція TLDCON
Учасники конференції TLDCON, яка пройшла в Баку, відзначають зниження темпів зростання регіональних доменів. Одним з факторів цього став запуск нових доменів: саме на них зосередили зусилля реєстратори. На думку експертів, ця тенденція посилюється також і загальною економічною ситуацією в світі і зміною алгоритмів пошукової видачі найбільших пошукових систем.

Конференція TLDCON традиційно збирає учасників доменного ринку країн СНД і Східної Європи і проходить під егідою Координаційного центру домену .RU за підтримки ICANN. В якості приймаючої сторони виступило Міністерство зв'язку та високих технологій Республіки Азербайджан.

cctld.ru:
Частка IDN складає всього 2% від загального числа доменів
На черговому Форумі з управління Інтернетом (Internet Governance Forum), який пройшов у Стамбулі, був представлений звіт про розвиток інтернаціоналізованих доменів (IDN). Його підготували фахівці EURid, компанії-оператора єдиної європейської доменної зони .EU, спільно з UNESCO та представниками регіональних організацій підтримки національних доменів, включаючи CENTR, LACTLD, APTLD і AFTLD.

"Лише шляхом розвитку політики багатомовності в Інтернеті, ми можемо зробити всесвітню мережу по-справжньому глобальною", йдеться в передмові до звіту віце-президента Єврокомісії Неллі Крус (Neelie KROES). Документ відзначає певні успіхи в цьому напрямку. Так, на кінець 2013 року в Інтернеті було зареєстровано близько 6 млн інтернаціоналізованих доменних імен.

Незважаючи на те, що на перший погляд ця цифра виглядає переконливо, вона складає усього лише 2% від усіх зареєстрованих на той момент доменних імен. У звіті також звертається увага на те, що сама назва "інтернаціоналізовані" не зовсім відповідає суті цих доменів, оскільки неангломовні доменні імена використовуються виключно локально, в тих країнах, де ужитку конкретна мова і орієнтовані на сайти, контент яких адресований мешканцям цих країн.

На сьогоднішній момент існує 24 багатомовних домена верхнього рівня і 50 - другого рівня. До 2013 року IDN з'являлися лише в рамках національних зон, як "дублюючі", але не самостійні домени. Ситуація змінилася з запуском програми ICANN по створенню нових доменів верхнього рівня New gTLD. Всього в ICANN надійшло близько 100 заявок на IDN, які не мають відношення до національних зон.

DomainNews.com:
Домен столиці Великобританії .LONDON встановив рекорд в день старту відкритої реєстрації
Старт відкритої реєстрації в "столичному" домені .LONDON відбувся в середу, 10 вересня. Аналітики високо оцінювали перспективи цього домену, вважаючи його одним з найпопулярніших серед усіх нових доменів верхнього рівня. Крім того, промо-кампанія, що передувала його запуску, на їх думку, була майже зразковою. Можна з упевненістю говорити, що аналітики не помилилися. У перший день відкритої реєстрації кількість зареєстрованих в домені .LONDON імен досягла майже 35 тис., з яких 22 547 були зареєстровані в ході об’єднаного періоду пріоритетної і преміальної реєстрацій. Безпосередньо в перший день загальнодоступної реєстрації домен поповнився 12421 іменами.

Цей результат став новим рекордом для New gTLD, а .LONDON вийшов в лідери по цьому показнику, обійшовши .在线 ("онлайн" в перекладі з китайської) та .BERLIN, які за підсумками першого дня загальнодоступної реєстрації досягли відміток 33012 і 31645 імен відповідно. "В загальному заліку" (за загальним числу реєстрацій у домені) лондонський домен піднявся відразу на 11 місце серед всіх нових доменів. Таке зростання особливо цікаве, якщо врахувати, що ціна реєстрації в доменній зоні .LONDON досить висока і знаходиться в діапазоні від $48 до $60 в залежності від реєстратора.

У той же час, показники домену виявилися істотно нижчими прогнозів оператора доменної зони .LONDON, компанії Minds + Machines,, представники якої в липні поточного року заявляли про плани досягти 50-тисячної позначки за підсумками першого дня загальнодоступною реєстрації. Втім, поточний результат домену можна сміливо збільшити на 7,5 тис. імен. Саме на таку кількість доменів в зоні .LONDON було подано відразу по кілька заявок в ході преміальної реєстрації. Отже, рано чи пізно, через домовленості або в результаті аукціонів, але ці домени з'являться в системі доменних імен.

DomainIncite.com:
ICANN "зглянулася" і над американськими реєстраторами
Слідом за рядом реєстраторів з Європи, які домоглися внесення змін до угоди про акредитацію з ICANN, подібну преференцію отримали ще кілька компаній, які входять до групи реєстраторів KeyDrive group.

Як зазначалося раніше, нова редакція угоди, яка була прийнята в 2013 році, вимагає від реєстраторів зберігати інформацію про реєстрантів протягом 2 років після припинення відносин з ними. Експерти на всіх етапах підготовки і впровадження цього документу звертали увагу на те, що цей пункт прямо суперечить законодавству більшості європейських країн, де прописано, що персональні дані не можуть зберігатися компаніями довше "строку, коли вони можуть бути використані з метою, з якою і були отримані ". Максимальний же термін зберігання персональних даних в подібних випадках в Європі не може перевищувати 1 року.

"Першою ластівкою" в цій суперечці стала французька компанія OVH SAS, яка витребувала в ICANN зміни угоди по цьому пункту. Озброївшись висновками незалежних юристів, компанія домоглася скорочення терміну збереження персональних даних до 1 року. Потім з’явились рішення на користь ряду німецьких та французьких реєстраторів. Зараз же подібна можливість була надана і членам KeyDrive group.

Цікаво, що угода про акредитацію не суперечить американському законодавству. Однак штаб-квартира KeyDrive group, до якої входять і американські реєстратори Moniker і Key-Systems LLC, знаходиться в Люксембурзі, а дані її членів зберігаються і обробляються на серверах в Німеччині, що й стало підставою для ухвалення рішення ICANN. Таким чином, ці американські компанії отримали можливість скористатися "рівними правами" зі своїми європейськими колегами.

TheDomains.com:
Домен .XYZ першим серед New gTLD подолав позначку в півмільйона реєстрацій
Згідно з даними ресурсу ntldstats.com, кількість доменних імен в домені .XYZ досягла 501 459.

Переважна кількість реєстрацій, трохи менш 377 тис., здійснені реєстратором Network Solutions, який надає в цій зоні безкоштовні доменні імена. Ще 55 тис. імен зареєстровано за допомогою японської компанії Onamae.com. На третьому місці китайська корпорація Xin Net Technology яка зареєструвала понад 26,5 тис. доменів .XYZ. Слід зазначити, що XIN почала продаж імен у цій зоні всього кілька тижнів тому. Компанія Godaddy.com продала 12 347 доменних імен .XYZ.

В даний час кількість реєстрацій New gTLD перевищила 2,2 млн. Включаючи .XYZ, позначку в 100 тис реєстрацій подолало лише три нових домени. П'ять нових доменних зон налічують на даний момент понад 50 тис реєстрацій. В 17 New gTLD кількість доменних імен вже перевищила 25 тис, в 41 домені нараховується понад 10 тис. реєстрацій, і ще у 86 нових доменах кількість імен перевищила позначку в 5 тис.0,193920 sec