.UA ccTLD Domain Network Information Centre

.UA - наш дiм. Зробимо його кращим!
Ваша IP адреса: 34.239.167.149
 

 Інформація щодо nic-handle

 -UANIC

 Інформація щодо epp-contact

 Транслітерація

 Публічні домени


Міжнародне співробітництво

01.09.2016 Дайджест доменних подій

/ У випуску: безпека ICANN; дешеві нові домени ризикують "схуднути"; ICANN просять переглянути рішення по "небезпечним" доменам; DNSSEC може використовуватися для DDoS-атак; домен .SHOP готується до "великого старту"...

ICANN
За безпеку ICANN буде відповідати колишній морський піхотинець США
Марк Жардіна (Mark Jardina), фахівець в області глобальної безпеки, став новим віце-президентом ICANN з безпеки операцій (Vice President of Security Operations).

Жардін відповідатиме за фізичні операції по забезпеченню безпеки. У його компетенції знаходиться забезпечення безпеки під час ділових поїздок керівництва і співробітників ICANN, в місцях проведення публічних зібрань і заходів ICANN, а також офісів ICANN по всьому світу.

Новий віце-президент, випускник Поліцейської академії морської піхоти і армії США, працював в сфері глобальної безпеки в міжнародних організаціях, корпоративному секторі, а також в Державному департаменті США. За його плечима служба в Корпусі морської піхоти США. Він має міжнародний досвід в Південній Америці, Європі, Африці і на Близькому Сході. Жардін вільно говорить англійською, італійською та іспанською мовами, а також на розмовній турецькій.

TheDomains.com
Домен .WEBCAM втратив більше половини реєстрацій
Число реєстрацій в новому загальному домені верхнього рівня .WEBCAM скоротилося до 34 тис. з 97 тис.

Домен .WEBCAM належить компанії Famous Four Media (FFM), а імена в ньому пропонувалися за досить низькою ціною - $0,49.

Така ж вартість реєстрації була встановлена і в домені .PARTY, - ще одному домені FFM, - який також зменшується в об’ємі. З настанням терміну перереєстрації імен він втратив майже 80% імен. На сьогодні в .PARTY налічується всього 57 тис. реєстрацій, тоді як кілька місяців тому їх було майже 250 тис.

DomainIncite.com
Чи будуть делеговані домени .MAIL, .HOME і .CORP?
Минулого тижня п'ятнадцять претендентів на нові домени звернулися в ICANN з проханням дозволити делегування доменів .MAIL, .HOME і .CORP.

Питання про ці домени було відкладене на невизначений час майже три роки тому. Тоді дослідження встановили, що .HOME, .CORP і .MAIL можуть бути небезпечні через величезної кількості приватних мереж, що використовують їх для внутрішньої адресації.

Дослідження 2013 року зафіксувало майже 880 млн DNS-запитів до домену .HOME протягом 48-годинного періоду, в той час як до .CORP відзначено понад 110 млн звернень, що значно більше, ніж у інших тестованих майбутніх доменах.

Тоді ICANN заявила, що звертатиметься до IETF з проханням розглянути питання про присвоєння заявками офіційного статусу зарезервованих. Через те, що IETF за цей час не вжив жодних кроків відносно доменів, заявники просять ICANN розробити план зняття заборони їх делегування.

Вони також посилаються на результати дослідження, проведеного в грудні 2015 року, яке показало наявність в нових загальних доменах верхнього рівня "конфліктів імен", які, тим не менш, не призвели до яких-небудь серйозних проблем в роботі системи.

DomainPulse.com
DNSSEC може сприяти DDoS-атакам: Neustar
Використання протоколу безпеки Domain Name System Security Extensions (DNSSEC) може сприяти посиленню потужності DDoS-атак, - результати дослідження Neustar "DNSSEC: Як DDoS зловмисники використовують наш захист проти нас".

В середньому використання DNSSEC веде до перетворення запиту розміром в 80 байт у відповідь об’ємом 2 313 байт - коефіцієнт посилення майже в 30 разів, що може викликати збої в роботі мережі під час DDoS-атаки, - йдеться у звіті.

Таким чином, DNSSEC, що з'явився як інструмент для боротьби з "викраденням" даних DNS за допомогою складних цифрових підписів і обміну ключами, може бути використаний хакерами в DDoS-атаці для багаторазового збільшення трафіку, що загрожує відмовою мережі (сервісу).

Фахівці Neustar проаналізували 1 349 доменів і прийшли до висновку, що 1 084 з них (80%) можуть бути зловмисно використано в якості підсилювача атаки DDoS (вони мали DNSSEC-підпис і відповіли на команду "ANY").

Середній показник посилення DNSSEC склав 28,9 рази - Neustar протестувала вразливість DNSSEC 80-байтними запитами, отримуючи відповідь розміром в середньому 2 313 байт. Найбільший відгук становив 17 377-байт, що в 217 разів більше запиту.

OnlineDomain.com
Чи виправдає "дорогий" .SHOP сподівання власника?
Першого вересня, в перший день програми раннього доступу (Early Access Program) ім'я в домені .SHOP обійдеться реєстрантам в $30 тис.

Період загальнодоступної реєстрації в домені стартує уже 26 вересня поточного року.

Період пільгової реєстрації торгових марок, що закінчився 29 серпня, приніс домену близько 1 тис. реєстрацій. Ціна одного імені при цьому була на рівні $1,5 тис. За числом реєстрацій у санрайз-період домен обійшов визнані успішними домени .LONDON (799 реєстрацій) і .NYC (менше 500 імен). Вище показники тільки у "доменів для дорослих" - .PORN і .ADULT, в кожному з яких в санрайз-період було зареєстровано понад 2 тис. імен.

За словами Хіро Цукахара (Hiro Tsukahara), генерального директора GMO Registry, що володіє доменом .SHOP, він очікує досягнення позначки в 1 млн імен протягом року. У січні 2016 року GMO Registry на аукціоні заплатила за домен $41,5 млн.0,349071 sec