.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP адреса: 34.239.167.149
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

10.11.2016 Дайджест доменних подій

/ У випуску: 16 млн імен в нових доменах не використовуються; сервіс PhishEye допоможе запобігти фішинг-атакам; GAC вимагає від ICANN більшого контролю над географічними доменами; домен .BUZZ буде проданий з аукціону...

TheDomains.com
Понад 16 млн імен в нових доменах не використовуються
Чисельність "відправлених на відстій" імен в нових загальних доменах верхнього рівня за тиждень з 25 жовтня 2016 року зросло більш ніж на 3 млн - до 16,3 млн, інформує ntldstats.com.

Максимальна кількість припаркованих доменів склала понад 17,7 млн імен в липні 2016 року.

Лідиром за кількістю невикористовуваних імен є домен .XYZ, в якому їх понад 4,4 млн, що становить майже 68% від загального обсягу реєстрацій. У той же час, найбільш малоактивними доменами є .XIN (95% припаркованих імен), .WANG і .VIP (по 90%).

TheDomains.com
PhishEye для раннього запобігання фішингових атак
Компанія DomainTools запропонувала інструмент для запобігання фішингових атак PhishEye. Як заявляє компанія, PhishEye автоматизує процес ідентифікації доменних імен-двійників брендів, продуктів або організацій. Це дозволяє виявити потенційні загрози від подібних імен.

В основі PhishEye лежить "розумний" алгоритм визначення помилок і збігів. Алгоритм дозволяє автоматично повідомляти клієнтів про потенційно небезпечні домени практично одразу після їх реєстрації. Ці домени потім можуть заноситися в бази спам-фільтрів, брандмауерів і інших систем безпеки для захисту від фішинг-атак.

DomainIncite.com
Уряди виступають за посилення свого контролю над географічними доменами
Уряди низки країн на зустрічі ICANN 57 в Індії мають намір просити ICANN розширити їх повноваження відносно доменів верхнього рівня, які відповідають географічним назвам річок, гір та міст.

У першому раунді програми нових доменів не приймалися заявки на домени, що відповідали назвам або стандартизованим абревіатурам країн. Крім того, для делегування доменів за назвами столиць країн і великих міст, була потрібна згода відповідних центральних органів влади, а для географічних назв (регіонів і територій) згідно зі списком ISO 3166 - досить було відсутності заперечень з боку урядів.

Це призвело до ситуації, коли, наприклад, делегування домена-бренду .TATA для Tata Group було відкладено на невизначений час, оскільки ця назва збігається з ім'ям невеликого регіону в Марокко. З іншого боку, ініціатор заявки на домен .BAR, що відповідає назві регіону в Чорногорії, зміг отримати згоду уряду в обмін на обіцянку побудувати в ньому школу за $100 тис.

Однак, багато інших імена виявилися незахищеними, наприклад, "Amazon", що не потрапило в жоден "охоронний" список.

Готуючись до другого раунду програми нових доменів, державний консультативний комітет (GAC), хоче запобігти подібним конфліктам і скласти власний список захищених імен, який буде включати "географічно значущі" ("geographic significance") назви.

Для відпрацювання рішення з цього питання в GAC створена робоча група, рекомендації якої будуть представлені Раді ICANN на зустрічі в Копенгагені в березні наступного року.

DomainNameWire.com
Новий домен .BUZZ буде проданий з молотка
Компанія DotStrategy, власник нового загального домену верхнього рівня .BUZZ, планує вийти з доменного бізнесу, виставивши його на аукціон зі стартовою ціною в $3,5 млн.

Білл Дошье (Bill Doshier), який до цього часу не мав досвіду в доменному бізнесі, придбав .BUZZ, вважаючи, що він буде затребуваний у зв'язку з легалізацією медичної марихуани в деяких штатах.

На даний час в .BUZZ налічується 9,3 тис. реєстрацій (60% через GoDaddy і 15% через eNom) при досить високій оптовій ціні імен в розмірі $25 на рік. При цьому, понад половина імен зареєстрована більш ніж на один рік.0,382319 sec