.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 34.229.119.176
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво





16.09.2013 Дайджест доменних подій

В поточному випуску: зустріч TLDCON 2013; дні пам’яті академіка Глушкова; IDN - в центрі уваги ICANN; сусіди очікують другої хвилі реєстрацій українських New gTLD; пауза .РУС; надії "цифрового Габону"...

"Хостмайстер":
Доменний бізнес Східної Європи: є про що поговорити
Понад сто тридцять представників доменної індустрії з 24 країн Східної Європи взяли участь у конференції TLDCON 2013, яка пройшла в грецькому Іракліоні. Учасники заходу обговорили юридичні, технічі та маркетингові аспекти доменного бізнесу, а також перспективи нових доменів верхнього рівня.

Декілька презентацій представили українські учасники конференції. Серед них – доповідь компанії "Хостмайстер" про вітчизняний досвід захисту прав споживачів.

Представник Греції в ICANN Панагіотіс Папаспіліопулос (Міністерство зв’язку Греції) відзначив, що співробітництво реєстратур та реєстраторів СНД, Центральної та Східної Європи дуже важливе для розвитку Інтернет в регіоні. Євангеліст європейського сегменту Мережі Джордж Папапавлоу розвовів про те, як працює грецький доменний реєстр, та поділився досвідом в області вирішення доменних суперечок.

Ознайомитися з доповідями та відеотрансляцією конференції можна на її офіційному сайті.

Digit.ru:
ICANN турбується про IDN
Корпорація ICANN рекомендувала як найшвидше сформувати ради з впровадження сімнадцяти доменів на національних мовах. Про це повідомила Ніколета Мунтяну на 6-й конференції адміністраторів та реєстраторів країн СНД, Центральної та Східної Європи.

Мова йде про домени арабською, китайською, грецькою мовами, кирилицею, а також на івриті, японській, корейській, тамільській, тайській та інших мовах. Як відзначила Мунтяну, домени на цих мовах вказані в заявках на реєстрацію нових доменів верхнього рівня, які були подані по програмі IDN Fast Track.

Интерфакс. BY:
.РУС не 13, а 14
Пріоритетна реєстрація кириличних доменів .РУС почнеться навесні 2014 року - інформує російська компанія Webnames. Раніше планувалось відкриття реєстрації в поточному році. Як повідомляє реєстратор, затримка пов’язана з вимогами ICANN.

Корпорація ICANN нагадала про необхідність зарезервувати певну групу імен на латиниці і провести пріоритетну реєстрацію. Відповідно, відкрита реєстрація в домені .РУС почнеться через півтора-два місяці після пріоритетної.

Національний технічний університет України "КПІ":
Талант і пам’ять
10 вересня в Державному політехнічному музеї при НТУУ "КПІ" відкрилась виставка, присвячена 90-річчю з дня народження Віктора Михайловича Глушкова – видатного математика, академіка АН СРСР, засновника Інституту кібернетики НАН України, який тепер носить його ім’я. Виставка створена за матеріалами фондів музею та сім’ї Глушкова.

Серед експонатів виставки - унікальні речі, які є не тільки пам’ятками життя визначної особи, але й яскравими свідченнями своєї єпохи. Зокрема - записи живого голосу Віктора Михайловича – уривки з його виступів на різноманітних наукових та суспільних заходах.

My.GA:
Габон сподівається на краще
В процесі лібералізації свого домену верхнього рівня .GA Габон відкрив вільну реєстрацію імен. Простота та доступність реєстрації доменних імен, на думку спеціалістів реєстру .GA, підуть на користь його розвитку та сприятимуть кращому представленню ідентичності Габону в Інтернет.

Так вважають в Agence Nationale des Infrastructures Numériques et des Fréquences (ANINF), яка керує ccTLD .GA. Зареєструвати габонське доменне ім’я відтепер може будь-який житель країни, а також і будь-хто з іноземців. При цьому ANINF забезпечує правовласникам необхідні переваги і пріоритетність реєстрації. Все це є елементами кампанії під назвою My.GA - ініціативи адміністратора домену в рамках Року Інтернет в Габоні.

Африканська країна претендує на те, щоб стати одним з найбільших мережевих центрів свого континенту. Реєстр домену використовує Anycast та хмарні технології, його вузли розташовані і в столиці країни - Лібревілі, та в ряді інших країн.

ANINF активно використовує досвід та хмарні можливості компанії Freedom Registry та сподівається, що нові ініціативи допоможуть їй у будівництві "Цифрового Габону".



0,183223 sec