.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.236.138.35
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

25.10.2017 Дайджест доменних подій

/ У випуску: домен .NL - лідер за кількістю суперечок UDRP; IBM забула продовжити домени; EURid розробила інструмент розпізнання реєстрацій зі злим умислом; CentralNic відклала купівлю .SK; голландські реєстри виступили проти вимог ICANN по WHOIS...

CircleID.com
Хто більше сперечається
Серед географічних доменів найбільш часто в суперечках фігурують домени .NL (Нідерланди), .AU (Австралія) і .ES (Іспанія), - повідомляє Всесвітня організація інтелектуальної власності (ВОІВ). З початку своєї діяльності і по жовтень поточного року ВОІВ розглянула 955, 780 і 666 суперечок, що стосуються цих доменів, відповідно.

Ці показники не йдуть ні в яке порівняння з кількістю скарг, що надходять в ВОІВ, на порушення в домені .COM (49 тис.), .NET (6 тис.) та .ORG (4 тис.). При цьому, ВОІВ є не єдиним інструментом вирішення спірних питань для них, тому загальні значення кількості суперечок для цих доменів насправді набагато вищі.

DomainNameWire.com
"Прострочений" домен зупинив хмарні сервіси
У вересні через закінчення терміну дії доменних імен два хмарних сервіси IBM Bluemix були зупинені на добу. Як свідчить звіт про інцидент, закінчився термін реєстрації доменних імен global-datacenter.com і global-datacenter.net, що призвело до порушень роботи сервісів балансування навантаження між серверами.

У компанії заявили, що для запобігання подібних ситуацій відтепер реєстрація доменних імен буде здійснюватись автоматично. При цьому IBM продовжила реєстрацію цих доменних імен одразу на два роки.

OnlineDomain.com
EURid запустить інструмент запобігання зловживанням з доменними іменами
EURid, реєстр європейських доменів .EU та .ЕЮ, планує запуск інструменту, який він називає "першим у своєму роді" засобом запобігання зловживанням з доменними іменами (domain name abuse prevention tool).

Компанія розробила методологію, яка дозволяє до активації імені з високою упевненістю припустити, чи буде воно використовуватися в злочинних цілях.

Програмне забезпечення, яке ще перебуває в стадії дослідження, показало відмінні результати. Методологія, розроблена фахівцями EURid, дозволяє на стадії реєстрації виявити 80,04% доменних імен, які в майбутньому могли б бути використані в протиправних цілях (розсилка спаму, поширення шкідливого ПЗ, створення точок торгівлі контрафактною продукцією і т.д.). При цьому рівень "помилкових" спрацьовувань склав усього 0,92%.

Новий інструмент буде розгорнуто в жовтні 2017 року і протягом півроку він пройде тестування, в рамках якого усі підозрілі реєстрації будуть піддані ретельному розслідуванню. На наступному етапі проекту виявлені підозрілі реєстрації будуть блокуватися.

DomainNameWire.com
CentralNic не поспішає "брати під опіку" домен Словаччини
Доменна компанія CentralNic купівлю словацького домену .SK. Як говориться в заяві компанії, причиною такого рішення стали складності юридичного характеру.

За словами директора CentralNic Бена Кроуфорда (Ben Crawford), компанія не відмовляється від домену, а всього лише повинна залагодити певні юридичні формальності, на що буде потрібно деякий час.

Інформація про покупку CentralNic словацького домену за 26 мільйонів євро з'явилася в серпні і викликала невдоволення великої частини інтернет-спільноти цієї країни.

DomainIncite.com
Домени .AMSTERDAM і .FRL "закрили" Whois
Два нідерландських доменних реєстри dotAmsterdam (домен столиці Голландії) і FRLregistry (домен провінції Фрісландія) відмовилися надавати публічний доступ до записів Whois, посилаючись на нове європейське законодавство про конфіденційність. Реєстри надаватимуть повний доступ до даних Whois лише "уповноваженим" особам, таким як співробітники правоохоронних органів.

У відповідь на попередження ICANN про порушення в обох реєстрах, вони заявили, що положення про Whois, прописані в Угоді про реєстр (Registry Agreements) є "недійсними" відповідно до законодавства Нідерландів і Європейського союзу.

Законодавство Нідерландів і ЄС "забороняє доступ до імен, адрес, телефонів або адрес електронної пошти голландських приватних осіб і їх вільне використання будь-якою особою або організацією", - йдеться в заяві, опублікованій на офіційних сайтах реєстрів.

У відповідності зі стандартною угодою про реєстр ICANN усі нові загальні домени верхнього рівня зобов'язані надавати публічний доступ до Whois.

На даний час законопроект ЄС під назвою General Data Protection Regulation є найбільш актуальною проблемою для ICANN. Під дію закону потрапляє будь-яка компанія, яка обробляє персональні дані громадян ЄС, а його порушення може загрожувати їм штрафом в розмірі до 20 млн євро або 4% від доходу, в залежності від того, що більше.

Цей закон ЄС повинен вступити в силу в травні наступного року. Він може повністю переписати правила доступу до Whois, поставивши крапку в зазвичай безплідних дискусіях спільноти ICANN по цій темі, яка триває майже два десятиліття.0,182672 sec