.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.237.27.159
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво





31.07.2012 Дайджест доменних подій

У випуску: Олімпіада - в кожну домівку; зупинити сквоттерів; .CO-2; хто-хто в теремку живе; ARIN поділився з APNIC; .RU крокує до 4 мільйонів; домени по-сербськи...

London2012.com:
"Це - для всіх" "Батько" веба сер Тім Бернерс-Лі передав своє послання всім учасникам та глядачам ювілейної XXX літньої Олімпіади у формі єдиної короткої фрази: "Це - для всіх". ЇЇ висвітили на трибунах під час церемонії відкриття 30-х літніх Олімпійських ігор в Лондоні. Це стосується як і права доступу до глобальної Мережі, так і трансляції самої Олімпіади,яку можна побачити за вказаною адресою.

Завдяки системі гіперпосилань, розробленою Бернерсом-Лі у такий спосіб, що Інтернетом можуть користуватися не тільки професіонали ІТ, але й люди інших спеціальностей і навіть діти, всі можуть стежити за подіями Олімпіади он-лайн. Це - для всіх... До речі, саме за свої розробки Бернерс-Лі отримав дворянський титул.

Infowatch:
Спеціалісти з питань безпеки: досить красти домени Спеціалісти з інформаційної безпеки пропонують CERTам (центрам реагування на мережеві інциденти) зайнятися проблематикою кіберсквоттингу (захоплення "смачних" доменів).

В офіційному блозі спеціалісти компанії Infowatch виразили свою думку: "...прийшов час створити базу даних проблемних доменних імен. Ймовірно, якщо хтось авторитетний (наприклад, один із CERT-ів) створить таку базу, то люди до нього потягнуться. Обікрадені власники доменів, "кинуті" реєстратори, "недоплачені" правовласники, спамоборці - захочуть внести свою проблему в реєстр. З іншої сторони, всі потенційні покупці доменів та реєстратори - виявлять бажання перевірити, чи не висить якась претензія".

Cointernet:
Домену .CO виповнилося два роки Реєстр Cointernet представив деякі дані, що характеризують досягнення доволі молодого домену. Так, на сьогоднішній день в .CO зареєстровано більше 1,3 млн імен. 24 акредитованих реєстраторів працюють з цим доменом.

Важливий той факт, що в .CO більшість трилітерних імен - вільні, а в .COM це вже не спостерігається. Цікаво також, що в домені більше 80% реєстрантів володіють одним чи більше піддоменами .CO, притім понад половини реєстрантів живуть у США.

RO1.RU:
Компанія R01 запустила сервіс пошуку за даними історії Whois В одного з російських реєстраторів доменних імен появився безкоштовний сервіс WhoisHistory. За його допомогою можна дізнатися, кому в минулому належало те чи інше доменне ім'я.

Пошук здійснюється за датою закінчення реєстрації/звільнення доменного імені, а також за даними про належність доменів тій чи іншій юридичній особі. Звичайний пошук доступний для всіх користувачів, а для розширеного необхідно зареєструватися (також безкоштовно) в системі, названій Nicid.ru.

На даний момент сервіс обслуговує лише .RU, .SU та .РФ. З часом планується розширення для .COM, .NET, .ORG та інших.

ARIN:
ARIN поділився з APNIC Північноамериканський IP-реєстр ARIN (American Registry for Internet Numbers) передав IP-адреси, що залишилися в його управлінні, в Азіатсько-Тихоокеанський регіон.

Цей крок спрямований на зниження дефіциту IPv4-адрес. За словами спеціалістів ARIN, адреси зможуть отримати оператори зв'язку, університети та інші організації відповідно до стандартів APNIC (Asia-Pacific Network Information). При цьому ARIN передає IP-адреси азіатському регіону не повністю, а з правом відкликання.

NIC.RU:
.RU ось-ось матиме чотири мільйони імен На сьогодні в домені .RU зареєстровано 3,9 млн доменних імен. Це означає, що .RU посідає шосте місце серед всіх ccTLD. При цьому домен залишається одним із лідерів за темпами приросту реєстрацій.

Не підводить і російський IDN - .РФ: зараз кількість доменних імен в ньому становить понад 813 тис.

RNIDS:
.СРБ доступний для реєстрації 1 серпня поточного року о 12:00 відкриється вільна реєстрація імен у кириличному домені Сербії .СРБ.

Перший етап обмеженої реєстрації в ньому стартував на початку 2012 року - протягом цього періоду право зареєструвати IDN-домен отримали власники аналогічних доменів у .RS.

Тепер реєстр RNIDS відмінив резервування імен в зоні .СРБ, що залишені для державних і т.п. потреб. Якщо протягом двох днів ці імена не будуть зареєстровані власниками відповідних найменувань в .RS, то з 1 серпня їх зможе отримати кожен бажаючий.


0,345728 sec