.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.236.138.35
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

27.04.2017 Дайджест доменних подій

/ У випуску: компанія Verisign "обновить" угоду по домену .NET; ICANN пішла на зустріч європейським реєстраторам; Pirate Bay створює анонімний сервіс реєстрації доменів; IANA "здає позиції" в ICANN; ще одна велика угода реєстру MMX...

DomainIncite.com
Verisign готує новий контракт з ICANN по домену .NET
До 2023 року оптова ціна доменних імен .NET може перевищити $15, тоді як зараз вона становить близько $9 - проект контракту компанії Verisign з ICANN.

У проекті нової реєстраційної угоди щодо домену .NET ICANN встановила граничні рівні цін. Проте, Verisign залишає за собою право піднімати оптову вартість імен на 10%, але не частіше, ніж раз у рік протягом шести років.

Сьогодні кожне ім'я в домені .NET обходиться реєстраторам в $8,95. З них $8,20 - це відрахування компанії Verisign, а $0,75 - комісія ICANN. Таким чином, якщо реєстр буде піднімати оптові ціни на імена .NET з встановленою періодичністю, до моменту закінчення терміну дії нового контракту в 2023 році вартість .NET може досягти $15,27 (включаючи комісію ICANN).

Компанія Verisign максимально використовувала своє право підвищення ціни доменів в рамках чинної угоди, піднявши її з початкових $4,65 до поточного значення.

У нову угоду додано багато функцій, які мають місце в стандартному реєстраційному контракті для нових загальних доменів верхнього рівня (RA 2012), за одним винятком - в ньому немає зобов'язання щодо впровадження процедури Uniform Rapid Suspension для боротьби з кіберсквотингом.

Окрім того, до кінця цього року щоденні файли зони .NET стануть доступними через Centralized Zone Data Service ICANN. На додаток, Verisign також погодилася стандартизувати формати депонування даних, WHOIS і щомісячних звітів про транзакції. Компанія також погодилася почати обговорення можливої передачі .NET "екстреному" оператору на випадок банкрутства.

Дія поточного контракту закінчується у кінці червня.

DomainIncite.com
ICANN послабила вимоги конфіденційності WHOIS для реєстраторів
Реєстратори зможуть виключати окремі норми контракту з ICANN, надавши заяву влади про те, що ці норми суперечать місцевому законодавству. Нововведення призначене, в основному, для європейських компаній, оскільки держави ЄС мають більш суворе законодавство в області конфіденційності.

Розгляд запиту на виключення норм з контракту здійснюється через консультації з спільнотою, в якому беруть участь представники урядового консультативного комітету корпорації. Крім того, свій аналіз правомірності зміни реєстраційної угоди у кожному конкретному випадку повинен надати головний юрист ICANN.

До теперішнього часу європейські реєстратори та реєстри повинні були виконувати контракт, норми якого могли змусити їх порушити закон. Єдиним способом домогтися скасування суперечливих норм і дотримання закону був судовий розгляд, факт якого міг стати підставою для перегляду угоди.

Раніше ICANN дозволила реєстраторам просити дозволу про відмову від виконання положень щодо збереження даних (2013 Registrar Accreditation Agreement), відповідно до яких реєстратор повинен зберігати дані клієнта протягом двох років після того, як він перестає бути клієнтом.

Десятки європейських реєстраторів подали заявку і отримали дозвіл на невиконання цієї норми RAA.

DomainPulse.com
Анонімна реєстрація доменних імен від засновника Pirate Bay
Співзасновник скандального ресурсу Pirate Bay шведський політик Пітер Сунде (Peter Sunde) заснував новий бізнес, який дозволяє практично будь-якій людині і в будь-якому місці анонімно реєструвати доменні імена.

По суті, користувач не реєструє доменне ім'я самостійно - за нього це робить "посередник", сервіс під назвою Njalla. Домен належить посереднику, а користувачеві лише надається можливість його анонімного використання.

При такій схемі виникає безліч питань, наприклад, що буде з іменами, якщо сервіс припинить існування. Він також відкриває широкі можливості для шахраїв і осіб, що зловживають авторськими правами. З іншого боку, подібне рішення дозволяє зберігати анонімність користувачів, у тому числі правозахисників, в країнах з жорсткою цензурою. Компанія базується на невеликому (93 кв. км) карибському острові Невіс.

"Нам не потрібно знати, хто ви і звідки ви. Нам навіть не потрібна адреса електронної пошти - ви можете користуватися анонімним обліковим записом XMPP, який ви можете самостійно налаштувати в будь-якій точці світу", - йдеться в прес-релізі. Компанія також надає хостингові послуги і приймає платежі в Bitcoin. В даний час сервіс перебуває в стадії бета-тестування і доступний для обмеженого числа клієнтів.

DomainIncite.com
Віце-президент IANA залишає ICANN
Еліс Герич (Elise Gerich), віце-президент IANA Services в ICANN і президент Public Technical Identifiers (PTI), покине свій пост в корпорації в жовтні поточного року, йдеться в повідомленні в блозі ICANN.

Герич була віце-президентом IANA з травня 2010 року, а в жовтні минулого року, після передачі функцій IANA, зайняла пост президента PTI.

DomainIncite.com
Таємничий покупець придбав у MMX доменних імен на півмільйона доларів
Компанія MMX (Minds + Machines) повідомила про підписання угоди з продажу 90 тис. доменних імен неназваному покупцеві. Загальна сума угоди становить $500 тис.

За повідомленням компанії, імена повинні бути зареєстровані протягом найближчих 12 місяців.

Генеральний директор MMX Тобі Холл (Toby Hall) відмовився назвати покупця або домени, в яких буде здійснюватися реєстрація. Він тільки сказав, що покупець є кінцевим користувачем, а не доменним інвестором, і він не є китайцем.

Також ця угода не пов'язана з продажем 200 тис. доменних імен .VIP за $1,3 млн китайському доменному інвестору декілька тижнів назад.

Варто зауважити, що ці 90 тис. доменів забезпечать зростання загальної бази реєстрацій MMX на 37% (без урахування домену .VIP).

Продані імена не відносяться до категорій зарезервованих реєстром або преміум-імен. Таким чином, вартість одного імені в рамках операції складе $5,55.0,188211 sec