.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.236.138.35
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

28.09.2017 Дайджест доменних подій

/ У випуску: доменний аукціон - виграють ті, хто програв; делегування домену .AMAZON - далі буде; домен .XYZ повертається в Китай; звільнений співробітник забрав доменне ім'я; реєстр каталонського домену скаржиться на репресії з боку іспанської влади...

DomainIncite.com
Домени .INC, .LLC і .LLP продані за більш ніж $20 млн
Права на три нових загальних домени верхнього рівня .INC, .LLC і .LLP були продані на приватному аукціоні за загальну суму понад $20 млн.

Інформації про те, хто став переможцем торгів, поки немає, а про суми угод свідчать лише заяви "тих, хто програв". Наприклад, компанія MMX, яка подала заявку на .INC і .LLC, заявила, що її поразка на аукціоні по обом лотам принесла компанії в цілому $2,4 млн. Як правило, на приватних аукціонах ставка, що перемогла, ділиться порівну між учасниками торгів, які програли. Крім MMX на домен .INC претендували дев'ять заявників, а на .LLC - вісім.

DomainIncite.com
Рішення по домену .AMAZON знову відкладається
Рада директорів ICANN відновила заявку компанії Amazon на однойменний домен і направила її на додатковий розгляд в недавно створений Комітет по механізмам підзвітності Ради (Board Accountability Mechanisms Committee - BAMC).

Рада прийняла таке рішення після висновку панелі процедури незалежного огляду (Independent Review Process) про те, що заявка була відхилена без поважної причини.

Крім того, за рекомендацією Панелі IRP, Рада ICANN також постановила негайно виплатити Amazon суму в розмірі $163 тис. за заявки на китайську і японську версії домену .AMAZON, відхилені ICANN кілька років тому виключно на основі консенсусної рекомендації GAC.

Панель IRP прийшла до висновку, що рекомендація GAC "грунтувалася на примхах деяких членів комітету", і що рада ICANN повинна була хоча б перевірити, чи існувало розумне обґрунтування для відхилення заявок.

DomainIncite.com
У Китаї відновилися продажі імен в домені .XYZ
Майже через п'ять місяців після урядової заборони китайські реєстратори знову стали пропонувати своїм клієнтам реєстрацію імен в домені .XYZ. Серед них дві китайські компанії - West.cn і Net.cn, які продають імена .XYZ за суму, рівну приблизно $1.

У травні поточного року компанія XYZ.com повідомила, що реєстрація імен в її нових доменах через китайських реєстраторів "тимчасово" недоступна через призупинення урядом ліцензії компанії. Причиною призупинення ліцензії стало невиконання компанією вимоги влади щодо верифікації персональних даних реєстрантів доменних імен (Real Names Verification). RNV - це процедура підтвердження особи користувача з Китаю перш, ніж він зможе зареєструвати і використовувати доменне ім'я.

Для виконання цієї вимоги XYZ.com передала цю функцію на аутсорсинг місцевій компанії ZDNS, а в потім - Tele-info. Однак, для того, щоб поміняти партнера, XYZ.com довелося провести його затвердження в ICANN через Registry Services Evaluation Process, що і пояснює п'ятимісячне призупинення ліцензії на продаж реєстрацій в Китаї.

DomainNameWire.com
Звільнений співробітник вимагав у колишньої компанії $10 тисяч за повернення домену
Звільнившись з компанії, співробітник "прихопив" з собою її доменне ім'я і зажадав за нього викуп.

Тревіс Тсо (Travis Tso), який колись працював в ІТ-компанії у Фініксі, штат Арізона, був відповіданий в ній також за реєстрацію доменів. У 2011 році він оновив акаунт компанії у реєстратора GoDaddy. У 2015 році, коли компанія вирішила оновити свою контактну інформацію в базі реєстратора, вона звернулася до Тсо і попросила обліковий запис для входу в систему. Однак колишній співробітник збрехав, сказавши, що у нього цих даних немає.

Потім він кілька разів змінював контактну інформацію і вносив зміни до свого облікового запису, відключив сервіс електронної пошти. За повернення домену він зажадав від компанії $10 тис. Коли колишні роботодавці відмовилися, він перенаправив домен на порносайт.

Суд засудив ТСО до чотирьох років випробувального терміну, протягом якого зобов'язав його виплачувати компанії реституцію в розмірі $9 тис.

DomainIncite.com
Іспанська поліція провела обшук в офісі реєстру каталонського домену .CAT
Минулого тижня в Барселоні пройшли обшуки в офісі некомерційної організації puntCAT, яка є реєстром географічного домену Каталонії - .CAT.

За повідомленнями ЗМІ, сили Цивільної гвардії Іспанії вилучили всю комп'ютерну техніку, а також заарештували IT-директор puntCAT Пепа Мазолівера (Pep Masoliver). Ці події стали наслідком наростання напруги у відносинах Каталонії з урядом Іспанії.

Як відомо, 1 жовтня в Каталонії планується проведення референдуму з питання відділення її від Іспанії та здобуття незалежності. Значна частина каталонців гаряче підтримує цю ініціативу, проте іспанський уряд виступає категорично проти. Конституційний суд Іспанії вже визнав проведення референдуму незаконним.

В ході візиту в офіс puntCAT правоохоронці вимагали від реєстру заблокувати усі доменні імена, на яких розміщені ресурси, що публікують контент, пов'язаний з проведенням референдуму. А Пеп Мазолівер заарештований за звинуваченням у підбурюванні до антиурядових виступів.

Реєстр puntCAT вже попередила ICANN про те, що вбачає в діях уряду Іспанії спроби цензури і придушення свободи слова. У заяві, опублікованій в соціальних мережах і на сайті реєстру, обшуки в її офісі і арешт Пепа Мазолівера названі "ганебним і образливим шоу, негідним цивілізованої країни".0,193921 sec