.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.236.138.35
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

20.03.2014 Дайджест доменних подій

У випуску: Яндекс переходить на поштові скриньки IPv6; США відійдуть від управління Мережею; Інтернету виповнилось 25 років; доменний рекет по-бельгійськи; політики отримали захист в .УКР…

Forbes:
В 2015 році на управління Інтернетом чекають великі зміни
Міністерство торгівлі США відмовляється від функцій, пов’язаних з доменними іменами. Про це заявив заступник міністра торгівлі США Лоренс Стріклінг (Lawrence Strickling). За його словами, міністерство звернулось до ICANN з проханням провести необхідні дії. Окрім того, Стріклінг підкреслив, що функції уряду США в цій сфері будуть передані не ООН, а спеціальному міжнародному органу, який буде створено з цією метою.

На даний час технічними та координаційними питаннями управління Інтернетом займається корпорація ICANN, яка виконує цю роботу згідно з контрактом з Міністерством торгівлі США. Дія чергового контракту спливає у вересні 2015 року. Очільник ICANN Фаді Шехаде (Fadi Chehade) повідомив, що корпорація уже зробила перші кроки у напрямку переходу до нових принципів управління мережею. "Ми запрошуємо уряди, бізнес, громадянське суспільство і інтернет-організації з різних країн приєднатися до нас та зробити вклад в цей складний процес. Усі зацікавлені сторони повинні отримати можливість взяти участь в управлінні цим глобальним ресурсом як рівноправні партнери", - сказав він.

Головним завданням ICANN на цьому етапі, вважають в корпорації, вибрати оптимальний маршрут для переходу до нової системи управління, яка буде заснована на принципах мультистейкхолдеризму. Пошук можливих напрямків розвитку перехідного процесу та майбутнього Інтернету почнеться уже 23-27 березня на 49-й конференції ICANN, яка відбудеться в Сінгапурі.

theglobeandmail.com:
Ювілей "WWW"
Чверть століття назад англійський фізик і інженер Тім Бернерс-Лі (Sir Timothy John "Tim" Berners-Lee) сформулював ідею Всесвітнього павутиння (World Wide Web або WWW). 12 березня 1989 року він надав керівництву ЦЕРНу проект єдиної системи організації, збереження та загального доступу до інформації, яка повинна була вирішити проблему обміну знаннями та досвідом між співробітниками Центру. Бернерс-Лі відзначав у своєму проекті, що хоч офіційно ЦЕРН має ієрархічну структуру — підрозділи складаються з робочих груп, групи з секцій і т.д., — дослідники можуть спілкуватися між собою безпосередньо, якщо в цьому є потреба. Аналогічним чином треба було забезпечити і доступ до інформації. Проблему розбіжностей між операційними системами на різних комп’ютерах Бернерс-Лі запропонував вирішити встановленням на користувацьких комп’ютерах ("клієнтах") крос-платформенних програм-браузерів, які б забезпечували доступ до комп’ютера-сервера, на якому зберігається гіпертекстова інформація.

Таким чином, в проекті 1989 року були сформульовані основні принципи роботи Всесвітнього павутиння, які й сьогодні не втратили актуальності.

Після схвалення проекту в 1989-1991 роках Бернерс-Лі разом з колегами створили стандарти протоколу передачі гіпертексту (Hypertext Transfer Protocol, HTTP) та універсальну мову розмітки (Hypertext Markup Language, HTML), а також запустили перший в світі веб-сервер. В 1990-м Тім Бернерс-Лі придумав і термін "Всесвітнє павутиння" — так було названо написаний ним веб-браузер (назва писалась разом - WorldWideWeb).

digit.ru:
"Яндекс" переходить на IPv6
Компанія Яндекс перевела свій поштовий сервіс "Яндекс.Почта" на використання протоколу IPv6 для міжсерверного обміну електронною поштою. Компанія також перевела на IPv6 головну сторінку "Яндекс", видачу результатів пошуку, а також сайти для міжнародної аудиторії, у тому числі yandex.com, mail.yandex.com та passport.yandex.com, а на сайті ipv6.yandex.ru можна перевірити, чи підтримує інтернет-провайдер новий протокол.

Переведення інфраструктури глобальної мережі на новий протокол IPv6 є однією з найважливіших тенденцій розвитку Інтернету, яка пов’язана з вичерпанням запасу вільних адрес в протоколі IPv4. Останні IPv4-адреси для регіональних реєстрів ICANN роздала ще в лютому 2011 року, а європейський реєстр RIPE завершив розподіл виділених йому адрес у вересні 2012 року. На даний момент лише 3% трафіку передається по протоколу IPv6.

domainincite.com:
Бельгійці хочуть мати "долю" від продажу доменів .SPA
Бельгійський уряд блокує схвалення заявки компанії Donuts на новий домен по програмі New gTLD - .SPA, вимагаючи, щоб реєстратор сплачував 25% свого прибутку від продажу доменних імен общині міста Спа.

Про це говориться в листі міської влади, яке було направлено в ICANN. В ньому місто також вимагає забезпечити інструменти, завдяки яким вона зможе контролювати прибуток оператора реєстру від продажу доменів .SPA.

Назва домену .SPA співпадає не тільки з іменем міста, але й з англійським словом "спа", яке також з’явилось в словниках завдяки місту, яке на протязі століть було відоме своїми "цілющими" джерелами.

Не дивлячись на це, Спа не являється столицею або великим містом (в ньому біля 10 тис. мешканців), тому назву міста не можна розглядати як географічну назву, що охороняється у відповідності до правил програми ICANN new gTLD.

Компанія Donuts, зі свого боку, відмовилась підписати Меморандум про взаєморозуміння, який було запропоновано юристами міста, стверджуючи, що він не відповідає нормам Керівництва заявника на домен (Applicant Guidebook) і може створити "поганий прецедент".

Національний уряд Бельгії підтримує позицію Спа. В квітневому комюніке 2013 року в Пекіні Урядовий консультативний комітет ICANN (GAC) включив заявку на .SPA в число доменів, рішення по яким вимагає додаткового вивчення. Ця позиція була підтверджена в комюніке GAC в Дурбані і Буенос-Айресі, в яких відзначалось, що "дискусії між зацікавленими сторонами продовжуються".

По суті, GAC затягує з дозволом на делегування домену .SPA, тим самим надаючи час жителям Спа спробувати домовитися з Donuts з приводу перерахувань прибутків в казну міста.

izvestia.ru:
Українським політикам "забронювали" місце в .УКР
Адміністрація кириличної доменної зони .УКР внесла в свій "стоп-лист" імена політиків, які займають видні позиції на політичній арені країни. Усього в ньому 120 позицій, що позначають урядові органи і політичні особистості. Окрім мінюсту, міністерства економіки, антикорупційного бюро та ін., в список попали прізвища в.о. президента України Олександра Турчинова, прем’єр-міністра Арсенія Яценюка, лідера партії Юлії Тимошенко та інші.

Відтепер домени, в назвах яких використані означення організацій та прізвища, що опинились в "стоп-листі", можуть бути зареєстровані лише самими політиками або представниками державних органів. Це зроблено для того, щоб попередити створення сайтів, що імітують офіційні сайти органів влади та політичних лідерів.

На даний час в стоп-листі зони .УКР біля 1,7 тис. слів. В список зарезервованих внесені також назви усіх країн світу. Прізвища політичних діячів інших країн в список вирішили не вносити.

Нагадаємо, Український мережевий інформаційний центр подав заявку на створення кириличного національного домену верхнього рівня .УКР в листопаді 2009 року. Перший сайт в цій зоні (ПРЕЗИДЕНТ.УКР) було зареєстровано в серпні 2013 року.0,188442 sec