.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.237.27.159
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

05.06.2012 Дайджест доменних подій

У випуску: World IPv6 Launch - це назавжди; апостроф у .UA - вже стартував; свіжа .UA-статистика; День IPv6 у Пітері; UA-IX: плани до 2017 року; AFNIC запускатиме нові домени 16-ти заявників; ще доменів для Google; в очікуванні дитячого домену...

WorldIPv6Launch.org:
IPv6 назавжди Залишилося зовсім небагато часу до Всесвітнього запуску IPv6. Інженерний світ протягом довгих років рухався у напрямку впровадження нового інтернет-протоколу, і лише в 2011 році цей процес став набагато інтенсивнішим, коли вичерпання адресного простору IPv4 перетворилося із далекої перспективи в близьку реальність. Якщо минулого року з ініціативи ISOC провідні інтернет-компанії світу провели 8-го червня World IPv6 Day, визнаний успішним, то 6-го червня 2012 року з початку доби за світовим часом відбудеться World IPv6 Launch - запуск не тільки глобальний, але й необмежений у часі. Компанії, що відкриють доступ до своїх ресурсів по IPv6, вже не будуть його "виключати". Отже, можна вважати, що 6 червня проведе межу між експериментальним та промисловим використанням нового протоколу. Компанія "Хостмайстер" також зареєструвалася для участі в World IPv6 Day. ."Хостмайстер":
В .UA запрацювала буква "апостроф" Реєструючи українські кирилізовані доменні імена з 1 червня 2012 року, інтернет-користувачі можуть використовувати й апостроф. Сьогодні такі імена можна створити в публічних доменах .COM.UA, .KIEV.UA, .DONETSK.UA, .DN.UA, .KHARKOV.UA та .KH.UA. Вступила в дію відповідна оновлена версія регламенту IDN-доменів. Незабаром всі публічні домени, що працюють з IDN, оновлять свої таблиці та зможуть реєструвати імена з апострофами. Перший такий домен - ʼ.ua - зарезервовано адміністратором .UA Дмитром Кохманюком у жовтні 2011 року. У той же час ще два домени - м'ясо.kh.ua та зв'язок-є.kh.ua - були створені спільними зусиллями спеціалістів компанії "Хостмайстер" (реєстру .UA) і "Координатор" (реєстру декількох регіональних доменів Східної України). Детальну інформацію про те, чим апостроф-символ відрізняється від апострофа-букви і чому останній такий важливий для українських IDN, читайте на офіційному сайті "Хостмайстера"."Хостмайстер":
Кількість доменів у .UA - 655 тисяч Станом на 1 червня 2012 року кількість доменних імен в .UA дорівнює 654,87 тис. Це - на 15,51% більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Чисельність доменних імен другого рівня становить 13,8 тис. (приріст - 19,42%), решта імен - третього рівня. У найпопулярнішому публічному домені - .com.ua - 252,45 тис. імен (ріст на 17%), чемпіон серед географічних - kiev.ua (54,62 тис. імен, 8,19% приросту). Всього ж у .UA доступні для реєстрації 60 публічних доменів: 53 географічні та 7 - загального призначення. Детальна статистика - на офіційному сайті "Хостмайстера".MSK-IX:
Санкт-Петербург проводить "Російський день IPv6" Російська версія "Всесвітнього старту IPv6" (6 червня 2012 року) супроводжуватиметься професійним форумом. Його організатори - точка обміну трафіком у СПб (SPB-IX) та Технічний центр Інтернету (ТЦІ) за підтримки Координаційного центру (КЦ) російських доменів і Міністерства зв'язку й масової комунікації РФ. Учасники "Російського дня IPv6" обговорюватимуть задачі й можливі проблеми переходу на новий мережевий протокол. Під час зустрічі виступлять: Олександр Ільїн, технічний директор MSK-IX/IX.RU; Андрій Колесников, директор КЦ; Андрій Робачевський, директор з програм ISOC; Олександр Туркот, виконавчий директор кластеру інформаційних технологій Сколково, та інші спеціалісти. Ця подія - одна із складових World IPv6 Launch.ІнАУ:
ІнАУ визначила план розвитку UA-IX На своєму 15-му з'їзді, що відбувся 30 травня 2012 року, Інтернет Асоціація України (ІнАУ) прийняла за основу план розвитку української мережі обміну трафіком (UA-IX, дочірнього підприємства ІнАУ) до 2017 року. План представлено Сергієм Бойко, головою правління ІнАУ. Для розвитку UA-IX вирішено залучити інвестиції, точний розмір і джерела яких ще не визначено. План передбачає протягом 2013-2014 років розширити асортимент продуктів та послуг UA-IX, забезпечити можливість дистанційного підключення, оновити тарифи, збільшити кількість учасників. А протягом 2014-2015 років - здобути лідерство на ринку СНД, створити регіональні точки присутності, розгорнути власний датацентр та запропонувати ще декілька додаткових послуг. Пропозиції будуть доопрацьовані та конкретизовані під час чергового засідання правління організації, а також під час 13-ї конференції ІнАУ та UA-IX в Судаку (з 13 по 18 червня). Сьогодні в Українській мережі обміну трафіком, створеній у 2000 році,- майже сотня учасників як в Україні, так і за її межами.AFNIC:
16 претендентів довірили свої майбутні домени AFNIC 16 французьких компаній з тих, що подали заявки на нові домени верхнього рівня у відповідності до програми New gTLD, обрали рішення реєстру AFNIC для запуску та підтримки своїх майбутніх імен. Організація AFNIC, що адмініструє групу французьких географічних доменів першого рівня, - одна із прихильниць концепції New gTLD. ЇЇ представники повідомили, що AFNIC має намір виконати свою місію зі створення та розвитку нових доменів у співпраці з місцевими органами влади, компаніями та асоціаціями, а також зробити свій внесок у розвиток Інтернету у Франції.Google:
Доменна експансія Google - від великого до смішного Компанія Google подала в рамках кампанії New gTLD декілька заявок на нові домен верхнього рівня. У блозі компанії зазначені такі домени як .GOOGLE, .DOCS, .YOUTUBE та .LOL. За поясненням корпоративних блоггерів, перший пов'язаний з торговою маркою, другий і третій - з одними із найважливіших сервісів, а .LOL названо "доменом з цікавим та креативним потенціалом".Фонд "Розумний Інтернет":
Нехай сміються .ДЕТИ! Наступного року, можливо, буде створено IDN-домен верхнього рівня .ДЕТИ. Про це повідомила Марина Нікерова, голова правління некомерційного фонду "Розумний Інтернет", під час круглого столу "Дорослі проблеми дитячого Інтернету", організованого КЦ РФ. Фонд подав запит на створення нового домену в ICANN. Жеребкування,що визначить порядок розгляду заявок, ймовірно, відбудеться 11 липня. Якщо документ Фонду відповідатиме всім критеріям, то поява домену .ДЕТИ стане можливою вже в середині 2013 року. Ціль його створення - формування в Мережі спеціалізованої "території" для цікавого та змістовного дитячого контенту, захищеного від небажаної інформації і, за можливістю, інших небезпек. Задля подання цієї заявки КЦ і заснував фонд "Розумний Інтернет"; після домену спеціалісти Фонду займатимуться пошуком й просуванням ресурсів для дітей, а також регулюванням діяльності різних організацій там, де є .ДЕТИ.


0,351666 sec