.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.236.138.35
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

27.07.2017 Дайджест доменних подій

/ У випуску: число доменних імен в світі перевищило 330 млн; домен .AMAZON отримав ще один шанс; ICANN випробувала новий інструмент колективного управління; компанія Microsoft знайшла новий спосіб боротьби з хакерами; в продажу з'явилися короткі імена .VEGAS...

Verisign
У світі 330,6 мільйонів доменних імен
У першому кварталі 2017 року чисельність доменних імен в світі збільшилася на 3,7% до 330,6 млн доменних імен, - інформує компанія Verisign в звіті Domain Name Industry.

Лідерство продовжує утримувати домен .COM зі 128,4 млн реєстрацій. За ним із значним відривом слідують домени .CN (21,4 млн), .TK (18,6 млн), .DE (16,2 млн) і .NET (15,2 млн).

Загальна кількість доменних імен в географічних доменах вищого рівня склала приблизно 143,1 млн. Кількість реєстрацій в нових загальних доменах верхнього рівня досягла 25,4 млн, що складає 7,7% від загального числа імен.

DomainNameWire.com
ICANN перегляне свою заборону на домен .AMAZON
Компанія Amazon виграла процес по своїй апеляції на рішення корпорації ICANN, яким була відхилена заявка інтернет-гіганта на новий загальний домен верхнього рівня .AMAZON.

Міжнародний центр з вирішення спорів (Independent Review Process panel) двома голосами проти одного прийняла сторону Amazon. Справа в тому, що заявка компанії на домен .AMAZON була відхилена три роки тому за рекомендацією Урядового консультативного комітету (GAC) ICANN. Однак вже тоді це рішення багатьом здавалося сумнівним. Зрозуміло, ім'я Amazon можна віднести до розряду "географічних" - на англійській мові це слово означає Амазонію - басейн річки Амазонки. Однак правила програми нових загальних доменів цілком конкретні. У разі заявки на делегування географічного домену, що збігається з назвою того чи іншого адміністративного регіону (будь то велика країна або крихітне село), потрібна згода адміністрації цього регіону. Але адміністративного регіону з назвою Amazon немає в жодній з південноамериканських країн.

Бразилії та Перу три роки тому вдалося переконати членів GAC заблокувати заявку на домен .AMAZON. У нинішньому вердикті Міжнародного центру з вирішення спорів сказано, що тодішнє рішення GAC не було підкріплене скільки-небудь переконливими аргументами. А сам GAC не має права вето в ICANN, у тому числі, з питань нових доменів. З цієї причини рішення ICANN про відмову делегувати домен .AMAZON підлягає перегляду. Вердикт також зобов’язує ICANN компенсувати компанії Amazon судові витрати в сумі $163 тис.

DomainIncite.com
Уповноважене співтовариство ICANN випробує свої сили
Новий орган ICANN, що отримав назву "Уповноважене співтовариство" (Empowered Community - EC) вперше реалізував свої повноваження.

У минулу п'ятницю EC повідомила ICANN про своє схвалення недавньої резолюції Ради директорів ICANN про створення нового комітету, якому доручено займатися різними контролюючими функціями. Це в значній мірі символічний крок, по суті, перевірка того, чи працює механізм EC. Не випадково для цього був обраний випадок, коли схвалення потребує рішення, яке не викликає заперечень.

До складу EC входять представники Організації підтримки адрес ICANN, Розширеного консультативного комітету, Організації підтримки імен кодів країн, Організації підтримки загальних імен та Урядового консультативного комітету. У число його повноважень і обов'язків входить право приймати або відхиляти зміни в основоположні статутні акти ICANN. Деякі з цих актів стосуються складу і функцій комітетів Ради, тому на створення нового такого комітету і передбачена згода EC.

Всі п'ять членів EC, яких ще називають учасниками обговорення (Decisional Participants), схвалили запропоновану на розгляд резолюцію.

TechCrunch.com
Microsoft завдає удар хакерам Fancy Bear
Компанія Microsoft завдала істотної шкоди хакерській групі Fancy Bear, відібравши у останньої доменні імена, що порушували її права на товарні знаки.

У минулому році юридична команда виробника програмного забезпечення без зайвого розголосу подала позов на хакерську групу Fancy Bear до федерального суду, звинувативши її в комп'ютерному впровадженні, кіберсквотингу і незаконному використанні торговельної марки. Але, як виявилося, не самі домени були метою софтверного гіганта. Завдяки взяттю під контроль більш ніж 70 доменних імен, компанія отримала можливість атакувати найчутливішу точку шпигунської інфраструктури Fancy Bear - командно-контрольні сервери, що використовуються для управління шкідливим ПЗ.

Це новий, але вельми ефективний метод боротьби з хакерами. Замість того щоб домагатися фізичного контролю над серверами Fancy Bear, розташованими в дата-центрах по всьому світу, Microsoft заволоділа доменними адресами, такими як livemicrosoft.net або rsshotmail.com. Це дозволило компанії перенаправити трафік з цих серверів на сервери компанії і "розкрити" всю структуру хакерської мережі.

Microsoft в своєму позові не називає Росію, описуючи Fancy Bear як "витончену і добре фінансовану організацію", яка залишається невстановленою. Однак компанії з безпеки і розвідка США причисляють Fancy Bear до компонентів російської військової розвідки ГРУ.

Fancy Bear - також відома як Stronium і Sofacy - здійснює інтернет шпигунство. За останнє десятиліття її атаки були спрямовані на ряд організацій, у тому числі на НАТО, Білий дім, телевізійні станції і військові відомства по всій Європі.

DomainIncite.com
Короткі доменні імена .VEGAS
Компанія Dot Vegas - реєстр нового загального домену верхнього рівня .VEGAS - зробила доступними для реєстрації одно- і двосимвольні доменні імена за принципом "першим прийшов, першим обслужений". Зареєструвати можна навіть двосимвольні імена, що відповідають коду країни, наприклад, ua.vegas.

Ціна реєстрації імені, що складається з одного символу, становить від $2750 до $3299, а охочим придбати двосимвольний домен доведеться викласти від $550 до $699, залежно від реєстратора.

Вартість продовження реєстрації цих коротких імен приблизно вдвічі більша за ціну продовження "звичайного" імені в домені .VEGAS, яка на сьогоднішній день перевищує $100.

З трьох реєстраторів, що пропонують реєстрацію коротких імен в домені .VEGAS, - GoDaddy, Uniregistry і NameCheap - найнижчі ціни пропонує компанія Uniregistry, а найвищі - GoDaddy.

Домен .VEGAS з'явився на ринку близько трьох років тому. На даний час в ньому зареєстровано близько 16 тис. доменних імен.0,188815 sec