.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 34.229.119.176
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

22.07.2013 Дайджест доменних подій

У випуску: Інтернет по-арабськи; замість продажу доменів - оренда; 2013-RAA – перші підписанти; голландська "колонізація" – Малі, Габон та ЦАР; злословити, все ж таки, погано; переполох на кошерному ринку.

DomainNews:
Інтернет по-арабськи
Корпорація ICANN підписала першу угоду по програмі New gTLD. Договір з компанією dotShabaka Registry передбачає запуск домену на арабській мові شبكة, який перекладається як "Мережа" або "Інтернет".

Цей домен дозволить інтертен-користувачам, які розмовляють арабською, отримувати доступ до арабських сайтів без необхідності вводити в адресний рядок латинські літери. Він і стане для них альтернативою таких доменів як .COM, .NET та .ORG.

Для того, щоб зробити домен доступним для реєстрацій, компанія dotShabaka Registry повинна пройти ще через ряд технічних процедур. Технологічну сторону роботи домену буде забезпечувати австралійська компанія ARI Registry Services, а питаннями реєстрації доменних імен в домені – один з найбільших реєстраторів на світовому ринку - компанія GoDaddy.

REG.RU:
Нова послуга: оренда доменів
Російський реєстратор REG.RU запропонував своїм клієнтам передавати домени в тимчасове користування, отримуючи за це щомісячний прибуток. При цьому права на домен залишаються у реєстранта.

Про терміни та вартість оренди імені сторони домовляються самостійно. Реєстратор, який виступає в ролі гаранта дотримання прав обох сторін, отримує комісію в розмірі 15% від вартості оренди та одноразову винагороду в 900 російських рублів (біля 220 грн). Після підписання угоди, орендатор отримує доступ до панелі управління доменним іменем в особистому кабінеті на сайті реєстратора.

Послугою оренди можуть скористатися різноманітні інтернет-проекти з обмеженим терміном дії, наприклад, конкурси, фестивалі або маркетингові кампанії. Крім того, оренда зможе скоротити витрати та зекономити засоби стартапам, успіх яких багато в чому залежить від "гарного" імені.

DomainNameWire:
Перші ластівки RAA-2013
П’ять реєстраторів доменних імен підписали нові угоди про акредитацію (Registrar Accreditation Agreement, RAA). Церемонія підписання відбулась на 47-й конференції ICANN в Дурбане (ЮАР). В першу п’ятірку ввійшов, зокрема, найбільший світовий реєстратор – компанія GoDaddy – який підтримує біля 30 млн доменних імен в найбільших доменних зонах верхнього рівня, у тому числі, .COM, .ORG, .NET.

Реєстраторська угода RAA-2013 висуває до реєстраторів доменів нові суттєві вимоги, у тому числі, зобов’язання перевіряти реєстраційні дані клієнтів та зберігати інформацію про власників доменів на протязі двох років після закінчення терміну дії домену. Остання норма була жорстко розкритикована європейськими реєстраторами, які заявили про те, що вона не відповідає європейському законодавству про захист інформації.

Підписання нової угоди RAA є обов’язковою умовою для тих компаній, які планують продавати нові доменні імена верхнього рівня за програмою New gTLD, тому найближчим часом варто очікувати підписання цього документу іншими великими реєстраторами.

IT World:
Голландський реєстратор популяризуватиме африканські домени
Нідерландська компанія Freedom Registry взяла на себя обов’язок з забезпечення безкоштовної реєстрації імен в доменах верхнього рівня трьох африканських країн - Малі, Габону та Центральноафриканської Республіки. Передбачається, що зростання кількості доменних імен в цих доменах буде забезпечуватись за рахунок безкоштовної реєстрації. Безкоштовні імена в .ML стали доступними 15 липня, а безкоштовна реєстрація .CF стартує 1 серпня. Ще через місяць, 1 вересня, буде відкрито безкоштовну реєстрацію в .GA.

Freedom Registry відома на доменному ринку завдяки співробітництву з доменом верхнього рівня невеличкої острівної країни в Тихому океані – Такелау (Tokelau) .TK. На даний час в цьому домені нараховується біля 18 млн доменів, у той час як населення країни складає усього 1,5 тис. людей.

Домени трьох африканських країн були делеговані їм уже досить давно, але лиш деякі компанії прагнули зареєструвати в них свої доменні імена, в основному, через технічні та експлуатаційні проблеми. Передбачається, що Freedom буде обробляти лише реєстрації, які здійснюють користувачі за межами цих країн, залишаючи місцевий ринок локальним реєстраторам.

Architelos:
"Нецензурні домени"
Компанія Architelos опублікувала доповідь, присвячену питанням безпеки і ефективності управління доменами верхнього рівня (TLD). Технологія компанії під назвою NameSentry Abuse Detection, яку було запущено в 2012 році, дозволяє автоматично відслідковувати випадки реєстрації образливих та неправомірних доменних імен. Згідно доповіді, загальна кількість активних образливих доменів з грудня 2012 по травень 2013 року збільшилась на 25%. Відсоток неправомірних імен, за даними компанії, складає 0,4%, що, при більш ніж 250 млн існуючих в Інтернеті імен, означає 4 тис. порушень на 1 млн доменних імен.

Найбільш вільними від "злослів’я" виявились 15 загальних доменів верхнього рівня, в тому числі XXX та TEL. Менше всього образливих доменних імен в національних доменах верхнього рівня Норвегії, Нової Зеландії, Швейцарії та Австралії (.NO, .NZ, .CH та .AU відповідно). Оцінку "добре" отримали 36 ccTLD, у тому числі, Германії (.DE), Нідерландів (.NL), Такелау (.TK).

Самий популярний в світі домен .СОМ, частка якого в глобальному доменному просторі досягає 40%, попав у список тих доменів, які "викликають занепокоєння". В цю ж категорію попали домени .ORG та .NET, національні домени Австрії (.AT), Великої Британії (.UK) та Європейського Союзу (.EU). До "групи ризику", окрім російського домену .RU, увійшли також домени США та Китаю - .US і .CN.

Bloomberg:
"Кошерного" домену може не бути
П’ять єврейських ортодоксальних груп, які відповідають за сертифікацію кошерної їжі, намагаються заборонити реєстрацію домену .KOSHER, заявку на який подала організація Kosher Marketing Assets. Намір зареєструвати "смачний" домен вони розцінили, як бажання конкурента одноосібно використовувати переваги цивілізації для підтримання вікових традицій харчування єврейського народу. Подібна історія сталася з мусульманським доменом .HALAL, який співзвучний зі словом, що означає культуру харчування за канонами шаріату.

Заявка на "кашрутний" ("кошерний") домен була подана в ICANN ще в листопаді минулого року, а метою його створення було названо "надання можливості сертифікації кошерної їжі, та ідентифікація компанії, що торгують кошерними продуктами в Інтернет". Організації-заявнику заявка обійшлась в $200 тис., що дає підстави передбачити, що компаніям, які бажають просувати свої продукти харчування через цей домен, довелось би заплатити чималеньку суму, щоб попасти в кашрутный інтернет-клуб. За деякими оцінками, світовий ринок кошерної їжі в цьому році досягне об’єму в $17 млрд, а кількість бажаючих отримати власне доменне ім’я в цій зоні могла б перевищити 600.

Правда, якщо домен .HALAL було виключено з програми New gTLD за проханням ОАЕ, Індії та Саудівської Аравії, оскільки заявку може заблокувати скарга хоча б однієї країни, то в суперечці за домен .KOSHER беруть участь лише кашрутні організації. Самі по собі, вони не проти існування такого домену, але скоріше погодяться на його заборону, ніж на одноосібне використання однією з подібних організацій. Супротивні сторони не виключають можливості вирішення питання про домен у переговорах, однак уже мобілізують свої юридичні підрозділи.

 


0,177371 sec