.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.236.18.161
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

ENOG4: Точки і труби обміну трафіком

ENOG/RIPE NCC Regional Meeting

В той час, коли українська точка обміну трафіком (UA-IX) виходить з "зони турбулентності", її конкуренти розвивають свій бізнес і проявляють активність на форумі мережевих операторів Євразії (ENOG) в Москві.

Суперечки викликала перша ж презентація форуму, який розпочався 23 жовтня. Технічний директор Московської мережі обміну трафіком (MSK-IX) Олександр Ільїн порівняв роботу точок обміну трафіку (IX - Internet eXchange, інтернет-обмін) з новими формами обміну, так званими PIPEX. Абревіатура PIPEX утворена від англійських слів "pipe" (труба) і "exchange"(обмін). Суть "трубного обміну" в тому, що компанія, яка надає таку послугу, приєднується до точок обміну трафіком в різних містах і купує (орендує) канали зв'язку між цими містами. Об'єднавши все це в єдину мережу, вона продає інтернет-провайдерам можливість підключення до своєї мережі. І, таким чином, дозволяє їм обмінюватися трафіком з іншими клієнтами PIPEX-мережі і учасниками всіх точок обміну, до яких підключена ця мережа.

На думку доповідача, зараз спостерігається тенденція створення PIPEX і, ймовірно, в майбутньому такі мережі будуть використовуватися одночасно з більш звичними IX. Доповідь викликала жваву дискусію: на думку одних фахівців, PIPEX нічим не відрізняється від великих магістральних операторів зв'язку. Інші ж вважають, що це всього лише розвиток послуг обміну. У дискусії взяли участь і представники PIPEX-оператора компанії W-IX. Ця компанія, яка активно розвиває свою мережу в Росії, вже має підключення до київських точок обміну трафіком і готова надавати свої послуги в столиці України.

Між тим, найбільша вітчизняна мережа обміну трафіком UA-IX, за словами її директора з розвитку Вадима Гарбуза, поступово виходить з "зони турбулентності". Рік тому компанія зіткнулася з технічними труднощами, які не дозволили їй продовжити розвиток так само швидко, як раніше. У своїй доповіді директор розповів, що нещодавно підприємство ввело в експлуатацію нову техніку і нову схему підключення, які дозволили UA-IX позбавитись "вузьких місць".

Ще однією технологією, яка викликала великий інтерес присутніх, стала DNSSEC (захищена система доменних імен). На даний момент серед фахівців йде дискусія про те, чи буде ця технологія затребуваною серед користувачів. Між тим, вже зараз з'являються ідеї нових послуг, які неможливо уявити без DNSSEC. Можливо, реалізація деяких з них призведе до істотного зростання попиту на такий захист.

Якщо на попередніх конференціях однією з основних тем була шоста версія інтернет-протоколу, то зараз темі IPv6 було приділено набагато менше уваги. Можливо, фахівці вже розібралися в особливостях її впровадження. Тим не менш, в ході зустрічі прозвучало декілька доповідей, в яких провайдери ділилися своїм досвідом роботи з IPv6.

Дводенна конференція ENOG проводиться вже вчетверте. Попередня зустріч проходила в травні цього року в Одесі, наступна відбудеться в Петербурзі. У роботі форуму, який розпочав свою роботу у вівторок, беруть участь більш ніж 250 інтернет-фахівців з країн Східної Європи і СНД, у тому числі біля двадцяти представників з України.

24.10.2012

0,180447 sec