.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 34.229.119.176
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

14.02.2018 Дайджест доменних подій

/ У випуску: зміна KSK-ключів може відбутися в жовтні; заборонені .CORP, .HOME і .MAIL; 3% -ве зростання в .COM і .NET; кріптовіруси атакують урядові сайти; навіщо німцям WHOIS...

DomainIncite.com
DNSSEC-ключ з річною відстрочкою
Корпорація ICANN попередньо назвала 11 жовтня в якості нової дати для зміни криптографічних ключів кореневого сервера DNS (так званий "KSK rollover"). Це рівно на рік пізніше від початкового плану ICANN по заміні ключа.

Нова дата також не є остаточною, оскільки ICANN продовжує вивчати готовність мережевих операторів і масштаби можливих негативних наслідків від зміни KSK-ключів.

Заміна дозволить ICANN видалити з DNS застарілий ключ зразка 2010 року, повністю активувавши ключ KSK версії 2017 року. Після зміни ключів будь-яка мережа, що не налаштована на використання останньої версії KSK, зіткнеться з перебоями в обслуговуванні, відзначають в корпорації. Це може призвести до відмови у доступі до глобальної мережі багатьох інтернет-користувачів.

У листопаді минулого року ICANN пояснила перенесення дати заміни ключів тим, що в 41 країні по всьому світу налічується 176 організацій, що забезпечують роботу інфраструктури інтернету, які не готові до роботи з новим KSK.

DomainIncite.com
ICANN готова повернути гроші за домени .CORP, .HOME і .MAIL
ICANN пропонує повернути гроші заявникам на три нових загальних домени верхнього рівня, делегування яких в корпорації вважають занадто ризикованим.

Раніше рада директорів корпорації вирішила, що домени .CORP, .HOME і .MAIL не можуть бути делеговані. Ці три потенційних домени вважаються ризикованими, оскільки такі імена часто використовуються в локальних мережах (так званий "конфлікт імен" - "name collision").

При цьому, заявникам на ці домени гарантується повернення внеску за реєстрацію заявки в розмірі $185 тис. Щоб отримати компенсацію заявники повинні будуть відкликати свої заявки. На поточний момент залишилося п'ять претендентів на домен .CORP, п'ять на .MAIL і десять на .HOME.

TheDomains.com
У доменах .COM і .NET число імен зросла на 2,9%, - підсумки четвертого кварталу
За підсумками четвертого кварталу в доменах .COM і .NET сумарна кількість реєстрацій склала 146,4 млн, що на 2,9% перевищує аналогічний показник 2016 року, - інформує компанія Verisign.

Квартальна виручка компанії зросла на 3,2% в річному обчисленні, тоді як чистий прибуток зменшився на 3% до $103 млн.

Коефіцієнт продовження реєстрацій в доменах .COM і .NET у третьому кварталі 2017 року склав 74,4% у порівнянні з 73,0% роком раніше.

NewsBTC.com
Урядові сайти Великобританії та Австралії були заражені криптовірусами
У минулі вихідні урядові відомства в Австралії і Великобританії були змушені вживати екстрених заходів у зв'язку з компрометацією своїх сайтів.

У Великобританії жертвами атаки стали веб-сайти National Health Services, Студентських кредитних компаній, а також органу із захисту даних - офісу комісара з інформації. В Австралії постраждали сайти парламенту штату Вікторія, цивільного та адміністративного трибуналів штату Квінсленд, омбудсмена Квінсленда, юридичного центру громади Квінсленда та інші.

Зловмисники використовували для атаки зламаний плагін під назвою BrowseAloud, який дозволяє незрячим та людям з поганим зором читати контент на веб-сайтах. Після злому заражений комп'ютер частину своєї обчислювальної потужності віддавав на створення криптовалюти Monero (позначення токена - XMR). Ця криптовалюта на чорному ринку на даний час користується більшою популярністю ніж Bitcoin, оскільки вона зашифрована і пропонує більший рівень анонімності.

Автору плагіна, компанії Texthelp, також довелося перевести свій власний веб-сайт в автономний режим для виправлення скомпрометованого програмного забезпечення.

Експлойт був активним протягом чотирьох годин у неділю. За даними Guardian, усього в світі було заражено близько 5 тис. сайтів.

DomainIncite.com
Німецький підхід до WHOIS
Компанія DENIC, реєстр домену верхнього рівня Німеччини .DE, на своєму офіційному сайті змінила правила використання сервісу WHOIS. Тепер користувач, що бажає отримати інформацію про доменні імена, повинен буде повідомити причину своєї допитливості.

При цьому користувач може вибрати кілька варіантів відповіді, наприклад: "мені здається, що використання цього домену пов’язане з правовими проблемами" або "мені потрібні контакти власника, щоб звернутися до нього з діловою пропозицією". Є також і пункт "з інших причин", обравши який, користувач повинен вписати ці причини в наявному вікні.

Представники DENIC пояснили, що новий порядок введено з метою збору статистичної інформації про використання сервісу WHOIS різними групами користувачів.0,231675 sec