.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 34.229.119.176
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

07.02.2018 Дайджест доменних подій

/ У випуску: Центр кібербезпеки СБУ; у США і ЄС різні підходи до майбутнього WHOIS; реєстранти "комовскіх" доменів віддають перевагу GoDaddy; голландці патріоти свого домену; домен .ORG в надійних руках...

Ліга
СБУ відкрила центр кібербезпеки
У Києві голова СБУ Василь Грицак відкрив Ситуаційний центр забезпечення кібернетичної безпеки, створений на базі Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБУ. Про це повідомляє прес-служба відомства.

Технічне обладнання та програмне забезпечення для роботи центру СБУ отримала в рамках виконання першого етапу угоди про реалізацію трастового фонду Україна-НАТО з питань кібербезпеки.

DomainIncite.com
ЄС і США висловилися в підтримку WHOIS
На минулому тижні члени Єврокомісії звернулися до ICANN з закликом виробити компроміс між вимогами GDPR і необхідністю зберегти WHOIS в інтересах боротьби з кіберзлочинністю, забезпечення стабільності інтернету та захисту авторських прав.

GDPR (General Data Protection Regulation) - новий закон Євросоюзу, що захищає персональні дані. Норми закону набудуть чинності в травні поточного року. Його положення суперечать правилам сервісу WHOIS, у зв'язку з чим багато експертів говорять про можливе закриття сервісу.

Про необхідність збереження Whois раніше заявив і голова Національної адміністрації США з телекомунікацій і інформації (NTIA) Девід Редл (David Redl). Він назвав Whois наріжним каменем, на якому ґрунтується прозорість функціонування інтернету, і підкреслив, що уряд США очікує, що сервіс WHOIS залишиться надійним і доступним джерелом інформації.

У той же час в підходах американських і європейських можновладців до майбутнього WHOIS є істотна різниця. Девід Редл виступає за збереження можливості доступу до даних Whois рядових користувачів інтернету, а представники Єврокомісії вирішенням проблеми вважають диференційований доступ до даних: повна інформація для правоохоронців і обмежена - для інших категорій користувачів.

DomainNameWire.com
Godaddy міцно утримує лідерство за кількістю реєстрацій в домені .COM
Компанія GoDaddy впевнено зберігає статус найбільшого доменного реєстратора. За інформацією компанії Verisign, за підсумками жовтня 2017 року на долю GoDaddy припадає 46 млн усіх реєстрацій в домені .COM. Друге місце займає компанія Tucows, яка обслуговує 16 млн імен. Замикає трійку лідерів Endurance - 8 138 111 реєстрацій.

Ті ж компанії і в такому ж порядку лідують і за кількістю нових реєстрацій в домені .COM у жовтні 2017 року. Майже мільйон реєстрацій були здійснені через GoDaddy, 200 тис. - через Tucows і 170 тис. - через Endurance. Усі цифри наведені з урахуванням статистики як самих реєстраторів, так і афілійованих з ними або їх дочірніх компаній.

DomainPulse.com
У Нідерландах на долю домену .NL припадає 73% реєстрацій
Майже три чверті (73%) усіх підприємств, які реєструють доменні імена в Нідерландах, віддають перевагу домену .NL, - дані опитування, проведеного від імені реєстру голландського домену .NL компанії SIDN.

На другому місці з результатом 17% усіх реєстрацій домен .COM. На частку європейського домену .EU припадає усього 2% реєстрацій імен, а на .ORG - 1%.

Public Interest Registry
Домен .ORG уже 15 років під керуванням Public Interest Registry
Некомерційна громадська організація Public Interest Registry відзначає 15-річчя з моменту початку управління доменом .ORG, що налічує 10,3 млн. реєстрацій.

Домен .ORG був створений в 1985 році спеціально для потреб громадських організацій. І хоча зараз ніяких обмежень на реєстрацію в домені немає, домен як і раніше є пріоритетним вибором для благодійних, правозахисних, екологічних та багатьох інших громадських організацій, а також підприємств і активістів, що підтримують таку діяльність. Проведене у 2017 році дослідження показало: 72% благодійників по всьому світу більшою мірою довіряють сайтам і адресами електронної пошти, які використовують .ORG.0,186334 sec