.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 34.229.119.176
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

28.03.2018 Дайджест доменних подій

/ У випуску: Google робить ставку на мобільні сайти; сексуальні домагання на заходах ICANN; "довірливість" в питанні реєстрації доменних імен дорого обходиться бізнесу; заслін гомографічним атакам...

DomainNameWire.com
Пошук Google віддасть перевагу мобільним версіям сайтів
Компанія Google змінює алгоритми індексації веб-сайтів її пошуковим сервісом. Тепер пошукова система буде сканувати в першу чергу мобільні версії веб-сайтів, тоді як зараз пріоритет віддається версіями для настільних комп'ютерів.

Нова модель індексування (Mobile-first indexing) не вплине на ранжування пошуку (за умови, що всі версії сайту мають однакове наповнення контентом). Це вплине тільки на індексування самого контенту. Однак, сайти з підтримкою мобільних пристроїв будуть мати перевагу в ранжуванні при пошуку на мобільних пристроях.

Цей алгоритм буде застосовуватися до сайтів, які використовують чуйний (responsive) або динамічний веб-дизайн. Сайти без мобільної версії будуть індексуватися як і раніше.

DomainIncite.com
В ICANN надійшли скарги на випадки харассменту
Група жінок, які брали участь в заходах ICANN, поскаржилася на неналежну поведінку чоловіків - учасників заходів. Жінки розповіли про такі випадки в листі, направленому керівництву корпорації.

Одна з авторів листа повідомила, що один з учасників зустрічей ICANN намагався увірватися в її готельний номер. Причому робив це настільки наполегливо, що довелося барикадувати двері зсередини. У двох ситуаціях чоловіки на вечірках засипали незнайомих жінок двозначними компліментами, а потім ще й "дали волю рукам". Одна жінка поскаржилася на те, що чоловік не давав їй піти з вечірки, вставши в дверях та відмовляючись її пропустити. Нарешті, ще одна учасниця зустрічей ICANN розповіла, що під час денної перерви на каву в ході одного із засідань до неї підійшов незнайомий чоловік і, відпустивши комплімент, поцікавився, чи заміжня вона.

Автори листа не розкривають ні своїх імен, ні імен чоловіків, але дають зрозуміти, що можуть зробити це при необхідності. Вони також відзначають, що хочуть привернути увагу не до конкретних людей, а до самої проблеми. Ресурс Domain Incite, який повідомив цю новину, нагадує, що в корпорації ICANN є посада омбудсмена, в обов'язки якого входить розгляд подібних скарг. Однак аж до кінця минулого року таких скарг зафіксовано не було. Втім, автори листа пояснюють це тим, що пост омбудсмена займає чоловік - Херб Уей (Herb Weye), тоді як жінкам далеко не завжди буває просто розповісти чоловікові про випадки домагань, які мали місце. Жінки, що підписали лист, також наполягають на тому, щоб учасники заходів ICANN в обов'язковому порядку знайомилися з політикою щодо сексуальних домагань і своїм підписом засвідчували, що усвідомили це і несуть відповідальність у разі неналежної поведінки.

Описані ситуації є порушенням не тільки етичних норм, а й чинної політики ICANN щодо сексуальних домагань, яка була прийнята ще рік тому.

DomainNameWire.com
Авіакомпанія бореться за свої доменні імена з підрядниками
Невелика канадська авіакомпанія Flair Airlines Ltd. подала в суд штату Іллінойс позов проти своїх колишніх партнерів, вимагаючи від них повернути їй права на два домени та компенсувати збитки.

Роботу сервісу підтримки клієнтів і вебсайту авіакомпанії забезпечували два підрядники, які зареєстрували доменні імена FlairAirlines.com і FlairAirlines.ca. Після того, як співпраця між компанією і підрядниками припинилася в Flair Airlines Ltd. виявили, що домени належать зовсім не їм, а колишнім підрядникам. Компанії терміново довелося перевести онлайн-операції на новий домен FlairAir.ca, що спричинило додаткові витрати. У перший же день після переходу обсяг онлайн-продажів авіаквитків впав з $64 тис. до $29 тис. Окрім цього компанії також доводиться витрачати кошти на рекламу в Google Adwords, щоб направити клієнтів на актуальний сайт.

Ситуація є найбільш наочним прикладом того, чому будь-яка компанія ніколи і ні за яких обставин не повинна довіряти реєстрацію своїх доменних імен третім сторонам або здійснювати реєстрацію від імені своїх співробітників.

BleepingComputer.com
Нове розширення для Chrome захистить від гомографічних атак
Команда розробників з Phish.ai представила розширення для Google Chrome, яке попереджає користувачів про перехід на доменні адреси, в яких використані нестандартні символи.

Як правило, шахраї використовують домени з нестандартними символами для введення користувачів в оману і заманювання їх на фішингові сайти. Це стало можливим після запуску інтернаціоналізованих доменних імен (IDN), адаптованих під різні мови та алфавіти. Багато з таких символів візуально ідентичні літерам латинського алфавіту і використовуються шахраями для створення підробних сайтів, чиї назви візуально схожі на назви ресурсів, які викликають довіру. Приміром, не дуже уважний користувач може не помітити, що замість сайту coinbase.com він зайшов на coịnbạse.com.

Подібні атаки називаються гомографічними і за останні кілька років вони набули неабиякої популярності у кіберзлочинців. У браузерах Edge і Vivaldi реалізовано захист від подібних атак - замість символів національних алфавітів використовується Панікод (Punycode), який складається з алфавітно-цифрових символів.

У Chrome Панікод-версія відображається тільки в рядку назви, але не в адресному рядку. Тут на допомогу прийде розширення від Phish.ai. Кожен раз, коли користувач спробує зайти на сайт, що використовує в назві доменного імені нестандартні символи, на екрані буде з'являтися велике вікно червоного кольору з попередженням про потенційну загрозу.0,180801 sec