.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.236.138.35
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

24.04.2014 Дайджест доменних подій

У випуску: інтернет-незалежність по-турецьки; перші півмільйона New gTLD; австрійському IDN десять років; різнобарвні домени не радують…

indiandefence.com:
Туреччина задумується над відмовою від World Wide Web
Туреччина може відмовитися від World Wide Web (WWW), заявив міністр транспорту і зв’язку Турецької республіки Лютфі Ельван (Lütfi Elvan). "Замість WWW, ми можемо створити систему ТТТ. Туреччина і інші країни зможуть створювати власні домени. Такий крок поміг би країнам відокремити свої системи одна від одної в глобальній мережі", сказав Ельван під час неформальної зустрічі з журналістами.

Міністр також вважає за доцільне створити "міжнародну конвенцію", яка б дозволила "вирішити питання відсутності контролю над соціальними мережами".

На даний час в Туреччині блокується цілий ряд міжнародних ресурсів, у тому числі YouTube та Twitter.

domainnews.com:
Півмільйона реєстрацій в нових доменах
Загальна кількість доменних імен, що зареєстровані в усіх нових доменах верхнього рівня, в середині квітня перевищила позначку в 500 тис., інформує nTLDstats.com.

Домен .GURU став першим серед нових зон, який подолав позначку в 50 тис. реєстрацій. Зараз в домені налічується 51 390 імен, що складає 9,21% долі ринку нових доменів. На другому місці знаходиться домен німецької столиці .BERLIN, в якому на сьогодні уже зареєстровано 46 405 імен і доля ринку якого досягла 8,32%. На третьому місці, як і раніше, .PHOTOGRAPHY з 32 832 регистраціями.

Кількість реєстрацій невпинно зростає з введенням в дію чергових New gTLD та початком вільної реєстрації в доменах, що були делеговані раніше.

Серед реєстраторів перше місце й надалі належить компанії GoDaddy, яка за кількістю реєстрацій в New gTLD у три рази випереджає свого найближчого суперника, , компанію Enom. На сьогодні на рахунку GoDaddy 149 578 реєстрацій доменних імен в нових зонах, що складає 26,80% долі ринку. Однак, варто відзначити, що відрив лідера дещо скоротився, адже ще декілька тижнів тому його доля ринку складала біля 30%.

domainnews.com:
Австрійський інтернаціоналізований домен .AT святкує десятиріччя
31 березня адміністратор австрійського реєстру, компанія nic.at, відзначила десятиріччя інтернаціоналізованого домену .AT. За перші 12 місяців після запуску домену, доля інтернаціоналізованих імен досягла 2,4% або 29 729 з 1,23 млн доменних імен, що знаходяться під управлінням реєстру.

Першим доменним ім’ям в IDN .AT було börse.at ("exchange" на англійській мові). "Слова австрійського словника мають високу ступінь "розпізнавання", і вони, відповідно, володіють певною цінністю для брендів", сказав гендиректор компании nic.at Ричард Вейн (Richard Wein). Згідно з приблизними розрахунками, біля 1,5% німецьких слів, у яких використані специфічні символи, можуть бути використані в доменних іменах компаній та брендів. Тому 30 тис. IDN в зоні .AT це не так вже й багато, вважає Вейн.

Доменні імена IDN можуть бутит не тільки "супутниками" національних доменів як .AT в Австрії, .СРБ в Сербії, РФ в Росії або .இந்தியா в Індії. Зараз в доменному просторі з’являються IDN і загального призначення, завдяки програмі ICANN New gTLD. Серед 1930 заявок на нові домени верхнього рівня в 116 використано нелатинський алфавіт, включаючи арабський, китайський, японський та інші.

"Використання інтернаціоналізованих доменів надзвичайно підвищує ідентифікацію користувачів в інтернеті. Потенціал IDN далеко не вичерпано – в даний час спостерігається помітне зростання попиту", стверджує Вейн.

domainnamewire.com:
Afilias повідомляє про слабкий старт різнокольорових доменних імен верхнього рівня
Компанія Afilias зняла обмеження при реєстрації імен в перших шести нових доменах верхнього рівня, однак спеціалісти назвали цю подію найгіршим першим днем відкритої реєстрації серед усіх учасників програми New gTLD.

Домен .RED виріс до 341 імен, .BLUE - до 270, а .PINK - до 202. Китайский IDN .移动 (що означає на китайській мові "мобільний телефон") нараховує 231 ім’я. Ще один IDN .SHIKSHA ("навчання" на хінді) збільшився до 63 реєстрацій, а домен .KIM – усього до 135.

Слабкі результати на старті відкритої реєстрації не можуть бути пов’язані з ціною реєстрацій, оскільки вартість імені знаходиться в межах від $17 до $26. Можливо, що перспективи кольорових доменів верхнього рівня на ринку виявились не такими "райдужними", як очікували в компанії.0,184781 sec