.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.236.138.35
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

22.06.2017 Дайджест доменних подій

/ У випуску: миколаївські домени перейшли на EPP; темпи зростання доменного ринку в минулому році знизились на третину; ICANN вивчає питання гендерної різноманітності; RIPE шукає таланти; Samsung "забула" продовжити домен, створивши небезпечну ситуацію для мільйонів користувачів...

"Хостмастер"
EPP в доменах mk.ua і nikolaev.ua
У публічних доменах Миколаєва та області mk.ua і nikolaev.ua впроваджено технологію EPP (Extensible Provisioning Protocol), яка дозволила автоматизувати процес реєстрації, забезпечивши швидкість і високу надійність, - інформує Український Південний мережевий інформаційний центр (sunic.ua, Одеса) .

У доменах mk.ua і nikolaev.ua налічується 7,5 тис. доменних імен, у тому числі 800 - в nikolaev.ua, який працює з 1992 року. Більш короткий домен mk.ua був створений в 1997 році. Послуги з реєстрації доменних імен в доменах mk.ua і nikolaev.ua надають 18 реєстраторів.

Український Південний мережевий інформаційний центр адмініструє географічні домени другого рівня Миколаївської та Одеської областей odessa.ua, odesa.ua, od.ua, nikolaev.ua, mk.ua, а також популярний домен загального призначення in.ua.

Afnic
У 2016 році світовий доменний ринок виріс на 7,1%
У 2016 році світовий доменний ринок виріс на 7,1% - до 338 млн доменних імен, тоді як в 2015 році зростання склало 11,7%. Такі дані публікує компанія Afnic в огляді ринку за підсумками року.

За даними звіту, всього 28 млн доменних імен делеговані в нових доменах, 141 млн - в географічних доменах і 169 млн - в традиційних загальних доменах (в тому числі 131 млн в домені .COM).

Минулий рік був неоднозначним для "традиційних" доменів - деякі з них скорочувалися, тоді як інші домоглися помітного прогресу. Незмінним лідером всього доменного ринку залишається домен .COM з 39%-ною часткою ринку. Проте, його досягнення поступово "розмиваються" - з кінця 2014 року його ринкова частка зменшилася на 3 процентних пункти, а зростання сповільнилося з 6,4% до 3,7%.

ICANN
В ICANN вивчить питання гендерної різноманітності та участі в діяльності спільноти
Гендерній різноманітності і потенційним бар'єрам для участі в діяльності спільноти ICANN присвячено дослідження, ініційоване корпорацією. В ICANN сподіваються отримати більш чітке уявлення про розмаїття і рівноправність, лідерство та відкритість.

Відповісти на питання опитування можна за адресою http://go.icann.org/gendersurvey. Відповіді, анонімність яких гарантує ICANN в відповідності зі своєю політикою конфіденційності, будуть прийматися до 8 липня. Опитування доступне англійською, арабською, іспанською, китайською, португальською, російською та французькою мовами.

За результатами опитування корпорація планує опублікувати звіт з аналізом недоліків, думок і побажань щодо поліпшення ситуації.

RIPE
RIPE кличе на свої зустрічі перспективних фахівців в області інтернет-технологій
Ініціатива академічного співробітництва RIPE (RIPE Academic Cooperation Initiative - RACI) шукає талановитих вчених в області інтернет-технологій.

Переможці відбору отримають безкоштовні запрошення на зустрічі, що проводяться під егідою організації - RIPE, MENOG, ENOG або SEE. Крім того, їм будуть оплачено проживання та відшкодовані дорожні витрати і вони отримають можливість представити свої дослідження на форумах RIPE перед широкою аудиторією інтернет-фахівців і підприємців. Заявки на участь в ENOG 14 (10-11 жовтня, Мінськ) і RIPE 75 (22-26 жовтня, Дубай) приймаються до 20 серпня.

Конкурсанти мають представити презентації своїх розробок в питаннях вимірювання та аналізу мережі, впровадження IPv6, маршрутизації BGP, мережевої безпеки, управління Інтернетом, пірінгу та взаємозв'язку (interconnectivity), інтернету речей.

RIPE
"Забудькуватість" Samsung поставила під загрозу власників мільйонів пристроїв
Компанія Samsung з невідомої причини не продовжила реєстрацію домену ssuggest.com, який забезпечує роботу програми S Suggest, встановленої на мільйонах пристроїв.

S Suggest є рекомендаційним сервісом, який за допомогою простого віджету пропонує користувачам завантажити інші корисні і цікаві програми. Samsung перестала користуватися цією програмою ще в 2014 році, проте вона досі є популярною серед мільйонів користувачів.

"Осиротілий" домен був повторно зареєстрований дослідником Anubis Labs, який переконався, що S Suggest як і раніше широко використовується. За перші 24 години володіння доменом було зафіксовано понад 620 млн звернень, що надійшли від 2,1 млн пристроїв.

Небезпека ситуації полягає в тому, що S Suggest має низку дуже небезпечних прав, зокрема може віддалено перезавантажувати пристрій і встановлювати на нього додаткові пакети та програми. Якби контроль над доменом вдалося захопити зловмисникам, вони отримали б майже ідеальний інструмент для впровадження бекдорів, шпигунських і будь-яких інших шкідливих додатків.

Поки домен знаходиться під контролем експертів Anubis Labs, які не збираються використовувати його на шкоду, користувачам турбуватися нема про що. Крім того, Anubis Labs висловила готовність повернути домен компанії Samsung.0,179180 sec