.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 34.229.119.176
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

04.06.2013 Дайджест доменних подій

В поточному випуску: гігантський домен маленької країни; .FR як економічний показник; в Німеччині будуть "заморожувати" прострочені домени; вічна тема: Інтернет та закон; спасти DNS; Уельс отримає нові домени верхнього рівня...

Domainincite:
.TK: розмір має значення
Крихітна острівна група Такелау "виростила" найбільший в світі домен першого рівня. На кінець квітня в домені .TK нараховувалось близько 16,7 млн доменних імен. Завдяки цьому досягненню домен Такелау вперше в історії доменної індустрії зайняв верхній рядок рейтингу ccTLD.

Такелау являє собою три атоли, які знаходяться під керуванням Нової Зеландії. Населення країни сягає неповних півтори тисячі людей. Тим не менш, .TK випередив і німецький домен .DE (15,4 млн імен), і британський .UK (10,5 млн), і китайський (.CN- 7,5 млн), та домен Нідерландів (.NL -5,2 млн). Секрет успіху маленької держави у віртуальному всесвіті простий – вільна та безкоштовна реєстрація імен. З цієї ж причини Такелау регулярно попадає в топ мережевих "чорних списків", оскільки простоту реєстрації полюбляють і кіберзловмисники.

Темпи зростання кількості реєстрацій в .TK також дуже високі - 54,7% за півроку, однак за цим показником крихітні острови випереджає могутній та велелюдний Китай, у якого динаміка появи нових доменних імен склала 82,7%.

AFNIC:
Домен .FR і економіка регіонів
Чим вищий ВВП - тим "багатший" департамент на доменні імена в .FR. Перша десятка регіонів-реєстрантів у той же час являються економічними лідерами Франції.

За даними реєстру AFNIC, у Парижі - 17% від загальної кількості доменних імен зареєстровані у національному домені .FR, за столицею в рейтингу слідують департаменти О-де-Сен (6%), Верхня Гаронна та Рона (4%), Приморські Альпи, Буш-дю-Рон, Валь-де-Марн та Івлін (усі по 3%) та Жиронда (2%). На заморських територіях Франції зареєстровано 1,4% від усіх .FR-доменів. Варто, однак, зважати на те, що у всіх них є власні ccTLD.

Що стосується темпів росту, то в цілому по Франції з квітня 2012 року по квітень 2013 року доменів стало більше на 11%. При цьому в департаменті Ізер річний приріст досяг 25%, в Приморських Альпах - 22%, в Альє, Авероні, Крезе та Вандеї - число доменних імен .FR збільшилось на 18%. Однак є й департаменти, в яких динаміка не перевищує 2-6%.

AFNIC відзначає також високий рівень зацікавленості в домені з боку фізичних осіб (в цілому по країні ними зареєстровано 39% імен в .FR, а у ряді регіонів цей показник ще вищий). Усього ж на кінець квітня 2013 року в домен налічував 2,6 млн. імен.

DENIC:
В домені Німеччини відстрочать "смерть" імен
DENIC, реєстр німецького домену верхнього рівня .DE, планує після серії консультацій запровадити так званий період відтермінування (Redemption Grace Period, RGP) для доменних імен.

Це буде означати, що після завершення терміну дії контракту на домен він не буде видалятись негайно: його на деякий час "заморозять". Протягом цього періоду у реєстранта буде можливість звернутися до DENIC для реактивації (поновлення реєстрації) домену. Якщо ж в зазначений термін заявка не надійде до реєстру, ім’я буде видалено.

Ця процедура нова для Німеччини, але загалом досить розповсюджена на доменному ринку. Її метою є запобігання випадковим втратам реєстрантами з тих чи інших причин своїх доменів. Запуск RDG намічено на другу половину 2013 року.

ИнАУ:
В Судаку обговорили проблеми розвитку української Мережі
Актуальні питання телекомунікаційного законодавства, стосунків держави та Інтернет-бізнесу, перспективи впровадження нових мережевих технологій прозвучали на 14-й конференції ІнАУ та ДП "Українська мережа обміну трафіком". Вона традиційно пройшла в останні дні травня в Судаку.

В роботі форуму під назвою "Інтернет в Україні: шляхи подальшого розвитку" взяли участь біля півтори сотні керівників та провідних спеціалістів компаній-провайдерів, операторів зв’язку та суміжних секторів економіки, а також представники державних органів та Інтернет-спільноти. Найбільше в Україні професійне об’єднання представників телекомунікаційного ринку прийняло резолюцію, в якій запропоновані конкретні кроки зі збалансованого законодавчого регулювання сфери ІКТ, забезпечення високого рівня послуг, підтримки інновацій, закріплення гарантій свободи слова в кіберпросторі.

CENTR:
Як рятувати DNS
"Чи можна як раніше зберегти DNS в умовах саморегулювання?" – це питання стало одним з центральних на 66-й зустрічі регіональної європейської мережевої організації RIPE, що пройшла на минулому тижні у Дубліні, та на робочій групі DNS-OARC (DNS Operations, Analysis, and Research Center).

До активного обговорення цієї проблеми спеціалістів спонукала кількість атак на систему доменних імен (DNS), яка постійно зростає. У мережевих операторів на даний момент немає чіткого уявлення про те, як переломити ситуацію в системі доменних імен. Деякі навіть схиляються до думки про необхідність примусово закрити деякі з “відкритих дверей” в DNS. Деталі - в звіті європейської асоціації ccTLD - CENTR.

Nominet:
Валлійські домени на правильному шляху
Британський реєстр Nominet розраховує запустити нові домени верхнього рівня для Уельсу .WALES та .CYMRU на початку 2014 року.

Нещодавно .CYMRU пройшов процедуру попередньої оцінки в ICANN. Очікується, що йому буде дано "зелене світло" в найближчі декілька місяців. Тим часом дочірня компанія Nominet Registrar Services Ltd (NRS) подала заявку на статус ICANN-акредитованого реєстратора валлійських доменів та працює над підготовкою зручної платформи для реселерів доменних імен.

 


0,178171 sec