.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.236.138.35
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

29.01.2014 Дайджест доменних подій

У випуску: делеговані сто нових доменів; домен "Китай" – "продано"; австралійський університет отримав брендовий домен; чи з’явиться "вірменський" інтернет?; і хотів би, та не можу…

DomainNews.com:
Сто нових доменів
Корпорація ICANN оприлюднила останні дані про розгортання програми New gTLD. Майже тисячу заявників запрошено підписати реєстраторську угоду (Registry Agreement, RA), і уже 382 реєстри відповіли на запрошення. На даний час підписано 250 договорів.

Станом на сьогоднішній день в рамках програми New gTLD вже делеговано 106 нових доменів верхнього рівня. З повним списком делегованих на цей час нових доменів верхнього рівня можна ознайомитися на сайті ICANN [http://www.icann.org/en/about/agreements/registries].

В деяких з них уже відкрито прийом заявок на пріоритетну реєстрацію доменних імен. Загалом найближчим часом буде делеговано понад 700 нових доменів верхнього рівня.

South China Morning Post:
Домен CHINA.COM став одним з найдорожчих доменних імен
China Radio International, державний медійний конгломерат, став новим власником одного з найбажаніших в світі доменних імен - CHINA.COM. Компанія планує перезапустити веб-сайт, який стане цифровою "візитівкою" Піднебесної та посилить її присутність в кібер-просторі за кордоном. Згідно з задумом власника, нова адреса буде використана для створення флагманської багатомовної онлайн-платформи нації.

Як повідомляється, доменне ім’я було продано за $11,7 млн. За інформацією Whois, ім’я CHINA.COM вперше було зареєстровано в 1994 році і раніше належало China.com Inc. Угода відбулася ще в серпні 2013 року.

Угода являє собою комбіновану оборудку, коли разом з доменним ім’ям продається і веб-ресурс, який на ньому розташований, тому сказати точно, скільки коштує саме доменне ім’я не можна. Проте, без сумніву, це одна з найдорожчих угод за усю історію інтернету. Серед подібних угод найбільшими стали продажі порталів INSURANCE.COM ($35,6 млн) та VacationRentals.COM (понад $30 млн).

Незалежно від того, скільки точно заплатили нові власники за доменне ім’я CHINA.COM, а скільки за ресурс, воно стало найдорожчим доменним іменем, що містить у собі назву країни. На другому місці ім’я KOREA.COM, куплене в 2000 році за $5 млн. Доменне ім’я RUSSIA.COM в 2009 році було оцінене в $1,5 млн.

The Guardian:
Делеговано перший "брендовий" домен
Корпорація ICANN делегувала перший "брендовий" домен в рамках програми New gTLD. Ним стало ім’я австралійського університету Монаш - .MONASH і це перше ім’я, яке співзвучне з назвою "всесвітньо відомої організації". На цьому домені будуть розміщені веб-сайти університету.

Окрім Університету Монаш, на власні домени претендують і інші австралійські компанії та організації, серед яких Australia Post, the Commonwealth Bank, SBS, Woodside Petroleum та міста Сідней і Мельбурн.

Університет продовжить використання своїх доменів monash.edu.au, але поступово буде переводити ресурси на власний домен .MONASH. Перші два сайти з новим розширенням з’являться "найближчим часом", повідомляють представники навчального закладу.

"Домен верхнього рівня .MONASH дозволить університету керувати усіма своїми доменними іменами в рамках глобальної ідентичності Монаш", заявив директор з інформаційних технологій університету доктор Ян Теббет (Dr Ian Tebbett).

"В Монаш усвідомлюють, що під впливом інтернету світ різко змінився, в тому числі, змінилась освітня та науково-дослідницька діяльність університету".

NEWS.am:
Домени вірменськими буквами?
Міністерство транспорту Вірменії розробило принципи національного управління інтернетом та подало документ на розгляд уряду країни.

Відповідно до документу, пріоритетами держави визначено сприяння розвитку спілкування громадян за допомогою інтернету (в тому числі за допомогою комп’ютерів та мобільних пристроїв), а також розширення контенту, який створюється у Вірменії і заснований на національній культурі та самобутності. Планується також здійснити якісний переклад на вірменську мову правил користування інтернетом, з метою запровадження серед вірменських користувачів мережевого етикету.

Документ також передбачає сприяння розширенню оптоволоконних мереж та загальнодоступних точок Wi-Fi, однак, в останньому випадку з ідентифікацією пристроїв, що підключаються.

Пропонується також створити державний дорадчий орган, який би представляв позицію Вірменії з питань розвитку інтернету в міжнародних організаціях. Передбачається, що в раду увійдуть представники різних зацікавлених структур.

Серед технічних пріоритетів – розвиток протоколу безпеки доменных імен, протоколу IPv6, а також створення місцевих центрів обміну трафіком і розвиток нових методів його маршрутизації. В якості перспективного кроку запропоновано також і розвиток доменного простору на основі вірменського алфавіту.

Lenta.ru:
Засновник The Pirate Bay не зможе заблокувати доступ до сайту Rutor.org
Засновник торрент-трекеру The Pirate Bay Готфрід Свартхольм (Gottfrid Svartholm) не зможе виконати вимогу Московського міськсуду про блокування доступу до сайту Rutor.org. Як заявив колишній колега творця скандального ресурсу Андреас Карсбрінг (Andreas Carsbring), той більше не володіє хостингом, на якому зареєстрований спірний ресурс.

"Хостинг PRQ, на якому зареєстровано Rutor.org, давно проданий Готфрідом", - заявив Карсбрінг. "Тому, навіть якщо б він зараз захотів виконати вимогу російського суду, він не зміг би закрити доступ до сайту".

Карсбрінг також стверджує, що ім’я Готфріда Свартхольма з’явилось в реєстраційних даних Rutor.org за ініціативою російських засновників ресурсу, які назвали хостинг PRQ власником домену, хоча повинні були написати, що лише являються клієнтами хостинг-провайдера. "Ім’я та прізвище Свартхольма вписали в розділ інформації про домен без його відома", — підсумував Карсбрінг.

Нагадаємо, в грудні 2013 року Мосміськсуд зобов’язав Свартхольма заблокувати доступ до сайту Rutor.org. Сам засновник The Pirate Bay на даний час знаходиться в тюрмі, де відбуває дворічний термін за участь в хакерскій атаці.0,185465 sec