.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 34.229.119.176
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

23.08.2018 Дайджест доменних подій

/ У випуску: .COM зростає, .NET скорочується; від майбутньої зміни KSK ключів можуть постраждати два мільйони користувачів; компанія .CLUB Domains увійшла в список найбільш швидкозростаючих американських компаній; з початку року компанії відмовилися від 10 брендових доменів...

TheDomains.com
У другому кварталі доменний ринок виріс на 2,4%
Кількість доменних реєстрацій в другому кварталі зросла на 2,4% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року і на 1,8%, у порівнянні з першим кварталом 2018 року, говориться в огляді Q2 2018 DOMAIN NAME INDUSTRY BRIEF.

На кінець кварталу в доменах .COM і .NET було в цілому зареєстровано близько 149,7 млн імен. У порівнянні з попереднім кварталом сукупний обсяг цих доменів виріс приблизно на 1,4 млн реєстрацій або на 0,9%. У річному обчисленні .COM і .NET виросли приблизно на 5,3 млн доменних імен або на 3,7%. За станом на 30 червня 2018 року база доменних імен .COM налічувала близько 135,6 млн реєстрацій, а .NET - 14,1 млн. І якщо .COM продовжує зростати, то домен .NET демонструє тенденцію до скорочення - 12 місяців тому було зареєстровано 129,2 млн імен в .COM і 15,1 млн в .NET.

Нові загальні домени верхнього рівня, виросли на 7,9% по відношенню до першого кварталу. У річному обчисленні кількість реєстрацій в них скоротилася приблизно на 2,5 млн або на 10,4%. На десять найбільших нових доменів припадає трохи більше половини (51,2%), а на першу трійку - .TOP, .LOAN і .XYZ - 30,2% - усіх нових реєстрацій в цьому сегменті ринку.

DomainIncite.com
У ICANN немає причин відкладати "KSK rollover"
Раді директорів ICANN буде рекомендовано реалізувати ключову зміну безпеки в корені DNS - так званий "KSK rollover" (зміну ключів KSK) - в жовтні цього року. Про це повідомив технічний директор організації Девід Конрад (David Conrad) минулого тижня.

Якщо все пройде, як запланувала ICANN, то ключі підпису (key-signing key), які є основою функціонування DNSSEC, будуть вперше замінені з моменту введення DNSSEC в 2010 році.

Спочатку заміна ключа планувалася на жовтень минулого року, але була відкладена через побоювання, що мільйони користувачів втратять доступ в інтернет.

Втім, за словами Конрада, обсяг потенційної загрози важко оцінити: "Ми не можемо покладатися на дані, які у нас є. Ми бачимо резолвери, але не бачимо користувачів, що стоять за ними".

За наявними даними, близько двох мільйонів користувачів або 0,05% інтернет-аудиторії можуть відчути проблеми з доступом в Мережу після заміни ключів 11 жовтня. Це в 10 разів менше прийнятного порога в 0,5%, зазначеного в плані заміни ключів ICANN.

DomainNameWire.com
Доменне ім'я в назві компанії - ключ до успіху?
Шістдесят шість компаній зі списку Inc 5000 (в список входять найдинамічніші американські підприємства) використовують доменне ім'я в своїй назві, серед них є і представники доменної індустрії.

Наприклад, на дев'ятій позиції списку знаходиться компанія під назвою Scientist.com, а під номером 19 - Calm.com.

Велика частина назв (57) пов'язана з доменом .COM, інші 9 – “не комівскі", включаючи три імені в домені .IO і 2 в .CO.

У списку присутній і реєстр .CLUB Domains, який управляє новим загальним доменом верхнього рівня .CLUB. За даними журналу Inc magazine, за три роки доходи компанії зросли більш ніж вчетверо, сягнувши $7,2 млн в 2017 році. Правда, в рейтингу компанія займає цілком скромне тисяча сто шістьдесят четверте місце. Однак, якщо врахувати, що в компанії працює всього 17 співробітників, цей результат можна визнати вражаючим. За кількістю реєстрацій домен .CLUB демонструє відмінні показники - на сьогоднішній день в ньому зареєстровано близько 1,2 млн доменних імен.

DomainIncite.com
Число "покинутих" брендових доменів зросла
Компанія Telecity Group, яка була великим лондонським інтернет-оператором, повідомила ICANN про відмову продовжувати використання власного брендового домену. Домен .TELECITY стане 38-м "dot-brand" доменом, який припинить існування з початку програми нових доменів і десятим з початку 2018 року.

Причина відмови в тому, що лондонський провайдер на початку 2016 року був поглинений американським конкурентом Equinix за $3 млрд. Новий власник - Equinix - вирішив відмовитися від бренду Telecity. Домашня сторінка Telecity.com тепер пропонує відвідувачам перехід на сайт Equinix.

Як і більшість інших доменних брендів, від яких відмовилися їх власники, .TELECITY ніколи не використовувався.0,225941 sec