.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 35.173.35.14
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

04.04.2014 Дайджест доменних подій

У випуску: EPP в UA; ICANN дорослішає; зареєстровано 400 тисяч імен в New gTLD; середній вік імені .FR – 3,8 роки; .СEO не порадував на старті; в Рунеті можуть ввести "акциз" на сайти…

Хостмайстер
В домені .UA впроваджено технологію EPP при делегуванні доменних імен другого рівня
В домені верхнього рівня .UA з початку квітня працює новий протокол взаємодії реєстраторів з доменним реєстром при супроводженні доменних імен другого рівня (таких як hostmaster.ua). Заявки на делегування доменних імен за новим протоколом почали поступати в 10 годин, а першим зареєстрованим іменем стало all.ua.

Новий протокол заснований на технології EPP (Extensible Provisioning Protocol) і використовується багатьма доменами світу. Протокол передбачає розширення повноважень реєстраторів. Відтепер лише реєстратори будуть здійснювати активні дії з іменами (створення та видалення, внесення інформації про права на них). Адміністрація домену тепер лише фіксує ці дії у відповідному реєстрі. При цьому до реєстраторів висуваються більш високі вимоги, ніж раніше: для повноцінної роботи реєстратору необхідно буде мати автоматизовану систему реєстрації доменних імен, сумісну з технологією EPP, та сайт, призначений для обслуговування клієнтів. Все це дозволить підвищити якість обслуговування доменних імен.

DigitalJournal.com:
Суспільне управління інтернетом
Наміри уряду США передати суспільству функції з управління інтернетом стали основною темою дискусії на черговому саміті Інтернет-корпорації з присвоєння імен та номерів (ICANN). Зустріч відбулася в Сінгапурі на минулому тижні і зібрала біля двох тисяч спеціалістів зі 150 країн світу.

На даний час ICANN працює на підставі договору з владою США, оскільки інтернет було винайдено саме в цій країні. Проте, в світі все більшого поширення набуває думка про те, що Мережа, яка вже стала всесвітнім явищем, не може управлятися владою однієї країни. Більше того, до управління повинні бути залучені не тільки державні органи, але й найширші верстви світової спільноти. Уряд США також вважає необхідним віддати відповідні функції міжнародному суспільству.

Президент і головний виконавчий директор ICANN Фаді Шехаде вважає, що з початком дискусії про делегування повноважень завершилась "рання стадія розвитку ICANN, і почалась нова фаза зрілості та відповідальності".

ICANN
Михайла Якушева призначено віце-президентом ICANN по країнам Східної Європи та СНД
Корпорація ICANN призначила Віце-президента Mail.ru Group (Росія) Михайла Якушева віце-президентом по Росії, країнам СНД та Східної Європи. Раніше ці функції виконував Вені Марковські.

Одночасно на посаду віце-президента по країнам Європи було призначено Жан-жака Сахеля, який змінив на цій посаді Найджела Хіксона.

Вені Марковські назначений на посаду віце-президента з питань стосунків з глобальними організаціями, а Найджел Хіксон – вице-президента з питань стосунків з міжнародними організаціями в Європі. Зокрема, в сферу їх діяльності тепер буде входити співробітництво з Організацією об’єднаних Націй.

DomainNews.com:
Кількість реєстрацій імен в нових доменах перевищила 400 тисяч
Кількість реєстрацій в 150 нових доменах верхнього рівня, які були запущені по програмі ICANN New gTLD, досягло 400 тис.

Лідером серед нових доменів за кількістю реєстрацій продовжує залишатися домен .GURU з 47 тис. імен, що складає 11,54% долі ринку усіх new gTLD. Небагато йому поступається домен .BERLIN, відкрита реєстрація в якому стартувала 18 березня, - домен німецької столиці налічує 43,4 тис. імен (10,66%).

На третьому місці в списку знаходиться домен .PHOTOGRAPHY (30 тис. і 7,41% долі ринку), на четвертому - .TODAY (17,67 тис. та 4,34 %), на п’ятому - .TIPS (17,58 тис. і 4,32%). Відмінні темпи росту продемонстрував домен .EMAIL, в якому усього за тиждень відкритої реєстрації (з 23 березня) було зареєстровано 15,22 тис. доменних імен, що склало 3,74% долі ринку.

Також в першій десятці домени .TECHNOLOGY (12,262 тис. і 3,01%), .COMPANY (12,121 тис. і 2,98%), .DIRECTORY (11,299 тис. і 2,78%) и .CLOTHING (9,714 тис і 2.39%).

Серед реєстраторів нових доменів верхнього рівня місця розподілились наступним чином – на першому місці GoDaddy, на долю якого припадає три з кожних десяти реєстрацій (122,196 тис. регистраций та 30,02% долі ринку); на другому та третьому місцях – німецькі реєстратори 1 & 1 Internet AG (41,327 тис. і 10,15%) та united-domains AG (37,901 тис. і 9,31%).

Afnic:
Середній вік французьких доменів перевищує три з половиною роки
Національний домен Франції .FR дуже "молодий" - середній вік доменних імен в цій зоні складає 3,8 роки. Ця цифра була вирахувана на основі аналізу даних 2,7 млн доменних імен, що були зареєстровані у .FR в період між 1995 та 2014 рр.

За даними реєстратора, станом на березень 2014 року, 1,8% доменного портфелю припадає на домени, що були зареєстровані в період між 1995 та 2000 рр, 6,4% імен були зареєстровані в період між 2001 та 2005 рр, 34,7% - в період між 2006 та 2010 рр, і 57% - між 2011 та 2014 рр.

Спеціалісти також відмічають, що процент оновлення доменів тісно корелює з віком доменного імені - домени, що зареєстровані менш ніж два роки тому, мають менше шансів на продовження, ніж ті, вік яких знаходиться в межах від 2 до 5 років, а ймовірність продовження доменів "старших" 5 років близька до 100%.

TheDomains.com:
Суперечка в перший же день
В перший день відкритої реєстрації в домені .CEO (назва якого відповідає абревіатурі "генеральний директор") був відзначений першим випадком швидкої призупинки реєстрації доменного імені (Uniform Rapid Suspension - URS). Спірним іменем став домен Mittal.ceo.

Mittal – назва найбільшої світової сталеливарної компанії, яка є частиною холдингу ArcelorMittal зі штаб-квартирою в Роттердамі, Нідерланди. Проте, крім того, Mittal являється популярним прізвищем в Індії. На даний момент питання з реєстрацією доменного імені Mittal.ceo не врегульовано.

Базова ціна для імен .CEO складає 99 доларів.

Izvestia.ru:
Власники сайтів будуть платити держмито
Сенатор від Кіровської області РФ Олег Казаковцев вніс законопроект "Про створення сайтів та розміщення інформації на них", відповідно до якого в Росії може бути створено державний реєстр власників сайтів. Автор документу пропонує стягувати з кожного інтернет-користувача за реєстрацію сайту одноразову плату в розмірі в одну тисячу рублів, поклавши відповідальність за виконання норм закону на Роскомнадзор.

"Нам потрібно наводити порядок, і якщо у свій час ми цього не зробили, то прийшов час знову почати дискусію, і після всіх обговорень і внесення пропозицій ми прийдемо до грамотного регулювання інтернет-середовища", - пояснив свою ініціативу Казаковцев.

За словами чиновника, завдяки його ініціативі можна буде контролювати потік незаконної і шкідливої інформації, а також відслідковувати порушення авторських прав.

Якщо нововведення буде схвалено законодавцями, то при реєстрації сайту власнику необхідно буде подати в Роскомнадзор цілий пакет документів, у тому числі назву сайту як на російській, так і на інших мовах, адресу (місце знаходження) власника, організаційно-правову форму, мережеву адресу сайту, для фізичних осіб та ПП обов’язкові ПІП, стать, дата та місце народження, паспортні дані і т.д.

Як передбачається проектом закону, "держреєстрація здійснюється на протязі не більше п’яти робочих днів з дня подання документів". При закритті сайту для виключення його власника з держреєстру достатньо лише подати заяву про виключення з нього.

Норми нового закону (якщо його буде прийнято) будуть стосуватися і власників уже існуючих онлайн-ресурсів. "На протязі 6 місяців до вступу в силу цього закону усі власники сайтів будуть зобов’язані пройти процедуру реєстрації власників сайтів та надати в реєстраційний орган необхідні документи. У випадку не подання документів сайт буде заблоковано для проходження вказаної процедури", - говориться в законопроекті.

Це вже другий законопроект, який передбачає обов’язкову держреєстрацію сайтів Рунету в Роскомнадзорі, і який знаходиться на розгляді в Державній Думі РФ. Перший було внесено головою комітету з безпеки Іриною Яровою.0,184524 sec