.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 34.229.119.176
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

05.12.2018 Дайджест доменних подій

/ У випуску: день народження українського домену .UA; в Києві відбудеться чергова конференція UADOM; реєстр бельгійського домену вводить нові правила блокування шахрайських доменів; Європол за рік заарештував більше мільйона сайтів; маленький острів "згадав" про свій домен...

"Хостмайстер"
Домену .UA - 26 років
Символ України в інтернеті домен .UA з'явився двадцять шість років тому, 2 грудня, коли адміністратор адресного простору Мережі Джон Постел вніс відповідну інформацію на кореневі сервери.

За ці роки інтернет перетворився в середовище існування людей, без якого неможливо уявити сучасний світ. Еволюціонував і домен .UA: якщо в 1992 році ним опікувалися ентузіасти, то зараз домен є центром екосистеми, яку спільно розвивають сотні компаній - адміністратори публічних доменів, реєстратори доменних імен, патентні повірені, юридичні компанії та багато інших. Все частіше і частіше домен .UA виходить з віртуального світу в світ реальний і зустрічається нам на рекламних оголошеннях, на вивісках і в назвах магазинів.

"Хостмайстер"
Компанія "Хостмайстер" запрошує на конференцію UADOM 2018
7 грудня відбудеться конференція доменної індустрії UADOM 2018, яка традиційно приурочена до річниці домену .UA. На ній учасники обговорять досягнення та перспективи розвитку доменної галузі.

Конференція UADOM проходить щорічно з 2011 року і збирає понад двісті інтернет-фахівців України і Східної Європи. За цей час вона стала значущою подією телекомунікаційного ринку України, оскільки дозволяє учасникам на початку грудня підбити попередні підсумки року, що минає, а також поділитися планами на майбутній рік.

Організатором UADOM є компанія "Хостмайстер" - спонсорська організація та реєстр домену верхнього рівня .UA. Традиційно учасниками і співорганізаторами конференції є реєстратори доменних імен і адміністратори публічних доменів, представники інтернет-проектів і творці контенту, оператори зв'язку та провайдери. Високий рівень інтересу до заходу проявляють як вітчизняні, так і зарубіжні компанії, українські державні органи та міжнародні організації.

Форум відбудеться в готелі "Алфавіто" (Київ, вул. Предславинська, 35Д).

DNSBelgium.be
У бельгійському домені прискорили процес блокування шахрайських доменів
Реєстр домену Бельгії .BE компанія DNS Belgium оголосила, що з 1 грудня 2018 року за запитом Федеральної державної служби по економіці Бельгії (FPS Economy) на протязі 24 годин блокуватиме доменні імена, що використовуються в шахрайських цілях.

Раніше оперативне блокування здійснювалося тільки відносно доменних імен, які представили недостовірну інформацію про адміністратора. Для блокування доменного імені через неправомірний контент необхідно було подати заяву в Королівську прокуратуру, що займало не менше двох тижнів. За оцінкою DNS Belgium, за рік в домені .BE з'являється, як мінімум, "кілька сотень" шахрайських веб-сайтів.

DomainPulse.com
Інтерпол заарештував понад 33 тисяч сайтів з контрафактним товаром
Європол і американська імміграційна та митна служба в рамках міжнародної операції Europol's Intellectual Property Crime Coordinated Coalition (IPC3) заарештували 33 654 доменних імен, що поширюють контрафактні і піратські товари в Інтернеті.

Загальна кількість імен, заарештованих за останні 12 місяців, перевищила мільйон.

У спільній міжнародній операції також брали участь Національний координаційний центр з прав інтелектуальної власності США і правоохоронні органи з 26 країн, включаючи держави-члени ЄС і третіх сторін. Масштабна операція Operation In Our Sites (IOS) була запущена в 2014 році і її масштаб рік у рік зростає, як за кількістю учасників, так і за кількістю заарештованих сайтів.

Серед заарештованих веб-сайти, які продавали підробні ліки, поширювали піратські фільми, телевізійні шоу, музику, програмне забезпечення та інші контрафактні продукти. Крім сайтів правоохоронці також заарештували 12 підозрюваних, заблокували апаратні пристрої, виявили і заблокували понад 1 мільйон євро на декількох банківських рахунках, онлайн-платіжних платформах, використовуваних організованими злочинними групами.

DomainIncite.com
Крихітний острів хоче повернути контроль над своїм географічним доменом
Маленький тихоокеанський острів Ніуе (Niue) подав до суду на реєстр шведського ccTLD, маючи намір отримати контроль над своїм власним географічним доменом .NU.

У позові стверджується, що Internet Foundation In Sweden (IIS) діяв незаконно, коли в 2013 році отримав контроль над доменом верхнього рівня .NU, перекупивши його у попереднього власника.

Ніуе хоче, щоб IIS не тільки передав реєстр ccTLD, але й виплатив суму, рівну прибутку, отриманому IIS від використання домену .NU з 2013 року, а це не один мільйон доларів.

Хоча .NU - це код, присвоєний Ніуе, він завжди продавався в Північній Європі, особливо в Швеції і країнах, де це слово позначає "зараз".

На даний час в домені зареєстровано всього 400 тис. імен.

Дохід від домену, згідно з документами IIS від 2012 року, коли домен налічував близько 240 тис. реєстрацій, становив близько $5 млн на рік. Для порівняння, згідно з даними CIA World Factbook, весь ВВП Ніуе був оцінений всього лише в $10 млн. На острові проживає близько 1800 чоловік, які живуть за рахунок туризму.0,187167 sec