.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP-адреса: 3.236.138.35
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

01.02.2017 Дайджест доменних подій

/ У випуску: ICANN шукає шляхи захисту міжнародних організацій від кіберсквотингу; Китай обмежує користувачам доступ до інтернету; ICANN підключається до антифішингової боротьби; DNForum відроджується; Трамп створив проблеми для проведення міжнародних заходів у США...

DomainIncite.com
ICANN просять захистити міжнародні урядові організації від кіберсквотингу
Робоча група GNSO (Generic Names Supporting Organization) рекомендує надати міжнародним урядовим організаціям (IGO) право використовувати UDRP (Єдина політика розв'язання доменних спорів) і URS (Єдина система швидкої призупинення).

На даний час список IGO містить 925 назв організацій і 399 скорочень. Міжурядові організації за своєю природою мають особливий правовий статус, який дозволяє їм претендувати на юрисдикційний імунітет, у той час, як процедура UDRP і URS вимагає від позивачів згоди на можливе продовження розгляду в суді. Для вирішення проблеми з юрисдикційним імунітетом, робоча група рекомендує надати IGO можливість подавати скарги на кіберсквоттинг через третю сторону - "правонаступника, агента або ліцензіата".

Ця рекомендація, винесена групою для громадського обговорення, вступає в протиріччя з точкою зору урядового комітету (GAC), який вважає, що ICANN повинна створити абсолютно нові механізми для захисту прав IGO - окремі, але "функціонально еквівалентні", аналоги UDRP і URS, призначені спеціально для випадків кіберсквотингу імен та абревіатур IGO. При цьому вони не мають базуватися на законодавстві про товарні знаки.

Рекомендації робочої групи відкриті для громадського обговорення і, як очікується, будуть предметом дебатів на зустрічі ICANN у березні в Копенгагені.

Reuters
Китай бореться з несанкціонованими підключеннями до інтернету
Китай посилює боротьбу з віртуальними приватними мережами (VPN), що дозволяють обходити державну цензуру, відому як Great Firewall.

Про старт національної програми щодо запобігання несанкціонованого доступу до інтернету на своєму сайті повідомило Міністерство промисловості та інформаційних технологій Китаю. Програма, до участі в якій залучені інтернет-провайдери та дата-центри, передбачає виявлення компаній, що працюють без урядових ліцензій або порушують умови отриманих ліцензій.

Міністерство нагадує, що правила функціонування інтернет-інфраструктури країни вимагають схвалення урядом діяльності по створенню або оренді транскордонних каналів зв'язку, у тому числі VPN.

Китай займає перше місце в світі за кількістю інтернет-користувачів (731 млн чоловік). Влада країни зайняла жорстку позицію в питанні цензури інтернету, блокуючи багато сайтів, які, на їхню думку, можуть дискредитувати правлячу комуністичну партію або загрожувати стабільності в країні, у тому числі Facebook, Google і Gmail.

DomainIncite.com
ICANN приєднується до керівництва антифішингової групи
Віце-президент ICANN з безпеки Дейв Піскітелло (Dave Piscitello) увійшов до складу ради директорів антифішингової робочої групи (Anti-Phishing Working Group - APWG), ставши одним з трьох нових членів ради директорів APWG після її розширення з двох до п'яти осіб.

Двома іншими новопризначеними директорами стали Бред Уордман (Brad Wardman) з PayPal і Пет Каїн (Pat Cain), що представляє The Cooper Cain Group, консалтингову фірму в сфері безпеки. Також до ради директорів APWG входять її голова Девід Джевонс (David Jevans) з Proofpoint та генеральний секретар Пітер Кессіді (Peter Cassidy).

APWG є незалежною, державно-приватною коаліцією, яка збирає і публікує дані про тенденції фішингових атак і розробляє рекомендації щодо захисту від них.

DomainNameWire.com
DNForum "перезапускається" новими власниками
Два домейнери, Джордж Вердуго (George Verdugo) та Кевін Фалер (Kevin Faler), що стали новими власниками колись популярного форуму з питань доменних імен, вирішили відновити його роботу.

В останні роки популярність DNForum знижувалася і в минулому році він без оголошення зник з розкладу зустрічей гравців доменної індустрії. Можливо, причиною тому стали фінансові і бізнес проблеми його попереднього власника Адама Діккера, які й підштовхнули його продати форум.

Ще в минулому році Діккер продав доменне ім'я, на якому розміщувався сайт форуму - DNF.com, і на сьогоднішній день офіційною його адресою є доменне ім'я DNForum.com.

CircleID.com
Зустрічі IETF і ICANN в США під загрозою
Через рішення президента США Дональда Трампа заборонити в'їзд в країну громадянам ряду держав, практично всі міжнародні організації, що знаходяться у США, ризикують бути "відрізаними" від великого числа своїх членів.

Так, наприклад, член ради Internet Society Валід Аль-Сакаф (Walid Al-Saqaf) з Ємену не зможе бути присутнім на зустрічі IETF у наступному місяці в Чикаго. Це ж стосується іншого члена ради - Еліс Муньюа (Alice Munyua) з Кенії. Окрім того, під обмеження потрапить член ради директорів ICANN Каве Ранджбар (Kaveh Ranjbar), який народився в Ірані, і призначений в Комітет адміністративного нагляду IETF.

Відтепер люди з Пакистану, Саудівської Аравії та інших країн будуть піддаватися "перевірці на екстремізм" для в'їзду на територію Штатів, що представляє собою складну і тривалу процедуру. Будь-якій людині з Сирії, Ірану, Іраку, Ємену, Сомалі, Судану може бути заборонений в'їзд в США "з метою забезпечення захисту від тероризму". Громадяни Єгипту, Нігерії, Малі, а також Індії, через конфлікти в Кашмірі і Західній Бенгалії, можуть потрапити в "чорний список".

Навряд чи IETF розглядатиме питання про перенесення березневої зустрічі з Чикаго, але при виборі майбутніх заходів, ці обмеження, вважають фахівці, будуть враховані. Адже без участі представників такого великого числа держав, зустрічі IETF не можна буде вважати глобальними.

Нововведення можуть вплинути і на представництво ряду країн в раді директорів ICANN, серед членів якої Шерін Чалабі (Cherine Chalaby), громадянин Єгипту. Заборона може торкнутися і співробітника ради Халеда Куба (Khaled Koubaa), який представляє Туніс і веде активну роботу з інтернет-організаціями по всьому арабському світу, в тому числі, з країн, які потрапили під заборону.0,188749 sec