UA-DRP - це процедура вирішення доменних спорів у домені .UA, яка покликана захистити правовласників від недобросовісного використання їх торговельних марок в доменних іменах.
Домен використовується добросовісно, якщо реєстрант:
Непоодинокі випадки звернень правовласників щодо порушення їх прав в доменних іменах відбуваються внаслідок використання доменного імені торговим посередником. Торговий посередник або дистриб'ютор може добросовісно пропонувати товари або послуги і, відповідно, мати законний інтерес щодо доменного імені, якщо його використання відповідає певним вимогам.
Ці вимоги, як правило, включають:
Досвід розгляду UDRP спорів демонструє, що не тільки авторизовані, але й неавторизовані реселери, дистриб'ютори, торгові посередники або постачальники послуг, які використовують доменне ім'я з торговельною маркою правовласника для здійснення продажу або ремонту товарів чи інших відповідних послуг правовласника, можуть добросовісно пропонувати товари або послуги і, відповідно, мати законний інтерес щодо доменного імені.
Прецедентною справою, що встановила критерії наявності у дистриб’ютора законного інтересу на використання торговельної марки в доменному імені, є справа WIPO Oki Data Americas, Inc. v. ASD, Inc. Case No. D2001-0903, якою встановлюється тест "Окі Дата", що на нього спираються арбітри при розгляді даної категорії доменних спорів.
Для задоволення скарги, що подана за процедурою UA-DRP, заявник має продемонструвати, що:
Скарга підлягає задоволенню, якщо арбітр установив наявність підстав задоволення скарги за всіма трьома критеріями.
Стандарти доказування:
Після отримання скарги WIPO перевіряє її на відповідність формальним вимогам для прийняття до провадження та верифікує дані реєстранта.
За цим WIPO виносить повідомлення про відкриття адміністративного провадження, яке направляється разом із поданою скаргою поточному реєстранту на email, що зазначений в реєстраційних даних доменного імені.
На час розгляду спору в WIPO, доменне ім'я буде заблоковане, тобто не буде можливості внести будь-які зміни в реєстраційні дані або перевести домен до іншого реєстратора на час розгляду спору в WIPO.
Обмеженням для розгляду доменного спору в WIPO може бути розгляд спору щодо того ж домену в суді. У такому випадку необхідно повідомити про це WIPO та реєстратора. Також необхідно повідомити WIPO та реєстратора, якщо в процесі розгляду справи у WIPO щодо домену подається позов до суду.
За умовчанням мовою адміністративного провадження приймається мова реєстраційної угоди.
Проте сторони мають право клопотати про застосування іншої мови для адміністративного провадження.
Ви маєте право обрати зручну для вас мову розгляду спору та наполягати на її використанні.
Часто заявник намагається змінити мову розгляду спору. У такому випадку відповідайте на такий лист, якщо ви не володієте мовою, яку запропонував заявник та наполягайте на використанні мови реєстраційної угоди. Відсутність заперечень трактуватиметься на користь прийняття рішення про вибір мови розгляду, про яку подав клопотання заявник, якщо інші обставини справи не свідчать про те, що вибір мови адміністративного провадження утискатиме права реєстранта на захист.
Якщо відповідач не надасть відповідь на позовну заяву, спір буде розглянуто WIPO, виходячи з матеріалів, що надійшли від заявника.
У разі незгоди з рішенням Адміністративної комісії реєстрант домену може звернутися до українського суду для вирішення спору. Для того, щоб реєстратор мав підстави не виконати рішення Адміністративної комісії, реєстрант має протягом 10 днів надати докази подання позову до українського суду (можливо розширити цей строк згідно Рішення про особливості застосування UA-DRP).
Обов’язкові умови до оформлення позову такі:
Якщо реєстрант не подав позов до суду або не повідомив про це свого реєстратора та WIPO, то через 10 днів реєстратор виконує рішення Адміністративної комісії WIPO.