В минулому році один з найбільших в світі реєстрів компанія Donuts заблокувала 11 доменних імен зі свого портфоліо нових доменів в рамках свого добровільного співробітництва з кіноіндустрією США.
За інформацією компанії, Асоціація кіномистецтва Америки вимагала призупинити дію 12 доменних імен в рамках двосторонньої угоди під назвою "Trusted Notifier" ("Надійний повідомник"), яка вступила в силу у лютому минулого року.
Слід зазначити, що запропонована Public Interest Registry і Асоціацією доменних імен процедура "Copyright ADRP", у випадку її прийняття, зробить угоди Trusted Notifier і їй подібні непотрібними.
З 12 підозрюваних у піратстві доменів сім були припинені реєстратором, один - хостинг-провайдером, а ще три були заблоковані Donuts на рівні реєстру.
Що ж стосується останнього доменного імені, на яке скаржилася Асоціація, то відносно нього "виникли питання про взаємозв'язок між оператором сайту і контентом, які вимагають більш ретельного розслідування", - заявили в Donuts. "Провівши консультації з реєстратором і реєстрантом, ми вирішили утриматися від подальших дій з блокування цього доменного імені", - йдеться в повідомленні.
Угода Trusted Notifier передбачає реакцію реєстру тільки в явних випадках порушення авторських прав, коли доменні імена використовуються виключно для піратства в широких масштабах.
"В одинадцяти доменах, за якими були вжиті заходи, ми виявили явні порушення, що є ключовим принципом нашої угоди з Асоціацією. У деяких випадках сайти-порушники були просто дзеркалами інших сайтів, що піддавалися судовому переслідуванню з боку влади США. Усі вони були присвячені незаконній трансляції телевізійних та кіноматеріалів. Окрім того, на одному з сайтів було виявлено шкідливе ПО ", - випливає з заяви Donuts.
Donuts також відхилила звинувачення в тому, що механізми Trusted Notifier є інструмент цензури в руках великих компаній, що поширюють контент.
Компанія заявила, "було заблоковано лише кілька імен, і лише ті, які здійснювали явно незаконну діяльність. Крім того, ні в одному з випадків його власник не заперечував припинення та не намагався відновити домен".
З 1 березня в Білорусі вступили в силу нові правила реєстрації доменних імен, відповідно до яких реєстратори не можуть залучати третіх осіб для пошуку клієнтів і укладення з ними договорів на реєстрацію доменних імен.
Нова "Інструкція про порядок реєстрації доменних імен в просторі ієрархічних імен національного сегмента мережі Інтернет" також передбачає, що договір на реєстрацію доменного імені тепер можна буде укладати виключно з реєстраторами.
Окрім того, інструкція посилює вимоги до реєстраторів і регламентує порядок дій при ліквідації або припиненні діяльності реєстратора. В інструкції також прописана можливість передачі доменного імені у спадок.
Також інструкція передбачає, що договори щодо імен в домені .БЕЛ, заявки на пріоритетну реєстрацію яких були подані державними органами щодо підпорядкованих їм організацій, повинні бути оформлені до 30 вересня 2017 року. В іншому випадку, з 1 жовтня 2017 року зазначені незареєстровані домени можуть бути виставлені на продаж через аукціони.
Під виглядом захищеного документа в мережі поширюється шкідлива програма DNSMessenger, яка використовує систему доменних імен (DNS) для створення прихованого двостороннього каналу зв'язку зі своїми операторами.
Як правило, DNS використовується для отримання інформації про доменні імена і пов'язані з ними IP-адреси, однак система підтримує різні типи записів, ц тому числі й текстові. Цим і скористалися зловмисники. "Усі комунікації з керуючим сервером здійснюються за допомогою DNS TXT запитів", - пояснили фахівці Cisco Talos, які виявили шкідливу програму.
Зазвичай організації приділяють увагу моніторингу HTTP- і HTTPS-трафіку в своїх мережах, але тільки деякі проводять моніторинг DNS, чим і користуються злочинці, відзначили експерти.