.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.236.138.35
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

22.03.2017 Дайджест доменних подій

/ У випуску: ICANN готується до заміни ключа KSK; сфері охорони здоров'я свій домен; чим більше домен, тим більше скарг на кіберсквоттинг; Verizon переходить на IPv6; GAC вимагає скасувати "вивільнення" двобуквених доменних імен...

DomainPulse.com
ICANN тестує готовність до оновлення ключів DNSSEC
ICANN пропонує мережевим операторам протестувати готовність їхніх систем до автоматичного оновлення ключа підпису ключів (Key Signing Key - KSK) кореневої зони DNSSEC. Перехід на новий ключ запланований на 11 жовтня 2017 року.

"Сьогодні 75 млн користувачів використовують перевірку ключа DNSSEC, на яку може вплинути зміна KSK", - говорить віце-президент ICANN з досліджень Метт Ларсон (Matt Larson). За його словами, пропонована ICANN тестова платформа - простий спосіб для операторів переконатися в тому, що їх інфраструктура здатна впоратися з оновленням ключа без ручного втручання.

Перевірити готовність систем до запуску нового KSK можна на сайті ICANN - go.icann.org/KSKtest.

 

DomainPulse.com
Домен здоров'я
Компанія dotHealth LLC оголосила про майбутній запуск нового загального домену верхнього рівня .HEALTH ("здоров'я"), який повинен стати новою "онлайн-домівкою" для брендів, організацій та приватних осіб, зайнятих у сфері охорони здоров'я.

На думку компанії, доменні імена .HEALTH повинні стати новим орієнтиром для користувачів, які шукають інформацію про здоров'я, полегшити їм прийняття рішень та підвищити їх довіру до медичних установ, компаній та організацій, які використовують такі імена.

Пільговий період реєстрації для власників торгових марок запланований на 8 травня - 7 липня. Після цього буде надана можливість реєстрації імен представниками галузі. А вже з 5 грудня 2017 року стартує загальнодоступна реєстрація.

DomainPulse.com
Кіберсквоттинг зростає і в нових доменах, і в .COM - ВОІВ
У 2016 році кількість позовів, поданих відповідно до Єдиної політики вирішення суперечок щодо доменних імен (UDRP) і за якими були прийняті рішення, збільшилася на 10% у порівнянні з попереднім роком до "рекордних 3036 випадків". У той же час, кількість спірних доменних імен зросла на 23,1% і склала 5 374.

Такі дані наводить Всесвітня організація інтелектуальної власності (ВОІВ) у звіті за підсумками 2016 року.

Значне зростання забезпечили нові загальні домени верхнього рівня, частка скарг на які у 2016 році зросла до 16% від загального числа звернень в ВОІВ. Проте, з огляду на загальні обсяги доменного простору (понад 329 млн імен), частка спірних імен залишається незначною.

Найбільш згадуваним у скаргах новим доменом у 2016 році був .XYZ (321 звернення або 6,85% усіх спірних доменів в порівнянні з 62 (1,63%) у 2015 році). Більш ніж в 10 разів збільшилася кількість скарг на домени .TOP (з 13 у 2015 році до 153 у 2016 році). Експерти пояснюють це істотним зростанням обсягів цих доменів - .XYZ за рік виріс з менш 1,8 млн реєстрацій до майже 6,7 млн, а .TOP з 968 тис. до 4,78 млн імен.

Лідером за кількістю скарг в ВОІВ залишається домен .COM, де число спірних доменів зросла з 2732 в 2015 році до 3135 в 2016. Правда, частка .COM в загальній кількості скарг скоротилася з 71,71% до 66,89%.

Найбільшою популярністю у кіберсквотерів користувалися імена пов'язані з банківською справою та фінансами (12% всіх випадків), модою (9%), важкою промисловістю і машинобудуванням (9%), інтернетом та інформаційними технологіями (8%), а також біотехнологіями і фармацевтикою (7 %).

CircleID.com
Verizon припиняє надавати нові адреси IPv4
Один з найбільших в світі операторів зв'язку Verizon з 30 червня 2017 року припиняє надавати нові статичні адреси IPv4 через їх брак, - інформує компанія в поширеному повідомленні.

Клієнти, у яких є активні публічні статичні IPv4-адреси, зможуть зберегти їх. Нові статичні адреси будуть видаватися в стандарті IPv6 і потребують використання пристроїв, сертифікованих Verizon для роботи з такими адресами.

DomainIncite.com
Урядовий консультативний комітет проти "амністії" двобуквених імен
GAC настійно пропонує керівництву ICANN переглянути свою політику, яка може дозволити реєстрам продавати двобуквені імена, які відповідають кодам країн.

Представники урядів Бразилії, Ірану, Китаю та Європейського союзу (всього 10 країн) незадоволені тим, що скорочені назви країн або не мають належного захисту, або доступні за непомірними цінами.

Під час публічного засідання урядового консультативного комітету ICANN і ради директорів в рамках ICANN 58 в Копенгагені спалахнула запекла дискусія через слабкий захист двобуквених доменних імен, що відповідають кодам країн.

Представник Ірану "пригрозив", винести питання на обговорення Міжнародного союзу електрозв'язку.

У листопаді минулого року ICANN дозволила реєстрам доменів верхнього рівня реєструвати раніше зарезервовані дволітерні імена, включаючи ті, які відповідають кодам країн. У керівництві ICANN вважають, що ця політика повністю відповідає останній офіційній рекомендації GAC, що була представлена після зустрічі в Гельсінкі у червні минулого року.

Окрім того, в ході дискусії членам GAC вказувалося, що уряди не мають юридичних прав на їх буквосполучення, аналогічні ccTLD, на другому рівні і що більшість незгодних з політикою урядів не захищають дволітерні імена в своїх власних географічних доменах.

Результатом дискусії стала резолюція GAC, що вимагає від ради директорів до наступної зустрічі, яка відбудеться в червні в Йоганнесбурзі, провести консультації і переглянути політику щодо двобуквених імен.0,185836 sec