.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 34.229.119.176
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

18.01.2018 Дайджест доменних подій

/ У випуску: новинки в доменному портфелі; сервіс голосування "в навантаження" до доменного імені .VOTING; ICANN стає ближчою до азіатської інтернет-спільноти; Afilias стала оператором реєстру домену Пуерто-Ріко; протокол HSTS - HTTP виходить за рамки Google...

DomainIncite.com
3,3 мільйона доларів за портфель доменних імен
Одна з найбільших доменних компаній - CentralNic виділила 2,5 млн фунтів стерлінгів (близько $3,3 млн) на поповнення свого портфелю доменних імен для вторинного ринку.

У своїй заяві компанія повідомила про придбання неназваного кількості імен в "ряді портфелів". Не назвала компанія й імен продавців. Відомо лише, що всі імена знаходяться в домені .COM. Ця покупка, на думку експертів, дозволить CentralNic забезпечити прибуток за рахунок продажу імен преміум класу.

DomainIncite.com
Домен .VOTING підвищив ціну реєстрації у десять разів
Реєстр нового загального домену верхнього рівня .VOTING компанія Valuetainment вирішила підняти ціни на реєстрацію імен. В даний час роздрібна ціна доменного імені .VOTING варіюється від $60 до $100 на рік. Після 1 червня цього року вартість реєстрації буде починатися вже з позначки в $600.

Своє рішення реєстр пояснив реєстраторам тим, що він планує пов'язати з кожним доменом "рішення для електронного голосування", в якому використана технологія блокчейну. За рахунок підвищення ціни реєстрації за цю послугу не стягуватиметься додаткова плата.

Швидше за все, підвищення цін торкнеться і вже існуючих реєстрацій, яких в домені на поточний момент налічується трохи менше 1000. Дві третини доменів .VOTING були продані через реселлерську платформу RegistryGate, а решта - через реєстратора GoDaddy.

DomainPulse.com
ICANN розширює свою присутність в Азії
Минулого тижня Корейське агентство з питань Інтернету та безпеки (KISA) і корпорація ICANN оголосили про створення в Сеулі центру партнерства під назвою Центр взаємодії з питань інтернету та DNS (Internet and DNS Engagement Center).

Завданням Центру буде розвиток діалогу між KISA, ICANN, а також широкою корейською і регіональною інтернет-спільнотами. Центр сприятиме взаємодії ICANN з корейськими і регіональними стейкхолдерами, реалізовуватиме програми співпраці з ICANN та іншими організаціями з управління Інтернетом, такими як Азіатсько-Тихоокеанська академія управління Інтернетом (APIGA).

Ця ініціатива також дозволить KISA залучити до співпраці широку інтернет-спільноту, оскільки персонал і ресурси агентства будуть передані новому Центру. Співробітники Центру, залишаючись співробітниками KISA, працюватимуть безпосередньо з регіональним офісом ICANN APAC і іншими партнерами в регіоні.

DomainPulse.com
Пуерториканський домен переходить на аутсорсинг
Компанія Afilias виграла конкурс на надання послуг реєстру для домену Пуерто-Ріко - .PR. Згідно із заявою Afilias, перехід на аутсорсинг був завершений 7 січня.

До цього функції реєстру домену виконував Gauss Research Laboratories, адміністратор цього домену. Цей крок є частиною зростаючої тенденції по аутсорсингу послуг, оскільки "професійні" реєстри прагнуть диверсифікувати свої доходи в зв'язку з уповільненням зростання об’ємів глобальних реєстрацій.

DomainPulse.com
Домени .BANK і .INSURANCE впровадять HSTS
Компанія fTLD Registry Services оголосила про плани впровадити протокол безпеки, відомий як HSTS - HTTP Strict Transport Security, в свої нові загальні домени верхнього рівня .BANK і .INSURANCE. fTLD стане першим реєстром, який реалізує HSTS на всьому ринку доменів верхнього рівня, після Google.

Впровадження HSTS в домені верхнього рівня означає, що всі зареєстровані в ньому доменні імена будуть вважатися безпечними, а між веб-браузерами і всіма веб-сайтами .BANK і .INSURANCE будуть встановлені безпечні з'єднання. В результаті, власники доменних імен і клієнти автоматично отримають переваги безпеки HSTS, без будь-яких додаткових заходів захисту.

З 18 січня нові загальні домени верхнього рівня fTLD будуть додані в список попереднього завантаження, після чого основними веб-браузерами, включаючи Chrome, Firefox, Internet Explorer/Edge і Safari, вони будуть розглядатися, як безпечні "за замовчуванням".

HSTS допомагає запобігти частині атак, спрямованих на перехоплення з'єднання між користувачем і веб-сайтом, зокрема атаку з пониженням ступеня захисту і крадіжку кук (cookie).

Першим доменом, занесеним до списку попереднього завантаження HSTS в 2015 році став домен .GOOGLE. За заявою Google, компанія "хотіла би, щоб протокол TST-HSTS став стандартом безпеки для усіх нових доменів".0,181037 sec