.UA ccTLD
.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 18.97.9.168
 
 Інформація щодо nic-handle
 -UANIC
 Транслітерація
 Публічні домени

Міжнародне співробітництво




UA-DRP: Позасудове вирішення доменних спорів охоплює всі публічні домени в .UA

/ З 15 лютого 2025 року всі публічні домени в домені верхнього рівня .UA підлягають позасудовому розгляду доменних спорів через процедуру UA-DRP (процедура розв’язання доменних спорів). Це стало завершальним етапом поступового впровадження механізму, що дозволяє правовласникам ефективно захищати свої права без звернення до суду.

Можливість вирішення доменних спорів у межах .UA за спрощеною процедурою з’явилася у березня 2019 року завдяки угоді між компанією "Хостмайстер" та Всесвітньою організацією інтелектуальної власності WIPO, що була укладена в грудні 2018 року. Спори розглядаються арбітрами Центру арбітражу та посередництва WIPO, серед яких є й українські фахівці.

На відміну від стандартної UDRP, процедура UA-DRP має певні відмінності, зокрема

  • Основною мовою розгляду є українська, хоча за згодою сторін можуть застосовуватися інші мови;
  • Процедура не перешкоджає можливості звернення до національного суду: у такому разі виконання рішення арбітражної комісії призупиняється до рішення суду;
  • При реєстрації доменних імен другого рівня необхідна наявність відповідної торговельної марки.

Процедуру UA-DRP впроваджували поступово: спочатку вона діяла лише для доменів другого рівня, згодом – для найпопулярнішого домену com.ua. У 2021 році вона поширилася на київський та кілька регіональних доменів.

У 2022 році розгляд спорів було призупинено через початок повномасштабної війни, але в липні 2023 року процедуру відновили, адаптувавши до умов воєнного стану.

Протягом 2024 року позасудова процедура була розширена ще на низку публічних доменів.

З 15 лютого 2025 року цей механізм охоплює всі публічні домени .UA, забезпечуючи єдині та прозорі правила вирішення спорів у доменному просторі. Наразі виняток становлять лише публічні домени міста Дніпро.

За весь період роботи UA-DRP було розглянуто майже сто доменних спорів за участю міжнародних арбітрів WIPO, серед яких є знані та досвідчені експерти з України.

Впровадження UA-DRP стало значущим кроком для українського доменного простору та прикладом для інших країн. Система довела свою ефективність і сприяє зручному та швидкому вирішенню доменних спорів, захищаючи інтереси правовласників та підтримуючи стабільність доменного простору .UA.

WIPO Domain Name Dispute Resolution Service for .UA

13.02.2025