.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 34.229.119.176
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

25.07.2018 Дайджест доменних подій

/ У випуску: ICE.COM за $3,5 млн.; "повітряний" інтернет в Кенії; .BEST стане соцмережею і криптовалюто; упередженість .FARMACY...

DomainPulse.com
Домен ICE.COM проданий за 3,5 мільйона доларів
Intercontinental Exchange купила доменне ім'я ICE.COM за $3,5 млн. Раніше компанія використовувала адресу THEICE.COM.

Відповідно до даних ресурсу Domain Name Journal, ця угода займає 14-у позицію за всю історію доменного ринку і є найбільшою з моменту продажу домену HG.com у листопаді 2016 року за 26 млн юанів (на той момент $3,77 млн). Найбільша зареєстрована доменна угода на сьогоднішній день - продаж доменного імені SEX.COM за $13 млн.

BBC.com
Інтернет з повітряної кулі
Loon, дочірня компанія Google, забезпечить підключення до інтернет у важкодоступних районах Кенії за допомогою повітряних куль. Відповідний договір компанія уклала з Telkom Kenya.

Як заявляють в Loon, кожна повітряна куля компанії, що літати на висоті 20 км над рівнем моря, зможе забезпечити покриття інтернетом 5 тис. квадратних кілометрів. Сама повітряна куля розміром з тенісний корт зроблена з поліетилену, заповненого гелієм і забезпечена сонячною батареєю. Вона може залишатися у повітрі протягом декількох місяців, використовуючи повітряні потоки для маневрування в заданому районі.

Кожна куля є ретранслятором інтернет-сигналу, що передається з землі. В даному випадку, компанія Telkom Kenya надаватиме інтернет-сигнал, а Loon буде поширювати його на віддалені райони Кенії.

Значна частина населення Кенії - близько 49 млн осіб - користуються послугами мобільних інтернет-провайдерів, однак величезні ділянки країни залишаються без покриття мережею.

OnlineDomain.com
Новий власник .BEST
Компанія The Best SAS викупила домен верхнього рівня .BEST у компанії PeopleBrowsr. Операція, сума якої на даний момент невідома, уже схвалена корпорацією ICANN. В домені числиться менше 2,5 тис. доменних імен.

The Best SAS має намір створити на базі домену "децентралізовану пошуково-оптимізовану соціальну мережу". Передбачається, що реєстранти доменних імен будуть створювати сайти і розміщувати на них відгуки на кращі продукти і послуги в різних категоріях. Найактивніші користувачі будуть отримувати винагороди в новій криптовалюті .BEST, створення якої теж входить в плани компанії.

Штаб-квартира компанії The Best SAS розташована в Парижі. Вона стала першою і поки єдиною французькою компанією, що управляє новим загальним доменом верхнього рівня. Її глава Сиріл Фремон (Cyril Fremont) починав кар'єру в Силіконовій долині і має більш ніж 20-річний досвід успішного запуску і розвитку інтернет-проектів.

DomainIncite.com
Домен .FARMACY звинуватили в непрозорості
Корпорація ICANN офіційно повідомила реєстр нового загального домену верхнього рівня .PHARMACY про порушення контрактних зобов'язань. Домен управляється Національною асоціацією фармацевтичних організацій США (NABP) і реєструвати в ньому імена можуть лише ліцензовані аптеки та фармацевти. Ці обмеження пояснюються побоюваннями, що домен можуть використовувати в своїх інтересах торговці наркотиками, контрафактними лікарськими препаратами і т.д. Відповідно, NABP, керуючи доменом, стоїть на сторожі суспільних інтересів, забезпечуючи прозорість реєстраційного процесу і неухильне дотримання правил - що і прописано в угоді з ICANN.

Близько року тому канадська фармацевтична компанія Canadawide Pharmacy Ltd. подала заявку на реєстрацію доменного імені canadawidepharmacy.pharmacy. Але після довгого розгляду заявка була відхилена. Представники NABP заявили, що до недавнього часу Canadawide Pharmacy була пов'язана з неліцензованою торгівлею лікарських засобів з Канади в США, що і стало причиною відмови. Питання продажу ліків з Канади надзвичайно болюче для Сполучених Штатів і американських фармацевтів. Вартість багатьох лікарських препаратів в США набагато вища через диктат фармацевтичних компаній. Наприклад, вартість таблетки віагри становить в США близько $66, тоді як на сайті Canadawide Pharmacy аналогічний препарат-дженерик продається за $2,15.

Представники Canadawide Pharmacy визнали відмову несправедливою і подали скаргу. У ситуації, коли загальний домен верхнього рівня зареєстрований в громадських інтересах, діє особлива процедура розгляду спорів - Public Interest Commitments Dispute Resolution Process (PICDRP). Вона і була задіяна - і усі три арбітри визнали, що NABP порушила свої власні зобов'язання і відмовила канадським фармацевтам, не надавши переконливих доказів їх зв'язку з неліцензованою торгівлею. Тепер до 11 серпня реєстру необхідно надати в ICANN план і терміни виправлення помилок і впровадження механізмів, що забезпечать повну прозорість реєстрацій. А також зареєструвати, врешті решт, доменне ім'я canadawidepharmacy.pharmacy - або надати вагомі докази порушень з боку північних сусідів.0,260457 sec