.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.237.27.159
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

15.11.2012 Дайджест доменних подій

У цьому випуску: .UA - 700 000!; новий root - в Азербайджані; .BY можна реєструвати в Україні; динаміка DNSSEC; ICANN готова роздавати нові домени; доменні успіхи Португалії...

"Хостмайстер":
В Україні - 700 тисяч доменів
Напередодні двадцятиріччя домену .UA загальна кількість доменних імен в країні подолала відмітку в 700 тисяч.

Домен .UA було делеговано в грудні 1992 року, і з того часу він планомірно росте. Сьогодні публічні домени країни поступово переходять на сучасну схему взаємозв'язку реєстру і реєстраторів - EPP. В домені впроваджується стандарт захисту доменної системи - DNSSEC, а також новий адресний протокол - IPv6.

TREND.AZ
В Азербайджані з'явився кореневий сервер ICANN
Незадовго до бакинської зустрічі IGF (міжнародного форуму з управління Інтернет), яка відбулась нещодавно, в Азербайджані було запущено кореневий сервер ICANN. Про це на прес-конференції повідомив міністр зв'язку та інформаційних технологій країни Алі Аббасов.

"Створення такого центру дозволяє говорити про те, що частину потужностей цієї організації довірено Азербайджану. Він буде служити інтересам не тільки Азербайджану, але й регіону в цілому ",- сказав пан Аббасов.

Створена в Азербайджані регіональна серверна система стала 14-ою по рахунку у всьому світі.

ITEXPERT:
.BY в Україні
Українські користувачі зможуть реєструвати імена в домені .BY: вітчизняна компанія DRS.UA і технічний адміністратор білоруського домену верхнього рівня Hoster.by підписали угоду про співпрацю.

Домен .BY на два роки молодший за домен .UA - його було делеговано в 1994 році. Сьогоднішній tech-c "Надійні програми" (Hoster.by) за короткий термін здійснив ряд кардинальних змін в роботі .BY: домен було переведено на протокол EPP, почав працювати власний WHOIS. Зараз білоруський домен працює з дотриманням усіх міжнародних стандартів.

"Відкриті системи":
DNSSEC - удачі та невдачі
Російська група компаній Hosting Community (Ru-Center та R01) запустила підтримку технології захисту системи доменних імен - DNSSEC. На даний час вона підтримується для .com, .net, .su, а в подальшому буде доступна й для решти публічних доменів. Паралельно "Технічний центр Інтернет" РФ повідомив про впровадження підтримки DNSSEC в кириличному домені .РФ.

Спеціалісти серйозно занепокоєні в тих країнах, де захист DNS ще не розгорнуто в належних масштабах. Так, наприклад, в Фінляндії (.FI) з 300 тис. існуючих доменних імен захищено лише 63 тис. А от у їхніх сусідів - шведів ( .SE) - DNSSEC використовується для захисту 145 тис. доменів, у Нідерландах (.NL) - 1 млн.

ICANN:
New gTLD: готовність N1
ICANN, NTIA і VeriSign у своєму листі Комісії ICANN з безпеки і стабільності системи доменних імен підтвердили повну технічну готовність до масового впровадження нових доменів верхнього рівня. Вони гарантують оперативне делегування 100 та більше таких доменів на тиждень.
DNS.PT
Португальські успіхи
Географічний домен верхнього рівня Португалії .PT подолав відмітку в 500 тис. реєстрацій. Про це повідомив Фонд наукової комп'ютеризації - адміністратор домену. В поточному році в цьому домені було зареєстровано 97 тис. імен.

Спеціалісти Фонду вважають, що причиною такого активного зростання стали нові правила реєстрації, які були прийняті в травні 2012 року. Вони дозволяють отримати домен в .РТ жителю будь-якої країни. В результаті, у перший же день після введення нових правил було зареєстровано 18 тис. доменів.0,226602 sec